Kraina umiechów (1952)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Kraina umiechów (1952). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Kraina umiechów (1952) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Kraina umiechów (1952) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Kraina umiechów (1952). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Kraina umiechów (1952)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Kraina umiechów (1952), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Kraina umiechów
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1952
dugo 107 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Hans Deppe
Erik Ode
scenariusz Axel Eggebrecht
Hubert Marischka
produkcja Berolina-Film GmbH, Berlin
( Kurt Ulrich )
muzyka Franz Lehár
Alois Melichar
aparat fotograficzny Kurt Schulz
skaleczenie Margarete Steinborn
zawód

Kraina umiechów to niemiecki film fabularny z 1952 roku w reyserii Hansa Deppe i Erika Ode . W rolach gównych wystpuj Martha Eggerth i Jan Kiepura . Axel Eggebrecht napisa scenariusz z pomoc Huberta Marischki . Bazuje na operetce pod tym samym tytuem Ludwiga Herzera , Fritza Löhnera-Bedy (libretto) i Franza Lehára (muzyka). Fabua filmu róni si jednak znacznie od oryginau. W Niemczech film po raz pierwszy trafi do kin 2 padziernika 1952 roku.

akcja

Ksi Sou z Javory, maego indonezyjskiego pastwa, od lat mieszka w Wiedniu. Pewnego dnia jego przyjaciel Gustl wprowadza go do grupy artystów. Kiedy Sou piewa piosenk, wszyscy obecni byli poruszeni jego piknym gosem, zwaszcza profesor Licht, dyrektor Konserwatorium Wiedeskiego. Na jego prob ksi bierze udzia w akcji charytatywnej. Tam pozna piosenkark Lissy Licht, siostrzenic profesora. Obaj od razu okazuj wspóczucie. Po wykonaniu duetu s szaleczo celebrowani i zakochani.

Cudowny czas Sou w Wiedniu dobiega koca. Poniewa jego ojciec zmar, musi wróci do swojej ojczyzny, aby przej wadz. Ale najpierw polubia Lissy i zabiera j do Javory jako swoj on. Tam Lissy i modsza siostra Sou, Mi, zostaj bliskimi przyjaciómi. Sous wpywowy wujek Tschang, tajny wadca kraju, jest cakowicie odraajcy dla nowego. Pewnego dnia poprosi swojego siostrzeca, aby polubi drug on. Zgodnie ze star tradycj musi to jednak pochodzi z Patagamy. Kiedy Sou odwiedza t prowincj, odczuwa ulg, gdy odkrywa, e przeznaczona dla niego ksiniczka to dziesicioletnie dziecko.

Kilka lat póniej Lissy rodzi córk. Nazywa si chryzantema. Przede wszystkim Sou musi zda sobie spraw, e na dusz met nie moe ignorowa tradycji kraju. Dlatego decyduje si polubi dziewczyn, która w midzyczasie dojrzaa do kobiety, ale tylko pod wzgldem formy. Lissy jest oburzona tym planem. Otwarcie wyjania mu, e natychmiast opuci kraj z Chryzantem, jeli to zrobi.

Z pomoc Mi i Gustla, który obecnie odwiedza, Lissy udaje si uciec z paacu wraz z córk podczas uroczystoci weselnych. Próba Changa zabrania dziecka Lissy na statku koczy si niepowodzeniem z powodu odwanej interwencji Mi.

muzyka

Muzyki Franza Lehára nie sycha w oryginale, ale w adaptacji Aloisa Melichara . Sycha nastpujce cyfry:

  • Moja mio, twoja mio, oboje s tacy sami (duet)
  • Z herbat à deux (duet),
  • Kto woy mio w nasze serca (duet)
  • Zawsze umiechnity i zawsze szczliwy (piosenka)
  • Twoja aria jest caym moim sercem .

Berliner Philharmoniker wykona muzyk pod kierunkiem Aloisa Melichara. Choreografi wykona Jens Keith .

wzbogacenie

Operetk nakrci w 1930 roku reyser Max Reichmann . Zdjcia zewntrzne zostay wykonane pod kierunkiem Erika Ode w Bangkoku i okolicy, a take w Ayutthaya , a wewntrzne pod kierunkiem Paula Deppe w studiu w Berlinie-Tempelhof. Budynki zostay stworzone przez architektów filmowych Willi A. Herrmanna , Heinricha Weidemanna i Petera Schlewskiego . Kostiumy wniós Walter Kraatz . Film zosta wykonany na belgijskim materiale Gevacolor. Producent Kurt Ulrich przej równie zarzdzanie produkcj. Premiera odbya si 2 padziernika 1952 roku w Düsseldorfie .

krytyka

Leksykon filmów midzynarodowych wyciga nastpujcy wniosek: Pomimo wystawne meble i [...] malownicze strzaów wejciowe momencie stworzenia, powrót Polsko-Wgierska para piosenkarz Kiepury / Eggerth, którzy wyemigrowali w czasach nazistowskich nie powiodo si.

ródo

Program filmu: The New Film Program , wyd. H. Klemmer & Co., Neustadt an der Weinstrasse, bez numeru

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Dr. Alfred Bauer: niemiecki film fabularny Almanach. Tom 2: 1946-1955 , s. 276
  2. Lexikon des Internationale Films, rororo-Taschenbuch nr 6322 (1988), str. 2153

Opiniones de nuestros usuarios

Aneta Gajewski

Artykuł o Kraina umiechów (1952) jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Emil Kowalik

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Weronika Serafin

To dobry artykuł dotyczący Kraina umiechów (1952). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Wladyslaw Markiewicz

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Kraina umiechów (1952).

Sabina Kowalski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Kraina umiechów (1952).