Krokodyl i jego hipopotamInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Krokodyl i jego hipopotam. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Krokodyl i jego hipopotam zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Krokodyl i jego hipopotam i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Krokodyl i jego hipopotam. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Krokodyl i jego hipopotam! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Krokodyl i jego hipopotam, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Krokodyl i jego hipopotam
Oryginalny tytu Io sto con gli ippopotami
Krokodyl i jego hipopotam. Svg
Kraj produkcji Wochy
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1979
dugo 96 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Italo Zingarelli
scenariusz Barbara Alberti
Amedeo Pagani
produkcja Roberto Palaggi
Denver Film Productions
muzyka Walter Rizzati
aparat fotograficzny Aiace Parolin
skaleczenie Claudio M. Cutry
zawód

Krokodyl i jego hipopotam (tytu oryginalny: Io sto con gli ippopotami ) to film komediowy z 1979 roku z Budem Spencerem i Terence'em Hillem w rolach gównych. Akcja filmu rozgrywa si w Rodezji , dzisiejszym Zimbabwe i pokazuje, jak dwaj bohaterowie, pomimo wzajemnej niechci , uniemoliwiaj biznesmenowi ( Joe Bugner ) wykorzystanie pozbawionych skrupuów metod budowania rezerwatu na safari . Film trafi do niemieckich kin 13 grudnia 1979 roku.

wtek

Gównymi bohaterami filmu s kuzyni Krokodyl Slim (Terence Hill) i Hippo Tom (Bud Spencer). Slim to obieywiat i bon vivant, który prowadzi kampani na rzecz zwierzt, podczas gdy Tom, jako przedsibiorca, oferuje turystom safari . Slim wraca do swojego rodzinnego miasta po dugiej nieobecnoci, gdzie strzela oponami samochodowymi podczas jednego ze swoich polowa jako prezent powitalny dla kuzyna, po czym jeep wpada do wody. Po wynurzeniu Tom odkrywa Slima. Rado Toma z ponownego spotkania jest niska, chce wyrzuci Slima z domu Mamy Leone, dopóki Slim nie doprowadzi go do przekonania, e ma wiksz ilo gotówki.

Tomek natychmiast wyczuwa sklep i próbuje namówi Krokodila, by kupi autobus safari, aby rozpocz biznes turystyczny. Slim si zgadza, ale tylko pod warunkiem, e Tom porzuci polowanie na safari. Tomek organizuje safari dla japoskich turystów po uzgodnieniu ze Slimem, ale wczeniej rozprowadza karabiny z lepymi nabojami . W tym czasie Slim strzela do opon uywanego autobusu, aby firma ubezpieczeniowa otrzymaa zapat za nowe. Poniewa Tom nie mia ubezpieczenia autobusu, znowu walcz.

W midzyczasie spekulant, pan Ormond, planuje eksmisj mieszkaców wioski, aby zbudowa wybieg dla safari i wysa miejscowe zwierzta za ocean. On i jego gang zbirów zachowuj si bez skrupuów, dopóki nie spotkaj krokodyla i hipopotama . Po pocztkowych kótniach (które byy bardzo bolesne dla lokajów Ormonda), Ormond postanawia ich przekupi, ale bezskutecznie. Wic kaza ich aresztowa przez wadze stanowe, ale równie tutaj obaj wiedz, jak si uwolni: Slim uwalnia Toma, wyrywajc buldoerem kraty przed wizieniem.

W kocu Tom i Slim udaje si uwolni zwierzta, a take odpdzi Ormonda i jego ludzi.

synchronizacja

Wersja z dubbingiem zostaa wykonana przez Rainera Brandt Filmproduktions GmbH w Berlinie. Rainer Brandt równie napisa dialogi i przej reyseri.

aktor rola Aktor gosowy
Bud Spencer Tom hipopotam Arnold Marquis
Terence Hill Schudnij krokodyla Thomas Danneberg
Joe Bugner Jack Hammer Ormond Manfred Lehmann
May Dlamini Mama Leone Paula Lepa
Dawn Juergens Stella nn
Malcom Kirk Zwolennik Ormonda Randolf Kronberg
Ben Masinga Jason Manfred Lichtenfeld
Les Markowitz Zwolennik Ormonda Wolfgang Völz
Johan Naude Zwolennik Ormonda Karl Schulz
Sandy Ngkomo Ojciec Stelli Hans Nitschke
Nic van Rensburg Gracze w kasynie Hans Nitschke
Hugh Rouse Komendant policji Helmut Heyne
Mike Schutte Zwolennik Ormonda Wolfgang Pampel
Kosie Smith Wyznawca Ormonda (gowa jak blok drewna) Manfred Grote

produkcja

Lokalizacje

Denver Film Productions rozstrzelano w RPA . Film zosta nakrcony w pobliu Johannesburga, a sceny ze zwierztami w parku niedaleko Pretorii .

Muzyka filmowa

Muzyka do filmu pochodzi od Waltera Rizzatiego . Tytuow piosenk Grau, Grau, Grau napisa Bud Spencer. W jednej wersji piewa t piosenk sam, aw innej z Oliverem Onionsem , który piewa take tytuow piosenk Flying Through The Air do filmu Two Heavenly Dogs on the Way to Hell .

Na koniec piewana jest piosenka Shosholoza , tradycyjna pie rodezjanska.

Opinie

Leksykon midzynarodowym filmie mówi: Nowe dowiadczenia cigi duetu przygodowej Hill / Spencer, tym razem w zaangaowanym walce o charakterze i duym ochrony gra w Afryce. Gównie rozrywka polegajca na walce na pici.

Leksykon filmowy TV-Spielfilm opisuje film jako yk bicia, który pozostawia mdy posmak.

Nagrody

Film zdoby zoty ekran w 1980 roku .

Wydania DVD i Blu-ray

Film zosta po raz pierwszy wydany na DVD w 2001 roku przez ems new media .

W 2008 roku zostaa opublikowana nowa wersja z poprawion jakoci obrazu. ems równie po raz pierwszy uy oryginalnej wersji. Dlatego niektóre sceny s w jzyku woskim z napisami. Po bankructwie ems , pyta DVD zostaa wydana bez zmian przez 3L .

Pierwsze wydanie Blu-ray na 3L miao miejsce w 2014 roku . Niemiecka wersja zostaa ponownie opublikowana i dlatego musiaa skorzysta z niemieckiej kopii kinowej, co prowadzi do utraty jakoci w porównaniu ze skanowaniem oryginalnego negatywu.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Rainer Brandt. W: synchronkartei.de. Niemiecki plik synchroniczny , dostp 5 lutego 2021 r .
  2. Krokodyl i jego hipopotam. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  3. Penometraowy film telewizyjny

Opiniones de nuestros usuarios

Marek Sobczak

Uważam, że ten wpis o zmiennej Krokodyl i jego hipopotam jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Bogdan Kwiatkowski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Lech Stachowiak

Świetny post o Krokodyl i jego hipopotam.

Daria Markiewicz

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Krokodyl i jego hipopotam i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.