Koysanka zabójstwaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Koysanka zabójstwa. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Koysanka zabójstwa zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Koysanka zabójstwa i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Koysanka zabójstwa. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Koysanka zabójstwa! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Koysanka zabójstwa, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Koysanka zabójstwa
Tytu oryginalny onierz Niebieski
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1970
dugo 112 minut
Ocena wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Ralph Nelson
scenariusz John Gay
produkcja Gabriel Katzka
Harold Loeb
muzyka Roy Budd
aparat fotograficzny Robert B. Hauser
skaleczenie Alex Beaton
zawód

Koysanka z zabójstwa (oryginalny tytu: Soldier Blue ) to amerykaski póny zachód z 1970 roku. Reyseria : Ralph Nelson .

wtek

22 onierzy ginie w ataku Czejenów na transport zota; przetrwaj tylko mody onierz Honus Gant i Cresta Lee, byy wizie Czejenów i narzeczona porucznika armii, którego zamierza polubi ze wzgldów finansowych. Zamiast modlitwy pogrzebowej, Honus recytuje przed zabitymi towarzyszami wiersz Szara lekkiej brygady opublikowany w 1854 roku przez Alfreda Lorda Tennysona w 1856 roku . Honus i Cresta próbuj dosta si do bazy wojskowej , a Cresta próbuje przekona Honusa, e indyjski styl ycia jest moralnie lepszy ni biay. Obaj wchodz w konflikt z Kiowas i przemytnikiem broni Isaac B. Lemmert (gra sów w niemieckiej wersji; oryginalne imi: Isaac Q. Cumber), którego dostawa karabinów i amunicji przeznaczonych dla Czejenów niszczy Honusa. Honus zostaje nastpnie ranny w nog przez handlarza broni, ale Cresta opiekuje si nim i obaj zbliaj si do siebie.

Kiedy w kocu docieraj do armii, planuj kampani zemsty przeciwko Czejenom. Cresta próbuje ostrzec Indian. Chocia wódz Czejenów jedzie w stron onierzy z bia flag, armia otwiera ogie z armat do wioski indiaskiej, a nastpnie zrówna j z ziemi, nie zwaajc na kobiety i dzieci oraz straszliwe okruciestwa. Protestujcy Honus zostaje aresztowany, zakuty w acuchy i zabrany. Cresta pozostaje w zniszczonym obozie wraz z kilkoma ocalaymi Cheyenne.

to

Fabua filmu jest wizjonersk ucielenion histori masakry w Sand Creek , dokonanej przez kawalerzystów z pónocnych stanów Ameryki w 1864 r. na mieszkaców niezabezpieczonej osady Cheyenne i Arapaho - popenionych przez Indian na Terytorium Kolorado . Opowie o masakrze jest osadzona w fikcyjnej, bardziej rozbudowanej historii, która obraca si wokó ocalaych z wczeniejszej masakry, któr Indianie popenili na amerykaskich kawalerzystach.

Nakrcony w szczytowym momencie wojny wietnamskiej , kiedy sdowa rewizja masakry w My Lai robia fal w Stanach Zjednoczonych, Soldier Blue stanowi pierwsz kinow opowie o jednej z najbardziej haniebnych zbrodni w historii amerykaskiego podboju w Ameryce. zachodniej czci kontynentu.

Film wywoa kontrowersje, nie tylko jako rewizjonistyczny western, ale przede wszystkim ze wzgldu na mocne przedstawienie przemocy. Reyser Nelson, który równie zagra w filmie niewielk rol, pokaza nago w scenach gwatu, a take realistyczne zblienia pocisków rozrywajcych ludzk tkank. Posugiwa si przy tym podobnymi rodkami, jak jego wspóczesny Sam Peckinpah , nie osigajc jednak jego merytorycznej gbi i filmowo-historycznego znaczenia.

Scenariusz zosta napisany przez John Gay na podstawie powieci Strzaka w socu przez Theodore V. Olsen . Gówne role zagrali Candice Bergen , Peter Strauss i Donald Pleasence . Muzyka przewodnia zostaa napisana i zapiewana przez Buffy Sainte-Marie .

Koysanka o zabójstwie nie bya hitem kasowym z wielu powodów. Najwikszym utrudnieniem okaza si inny western z 1970 roku, który równie opowiada o masakrze amerykaskich kawalerzystów na Indianach: Little Big Man . To dotyczyo podobnego tematu, ale odsuno Koysank zabójstwa w cieniu pod wzgldem aktorskim i nagradzania sukcesów .

Opinie

Joe Hembus krytykuje, e surowo filmu, to znaczy obszerny i szczegóowy portret masakry, (...) nie jest przesonita jego moralnymi ani formalnymi walorami. Phil Hardy zauwaa, e film jest opónion reakcj na ujawnienie okruciestw wojennych w Wietnamie.

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. certyfikat dopuszczenia do Koysanka z Manslaughter . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , kwiecie 2004 (PDF; numer testu: 42 856-a V/DVD).
  2. ^ Joe Hembus: Western Lexicon - 1272 filmy z lat 1894-1975. Wydanie II. Carl Hanser Verlag, Monachium/Wiede 1977. ISBN 3-446-12189-7 . s. 698.
  3. ^ Phil Hardy: Encyklopedia filmów zachodnich. Woodbury Press, Minneapolis 1984. ISBN 0-8300-0405-X , s. 327.

Opiniones de nuestros usuarios

Marcin Piasecki

Ten wpis na Koysanka zabójstwa pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Mikolaj Sikorski

Świetny post o Koysanka zabójstwa.

Peter Kwiecień

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Koysanka zabójstwa pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Koysanka zabójstwa tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Kate Sobolewski

Podane informacje o zmiennej Koysanka zabójstwa są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.