Koncert Maego Dworu (1949)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Koncert Maego Dworu (1949). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Koncert Maego Dworu (1949) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Koncert Maego Dworu (1949) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Koncert Maego Dworu (1949). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Koncert Maego Dworu (1949)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Koncert Maego Dworu (1949), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Oryginalny tytu May koncert dworski
Kraj produkcji Cesarstwo Niemieckie
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1949
dugo 70 minut
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Paul Verhoeven
scenariusz Paul Verhoeven
produkcja Fritz Klotzsch (grupa produkcyjna) dla Tobisa (Berlin)
muzyka Wolfgang Zeller
kamera Fritz Arno Wagner
Eugen Klagemann
zawód

i w maych rolach, których nie mona dalej przypisa: Viktor Janson , Olga Engl , Peter Busse , Adolf Fischer , Alfred Maack , Hubert von Meyerinck , Paul Rehkopf , Josef Reithofer , Kurt von Ruffin , Karl Ludwig Schreiber

Koncert Little Court jest niemiecki kolorowy film z 1944 roku, oparty na modelu przez Paula Verhoevena i Toni Impekoven, z udziaem Elfie Mayerhofer i Hans Nielsen . Jako dezerter w kinach niemieckich by wywietlany dopiero w 1949 roku.

wtek

Akcja filmu rozgrywa si gdzie w Niemczech w okresie biedermeieru . Christine Holm nie chce ju zgin na wsi po mierci matki. Dlatego pakuje swoje rzeczy i wyrusza do najbliszego miasteczka mieszkalnego. Tutaj chce nie tylko witowa sukcesy jako piosenkarka, ale take szuka ojca, którego nigdy wczeniej nie widziaa. Na stacji granicznej ksistwa Duodec panuje gsty tum, przystojny porucznik von Arnegg sprawdza papiery Christine. Kiedy j widzi, od razu mu si to przydarzyo: jest zakochany. Aby móc w peni cieszy si ich obecnoci, Arnegg powica szczególnie duo czasu na inspekcj, co stopniowo nadwera cierpliwo wspópodróników. Przede wszystkim energiczny komisarz Zunder namawia go do popiechu i zrywa kótni z porucznikiem, po czym on, Zunder, teraz kontroluje go szczególnie cile. I rzeczywicie: znajduje kontraband ze wspaniaym dentelmenem! Zamiast sta si agodnym, Zunder grozi Arneggowi, e w pewnym momencie wróci.

Nastpnego dnia konflikt midzy dwoma panami trwa w restauracji na Srebrnym Ksiycu, bo Tunder nie tylko obwchiwa nielubne pochodzenie Christine, ale te nazwa j wtpliwym czowiekiem. Jako kawaler starej szkoy Arnegg chce przywróci Christine dobr reputacj i da satysfakcji od Tindera. Nie ma jednak ochoty przeprasza damy i widzi teraz moliwo uregulowania wczorajszego rachunku z Arneggiem. Informuje przeoonego Arnegga, pukownika Flummsa, o faktach i natychmiast da pomocy. Arnegg widzi swoj ostatni szans na ocalenie honoru w uczynieniu Christine Holm swoj narzeczon bez zbdnych ceregieli. Christine podkrela, e naley do niego spontanicznym pocaunkiem. Ojciec Arnegga, który suy czcigodnemu ksiciu jako nadworny marszaek, nie jest wcale entuzjastycznie nastawiony do planu maestwa Juniora, poniewa sprawa ta stopniowo grozi, e stanie si przedmiotem dyskusji caego królewskiego miasta.

