Kostnica ywych trupówInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Kostnica ywych trupów. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Kostnica ywych trupów zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Kostnica ywych trupów i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Kostnica ywych trupów. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Kostnica ywych trupów! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Kostnica ywych trupów, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Kostnica ywych trupów
Tytu oryginalny Nie si deve profanare il sonno dei morti
Kraj produkcji Wochy , Hiszpania
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1974
dugo 92 minuty
Klasyfikacja wiekowa FSK skonfiskowane w caym kraju
Prt
Dyrektor Jorge Grau
scenariusz Alessandro Continenza
Marcello Coscia
Juan Cobos
Miguel Rubio
produkcja Edmondo Amati
muzyka Giuliano Sorgini
aparat fotograficzny Francisco Sempere
skaleczenie Domingo García
Vincenzo Tomassi
zawód

The Mortuary of the Living Dead (tytu oryginalny: Non si deve profanare il sonno dei morti ) to wosko - hiszpaski horror wyreyserowany przez Jorge Grau z 1974 roku. Póniejszy tytu performance to Invasion of the Zombies .

akcja

Londyski marszand George, wolny duch i hipis , jedzie w weekend do swojego nowego wiejskiego domu w idyllicznym Windermere, aby uciec od zgieku miasta i przede wszystkim od uporczywego zanieczyszczenia. Po drodze jego motocykl zostaje przypadkowo uszkodzony przez atrakcyjn Edn na stacji benzynowej i pocztkowo nie moe kontynuowa podróy. Osoba, która spowodowaa wypadek, która obecnie jest w drodze do swojej uzalenionej od narkotyków siostry Katie i jej ma Martina, jest zmuszona zabra go na chwil swoim maym samochodem, aby póniej wysadzi go do ssiedniego miasteczka, gdzie George ma spotkanie z rzemielnikiem.

Obaj ostatecznie trafiaj do regionu, w którym komisja z brytyjskiego Departamentu Rolnictwa przeprowadza obecnie eksperyment z nowym typem maszyny, która wykorzystuje promieniowanie radioaktywne do zwalczania szkodników i wpywa na ukad nerwowy zwierzt. Na pocztku nikt nie podejrzewa, e cudowna bro wskrzesi wszystkich zmarych w pobliskiej kostnicy i zamieni ich w chodzce zwoki.

Podczas krótkiego postoju George wysiada z samochodu, aby zapyta o drog, podczas gdy Edna zostaje sama i zostaje zaatakowana przez zmarego niedawno wóczg Guthrie, ale nie jest dalej ranna. Kiedy George spieszy si z pomoc swojej zszokowanej towarzyszce, niewiadomie przegania nieosiadajcego siedzcego trybu ycia, nie wierzc w jej histori. Uwaa raczej, e s prostolinijni. Zmienia si to, gdy spoeczno wygody przybywa noc do posiadoci Madison i spotyka spanikowan Katie, która wczeniej pokócia si gwatownie z mem, fotografem krajobrazu. Na krótko przed ich przybyciem wóczga Guthrie zabija dzielnego Martina, który jednak zostaje pokonany, brutalnie pobity i rozerwany na kawaki, podczas gdy spanikowanej Katie udaje si uciec. Morderca znika bez ladu.

Arcykonserwatywny inspektor policji prowincji, którego wezwano, uprzedzi Katie, któr klasyfikuje jako nieprzewidywaln z powodu jej uzalenienia od heroiny i zosta hospitalizowany, a take podejrzewa dugowosego George'a, który jego zdaniem po prostu musi mie co wspólnego z niewytumaczalnym morderstwem. Aby udowodni swoj niewinno, George wraz z Edn bada spraw tajemniczego morderstwa, bada pust trumn Guthriego w podziemnej kostnicy pobliskiego cmentarza i wkrótce wierzy w istnienie nieumarych emanujcych z maszyny i zabijajcych okolic. W tym samym momencie Edna i George zostaj zaatakowani w podziemnej krypcie przez bladego zombie Guthrie, który przy wsparciu dwóch innych zmarych, którzy zostali wczeniej powoani do ycia, rozpoczyna polowanie na duet.

