Koyszcy si statekInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Koyszcy si statek. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Koyszcy si statek zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Koyszcy si statek i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Koyszcy si statek. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Koyszcy si statek! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Koyszcy si statek, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Koyszcy si statek
Tytu oryginalny Cradle Will Rock
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1999
dugo 129 minut
Prt
Dyrektor Tim Robbins
scenariusz Tim Robbins
produkcja Lydia Dean Pilcher
Jon Kilik
Tim Robbins
muzyka David Robbins
aparat fotograficzny Jean-Yves Escoffier
skaleczenie Geraldine Peroni
zawód

Koyszcy si statek (tytu oryginalny: Cradle Will Rock ) to amerykaski dramat z 1999 roku . Wyreyserowany przez Tima Robbinsa , który równie napisa scenariusz i by wspóproducentem filmu.

wtek

Akcja rozgrywa si w latach 30. XX wieku w USA. Film zaczyna si od zuboaej modej Olive Stanton, która zakrada si do budynku teatru i zasypia. Zostaje odkryta i wyrzucona. Zostan równie pokazane próby musicalu Marca Blitzsteina The Cradle Will Rock w reyserii Orsona Wellesa .

Administracja Works Progress obcina fundusze na Federal Theatre Project , który równie stawia pod znakiem zapytania wykonanie przygotowanego musicalu. Komitet do dziaalnoci ONZ-amerykaski oskara niektóre z osób zaangaowanych w bliskoci komunistycznego. Welles i producent znajduj inny teatr, w którym mona by wystawi sztuk. Tam wystpowi przeszkadza zwizek aktorów. Trwa spór o pojawienie si Lenina na monumentalnym obrazie zainstalowanym przez Diego Rivera w Rockefeller Center . Na zakoczenie odbdzie si pokaz na Times Square, a spektakl zostanie odtworzony przez publiczno.

Opinie

Filmdienst napisa, e film by wielkoformatowym moralnym portretem spoeczestwa amerykaskiego pocztku lat trzydziestych i ambitnym dramatem z liczn obsad . Jednak porusza zbyt wiele tematów, aby móc zagbi si w nie bardziej szczegóowo ; postacie s czsto rysowane powierzchownie .

Magazyn Cinema napisa, e film by efektowny i troch figlarny, ale z porywajcym finaem . Przedstawia kolorowy teatr o robieniu teatru .

Philip Strick mówi w Sight & Sound o niezej demonstracji zrcznoci i eksplozjach wizualnej energii . Lisa Schwarzbaum z Entertainment Weekly uznaa bombast i artyzm, zapa i odwag . Przewodnik telewizyjny : by moe arcydzieo [...] w stylu wirtuozowskim [...] sensacyjne portrety postaci [...] Robbins znakomicie wykonuje puent w ostatnim nagraniu jako [...] najbardziej szczery utwór dramatyczny ironia w najnowszej historii kina .

Roger Ebert stwierdzi, e Potrzebujesz do tego scenariusza ( Potrzebny jest do tego przewodnik ) i jak na ironi, Tim Robbins byby idealnym Wellesem .

Andy Klein z Dallas Observer : Robbins chce przywróci lata 30. pokazem siy i czystego impulsu, aby naprawd wprowadzi nas w t er. Szkoda. Jego serce jest na waciwym miejscu . David Ansen napisa w magazynie Newsweek : Tak zatoczony i energiczny jak wielka parada - a take mniej wicej tak subtelny. Charles Taylor na stronie Salon.com krytycznie: jak wtedy, gdy dostajesz broszur do rki [... ] atmosfer jak w cyrku [...] za kogo [Robbins] si uwaa

Nagrody

Film wzi udzia w Midzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 1999 roku jako praca konkursowa, do której Tim Robbins by nominowany do Zotej Palmy. W 1999 roku otrzyma nagrod National Board of Review Award oraz nagrod Gran Angular Award na Sitges Festival Internacional de Cinema de Catalunya w dwóch kategoriach ( reyser , najlepszy film ) oraz nagrod na Midzynarodowym Festiwalu Filmowym w Stambule w 2000 roku .

Bill Murray by nominowany do nagrody Golden Satellite Award w 2000 roku; on i Cherry Jones byli nominowani do nagrody Chlotrudis w 2000 roku. Obsada zostaa nominowana do nagrody Towarzystwa Krytyków Filmowych Online w 2000 roku. Emily Watson bya nominowana do nagrody London Critics Circle Film Award w 2001 roku.

ta

Film zosta nakrcony w Nowym Jorku . Jego produkcja wyniosa okoo 32 milionów dolarów . wiatowa premiera odbya si 18 maja 1999 roku na Midzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes . Film zarobi okoo 2,9 miliona dolarów w kinach w USA.

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Musical The Cradle Will Rock w jzyku angielskim Wikipedia: The Cradle Will Rock .
 2. Koyszcy si statek. W: Lexicon of International Films . Film Service , dostp 31 lipca 2008 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
 3. Koyszcy si statek. W: kino . Hubert Burda Media , dostp 16 kwietnia 2021 r .
 4. Philip Strick: Prawie wszystko prawda. W: Wzrok i dwik . Maj 2000, dostp 12 wrzenia 2008 : niezy pokaz zrcznoci [...] eksplozje energii wizualnej
 5. Lisa Schwarzbaum: Cradle Will Rock (1999). W: Entertainment Weekly. 10 grudnia 1999, wejcie 12 wrzenia 2008 : bombast and artifice, fervor and bale
 6. Steve Simels: Cradle Will Rock. W: Przewodnik telewizyjny . ródo: 12 wrzenia 2008 r. (W jzyku angielskim): Moe równie dobrze by arcydzieem; [] Wirtuozowski styl [] rewelacyjne kreacje postaci [] Robbins doskonale trafia w sedno w ostatniej chwili filmu [] to najbardziej autentycznie zasuony kawaek dramatycznej ironii w pamici ostatniego filmu
 7. Roger Ebert : Cradle Will Rock. W: Sun Times. 24 grudnia 1999 r., Dostp 12 wrzenia 2008 r . : Jak na ironi, potrzebny jest przewodnik po studiach [...], Tim Robbins byby idealnym Wellesem
 8. Andy Klein: Cradle and all. W: Dallas Observer. 13 stycznia 2000 r., Dostp 12 wrzenia 2008 r. (W jzyku angielskim): Robbins wydaje si dy do przywrócenia lat 30. si i rozmachem, aby faktycznie zastraszy nas w tamtym okresie. Szkoda. Jego serce jest na waciwym miejscu
 9. David Ansen: Red Alert - kalejdoskop sztuki i polityki lat 30. W: Newsweek . 13 grudnia 1999, dostp 12 wrzenia 2008 : Jest tak zatoczony i energiczny jak wielka parada - i prawie tak subtelny
 10. ^ Charles Taylor: Cradle Will Rock - Tim Robbins tworzy polityk dla sztuki. W: Salon.com . 10 grudnia 1999, dostp 12 wrzenia 2008 : jakby kto wkada ci w rk broszur. [...] atmosfera podobna do cyrku [...] trzeba zapyta, za kogo on si uwaa "
 11. ^ Lokalizacje filmowania dla Cradle Will Rock Internet Movie Database , dostp 31 lipca 2008
 12. ^ A b Kasa / biznes dla Cradle Will Rock Internet Movie Database, dostp 31 lipca 2008
 13. Daty wydania internetowej bazy filmów Cradle Will Rock , dostpnej 31 lipca 2008

Opiniones de nuestros usuarios

Eugeniusz Kopeć

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Grzegorz Sikorski

Świetny post o Koyszcy si statek.