Fronty wkrótce stwardniay raz na zawsze: Arnegg junior nadal stoi przy swojej Christine, a jego wysoko sam wskazuje po tym, jak jego lokaje powiedzieli mu, e lady Christine ma by linoskoczek i e moda piosenkarka jest bezceremonialnie wycofana z jego domeny. Na szczcie dla Christines, zaproszona piosenkarka, która miaa wystpi na nadchodzcym koncercie dworskim, zostaa odwoana. Dobra rada jest teraz cenna. Christine próbuje odzyska sdowy faktotum , ale pocztkowo jest obraony i nie chce pojawi si na dworskim koncercie. W kocu jednak zmienia zdanie. W zamian da, aby poszuka jej ojca. Burmistrz ma za zadanie przeszuka. W kocu Christine daje koncert swojego ycia. Aby zakoczy szczliwe zakoczenie, moe polubi porucznika von Arnegg i wreszcie odnajduje ojca: to sam wadca mia kiedy mie spotkanie z matk Christine, piosenkark Sylvi Bursett. Od teraz ksi chce intensywnie opiekowa si córk.

Notatki produkcyjne

Prace przygotowawcze do Maego Koncertu Dworskiego rozpoczy si ju w czerwcu 1944 roku budow struktur filmowych. Zdjcia rozpoczy si 25 lipca 1944, a zdjcia zakoczyy si w listopadzie tego samego roku. Lokalizacje zewntrzne to Rothenburg ob der Tauber , Coburg i Bayreuth (Festspielhaus). Zarówno organ ochrony zabytków, jak i Gauleiter Fritz Wächtler pocztkowo zgaszali powane zastrzeenia wobec tego zewntrznego filmowania ; powstae problemy mona byo rozwiza tylko czciowo. Pod koniec wojny film zosta zsynchronizowany z muzyk.

Sowiecka cenzura wojskowa wydaa Koncert Maego Dworu w marcu 1949 dla publicznoci od 14 lat, FSK zezwoli na rozbiórk 20 grudnia 1949 dla osób w wieku 12 lat i starszych. Premiera odbya si 15 kwietnia 1949 w Berlinie Wschodnim, w zachodniej czci miasta film po raz pierwszy obejrzano 20 wrzenia 1949. Niemiecka premiera odbya si 1 kwietnia 1950 w Mannheim. 23 grudnia 1957 r. tam po raz pierwszy obejrzano na niemieckich ekranach; zarówno w ARD, jak iw niemieckiej telewizji .

Lider grupy produkcyjnej Fritz Klotzsch przej równie zarzdzanie produkcj. Budynki pochodz od Otto Erdmanna i zostay zrealizowane przez Franza F. Fürsta .

Elfie Mayerhofer zapiewaa tytu To by tylko umiech, may umiech. Film otrzyma tytu wysokiej pozycji artystycznej od kraju zwizkowego Nadrenii Pónocnej-Westfalii.

W maym koncercie dworskim ukazaa si ju druga filmowa adaptacja sztuki teatralnej z 1935 roku. Ju w 1936 roku Detlef Sierck po raz pierwszy sfilmowa t histori pod tytuem Koncert na dworze .

Opinie

Filmowe listy Paimanna podsumowyway: "Idylliczne rzeczy z biedermeierowskiej rezydencji, prawie nic poruszajcego ziemi, askawie podane (...) atwa, przyjemna rozrywka".

Zgrabna komedia muzyczna o malarskim wygldzie, wzorowana na obrazach ze Spitzwega. Cabal oraz intelektualna i moralna ciasnota sdów Duodez s przedstawiane z lekk ironi.

Indywidualne dowody

  1. patrz Bogusaw Drewniak: Der deutsche Film 19381945. Peny przegld. Düsseldorf 1987, s. 681 f.
  2. ^ Ulrich J. Klaus: Deutsche Tonfilme, 13 rok 1944/45. S. 175 (033.45), Berlin 2002.
  3. May koncert dworski na listach filmowych Paimanna ( Memento z 12.02.2015 w Internet Archive )
  4. ^ May koncert dworski w Leksykonie Midzynarodowego Filmu na stronie dwóch tysicy jeden

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Andrew Tomczak

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Margaret Tomczak

Podane informacje o zmiennej Koncert Maego Dworu (1949) są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Tamara Osiński

To dobry artykuł dotyczący Koncert Maego Dworu (1949). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Weronika Dudek

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Koncert Maego Dworu (1949) i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.