Poniewa uparty inspektor uwaa, e niewinny motocyklista jest podejrzany, jego ludzie ledz go. Jeden z jego policjantów, Craig, poda za duetem na odlegy obszar cmentarza, ratuje ich dwoje w pilnej potrzebie przed atakiem stworze, a nastpnie ucieka z nimi do kaplicy cmentarnej, gdzie grupa pocztkowo barykaduje si. Aby jednak poprosi o pomoc lub wsparcie, Craig opuszcza schronienie, zostaje zapany, zabity i okaleczony przez dne krwi zombie. Kiedy trzej nieumarli w kocu zaatakuj Edn i George'a w kaplicy, George podpala potwory, które szybko zapalaj si i wykorzystuje okazj do ucieczki z Edn. Wtedy te dwa si rozdzielaj. Kiedy inspektor odwiedza miejsce zbrodni tego wieczoru, wyranie ustala, e dwóch zbiegów, którzy przeyli, to prawdziwi mordercy.

W midzyczasie George'owi udaje si sabotowa now maszyn do zwalczania szkodników, zapobiegajc tym samym na razie eksperymentom, których efekt zosta jednak wczeniej zwikszony do maksymalnego zasigu piciu mil. W rezultacie budzi si coraz wicej krwioerczych zmarych. Aby unikn zbliajcego si pieka, George planuje spali skaone zwoki zamordowanego Martina Madisona, który znajduje si w strefie wpywów maszyny. Jednak zostaje znaleziony przez wciekego inspektora, który wczeniej zabra wspomniane zwoki do szpitala na sekcj i nie wierzy w nieumarych ani w swoje obietnice niewinnoci. W rzeczywistoci jest tak zy, e podczas przesuchania wykorzystuje George'a. Jego niewinna ofiara korzysta z pierwszej okazji i ucieka z policyjnego aresztu w kierunku szpitala miejskiego, gdzie znajduj si zwoki Martina oraz zdezorientowana i ranna Edna.

W midzyczasie szpital jest kontrolowany przez coraz wiksz liczb zombie. udaje mu si wyeliminowa du liczb pacjentów oraz uzalenion od narkotyków Katie i zmieni ich w zmutowanych nieumarych. Grupa zombie wokó Katie i Martina nastpnie atakuje stacjonarn Edn na oddziale intensywnej terapii, "zaraajc" j, gdy nagle pojawia si szturm i pdzcy, by pomóc George'owi. Jednak hipis zdaje sobie spraw, e jest spóniony i likwiduje Edn we wczeniej rozpalonym ogniu, ale z kolei zostaje powalony rewolwerem i zabity przez wciekego inspektora.

Po tym, jak inspektor by w stanie wyjani rzekome tajemnicze zgony, znajduje si w centrum uwagi opinii publicznej i prasy, co pomaga mu do pewnego stopnia uwiadomi sobie. Pod koniec filmu starzejcy si ledczy jedzie swoim oficjalnym samochodem, mijajc wspóczesnych zabójców owadów, do swojego hotelu, gdzie jest wyczekiwany i uduszony przez wskrzeszonego George'a.

Nagrody

Sitges Festival Internacional de Cinema de Catalunya
  • 1974: Zwycizca w kategorii Najlepsza aktorka: Cristina Galbó
  • 1974: Zdobywcy nagród w kategorii Najlepsze efekty specjalne: Luciano Byrd i Antonio Balandin
  • 1974: Medal CEC dla Jorge Grau

Recenzje

Obrzydliwa mieszanka elementów horroru, kanibalizmu, krytyki wiary w postp i policji; tre i forma bez jakoci .

Ta hiszpasko-woska koprodukcja nie jest wcale za. Jasne, nawet jako osoba niewidoma widzisz, e wietnym modelem jest Noc ywych trupów z 1968 roku George'a A. Romero , ale cao jest adnie zainscenizowana, ekscytujca, a po czci te do krwawa. [...] mia, mroczna i bardzo brudna nieumara zabawa. "

- Sownik filmowy Haiko : Stada Haiko

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Kostnica ywych trupów. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. por. Http://www.haikosfilmlexikon.de/link/index.phpID=2327

Opiniones de nuestros usuarios

Damian Morawski

Artykuł o Kostnica ywych trupów jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Emil Skiba

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Kostnica ywych trupów pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Kostnica ywych trupów tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Jan Zawadzki

W tym poście o Kostnica ywych trupów dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.