Koncert (Bahr)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Koncert (Bahr). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Koncert (Bahr) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Koncert (Bahr) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Koncert (Bahr). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Koncert (Bahr)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Koncert (Bahr), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dane
Tytu: Koncert
Rodzaj: Komedia w trzech aktach
Oryginalny jzyk: Niemiecki
Autor: Hermann Bahr
Rok wydania: 1909
Premiera: 23 grudnia 1909
Miejsce premiery: Lessing Theatre w Berlinie
ludzie
 • Gustav Heink , pianista
 • Marie , jego ona
 • Dr. Franz Jura
 • Delfiny , jego ona
 • Eva Gerndl
 • Pollinger
 • Pani Pollinger
 • Panno Wehner
 • Panna Selma Meier
 • Miss Garden
 • Pani Claire Floderer
 • Pani Fanny Mell
 • Pani Dr. Mog
Emanuel Reicher i Otto Fee w koncercie (okoo 1920)

Koncert jest najskuteczniejszym komedia o Hermann Bahr . wiatowa premiera odbya si 23 grudnia 1909 roku w Berlinie pod dyrekcj Otto Brahma w Lessingtheater , a jednoczenie w Teatrze Królewskim w Drenie oraz w Schauspielhaus we Frankfurcie nad Menem .

zadowolony

Pianista, nauczyciel gry na fortepianie i artysta Gustav Heink zwalnia si z wszelkich obowizków w krótkim czasie, poniewa jest zaangaowany w koncert, który jest utrzymywany w tajemnicy. W rzeczywistoci podróuje ze swoj uczennic Delfine Jura do schroniska górskiego, gdzie zwykle zabiera ze sob swoje sprawy. W tym samym czasie zdradzeni maonkowie Marie Heink i Dr. Prawo razem. O Techtelmechtel obaj wiedz z telegramu Evy Gerndl, kolejnej zazdrosnej uczennicy Gustava Heinka. Dr. Jura i Marie staraj si jak najlepiej wykorzysta sytuacj, cz siy i podaj za nimi do chaty. Tam oferuj Gustavowi i Delfine moliwo maestwa, podczas gdy oni sami wci flirtuj z myl o maestwie, poniewa zostali w tyle.

interpretacja

Richard Strauss , któremu utwór jest dedykowany bohaterowi Gustavowi Heinkowi, wraz z ówczesnym reyserem wydaje si Wiedeska Opera Dworska , Felix Weingartner zidentyfikowa:

"Swoj drog, Weingartner zosta wietnie trafiony!"

- Richard Strauss

Tytu Das Konzert pozornie oznacza doroczny Techtel-Mechtel Gustava Heinka ze swoimi uczniami, w utworze nie ma prawdziwego koncertu. Das Konzert mona by nieco gbiej zrozumie jako idealny iluzoryczny wiat grupy znudzonych maonków.

Podsumowujc, zabawna gra ma bardzo smutn wiadomo: wszystkie sprawy s w najlepszym razie prób udowodnienia sobie czego, nuda jest tym, za czym w gbi duszy tsknimy, ale te nie sprawia nam to radoci.

- Martin Thomas Pesl : Koncert - Burgtheater

filmowanie

W 1956 roku spektakl zosta nakrcony przez reysera Thomasa Engela pod tytuem Nic oprócz kopotów z mioci .

literatura

 • Hermann Bahr: Koncert. Komedia w trzech aktach. E. Reiss, Berlin 1909, ( books.google.de )
 • O Hermanie Bahrze i jego komedii Das Konzert. W: Würzburger Bühnenblätter. Pómiesicznik powicony kulturze teatralnej i poezji w Würzburgu. 1, wydanie 7, Frankenwarte-Verlag, Würzburg 1919, s. 6-9. ( digital-sammlungen.de )
 • MB In: Prager Tagblatt. Nr 274. 21 listopada 1926, 9. ( anno.onb.ac.at ).

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. ^ Koncert w ramach projektu Gutenberg-DE
 2. ^ Rudolf Holzer: Koncert. (Ju niedostpny w Internecie). Burgtheater, 1963, zarchiwizowane od oryginau w dniu 23 lutego 2016 r . ; dostp 23 lutego 2016 r . Informacja: Link do archiwum zosta wstawiony automatycznie i nie zosta jeszcze sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.burgtheater.at
 3. Hermann Bahr, Karl Ecker: Meister i Meisterbriefe wokó Hermanna Bahra. Z jego szkiców, pamitników i korespondencji. Wybrane i wprowadzone przez Josepha Gregora. Hermann Bauer, Wiede 1947, s. 75. OCLC 2833500
 4. Koncert. (Nie jest ju dostpny online.) W: burgtheater.at. Burgtheater, padziernik 2015 r., Zarchiwizowane od oryginau w dniu 23 lutego 2016 r . ; dostp 23 lutego 2016 r . Informacja: Link do archiwum zosta wstawiony automatycznie i nie zosta jeszcze sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.burgtheater.at
 5. Koncert - Burgtheater serwuje sobie i swoim widzom ulubiony przysmak Hermanna Bahra. z Nachtkritik.de, dostp 23 lutego 2016 r.

Opiniones de nuestros usuarios

Arkadiusz Bukowski

Artykuł o Koncert (Bahr) jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Sabina Morawski

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Koncert (Bahr), jest to bardzo dobra opcja.

Michal Kubicki

Informacje o zmiennej Koncert (Bahr) są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Anita Graczyk

Ten artykuł o zmiennej Koncert (Bahr) przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Bernadeta Bartkowiak

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Koncert (Bahr) i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.