Kodeks karnyInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Kodeks karny. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Kodeks karny zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Kodeks karny i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Kodeks karny. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Kodeks karny! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Kodeks karny, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Kodeks karny
Tytu oryginalny Kodeks karny
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1930
dugo 97 minut
Prt
Dyrektor Howard Hawks
scenariusz Fred Niblo Jr. ,
Seton I. Miller
produkcja Harry Cohn ,
Howard Hawks,
Frank Fouce
muzyka Sam Perry
aparat fotograficzny James Wong Howe ,
Ted Tetzlaff
skaleczenie Edwarda Curtissa
zawód

Kodeks karny (tytu oryginalny: Kodeks karny ) to amerykaski dramat filmowy z 1930 roku. Reyser Howard Hawks, niewymieniony w czoówce, nakrci scenariusz oparty na sztuce Martina Flavina . Premiera odbya si 3 stycznia 1931 roku. W Niemczech film zosta wydany w wersji telewizyjnej, która po raz pierwszy zostaa wyemitowana na antenie ARD 19 maja 1973 roku .

wtek

Robert Graham jest winiem i pracuje w fabryce wiziennej. Z powodu stresu i trudnych warunków pracy jest niestabilny psychicznie. Psychiatra zgadza si z prokuratorem okrgowym Brady, e Graham potrzebuje pomocy, przenoszc go do innej pracy, a take zmieniajc jego otoczenie. Brady zatrudnia Grahama jako swojego sug po tym, jak przypomnia sobie, e to on wsadzi Grahama za kratki. Nowa praca sprawia, e Graham rozkwita. Jego nastrój si poprawia, a jego wygld jest coraz lepszy. Spotyka take córk Brady'ego, Mary.

W tym samym czasie jeden z wspówiniów Grahama i dwóch innych skazanych planuje ucieczk. Ale wród nich jest informator, który ujawnia stranikom plan ucieczki, naruszajc tym samym niepisany kodeks wród winiów. Ucieczki zostaj zapane i zastrzelone, wspówinia Grahama zostaje zabita. Drugi wspólokator, Ned Galloway, chce pomci mier przyjaciela. Planuje zabi zdrajc i informuje Grahama, aby trzyma si z dala od mczyzny. Niestety Graham by wiadkiem morderstwa.

Kiedy Graham zostaje znaleziony na ciele zdrajcy, dla Brady'ego jest jasne, e Graham nie jest zabójc. Ale podejrzewa, e Graham zna zabójc. Brady obiecuje Grahamowi szybkie uwolnienie, jeli ujawni nazwisko zabójcy. Graham jest teraz w sprzecznoci, poniewa on równie zamaby Kodeks, gdyby zdradzi Gallowaya. Graham czuje si przede wszystkim jak wizie i milczy. Brady umieszcza go w izolatce .

Mary, wracajc z krótkiej wycieczki, jest zdziwiona, e Grahama nie ma tam jak zwykle. Kiedy dowiaduje si, gdzie on jest, Mary jest zszokowana. Próbuje skoni ojca do uwolnienia Grahama, ale on nazywa j naiwn. Kiedy Mary mówi mu, e kocha Grahama, Brady zmienia zdanie. Wraz z kapitanem Gleasonem i kilkoma stranikami Brady postanawia wydosta Grahama z izolatki. Teraz pozostali winiowie myl, e Graham zdradzi Gallowaya. Jeden z winiów przemyca scyzoryk do jednego z osadzonych w izolacji, aby Graham móg go ukara za pozorn zdrad.

Galloway, który pracuje w fabryce, zdaje sobie spraw z prawdziwych powiza. Obraa jednego ze straników i zostaje osadzony w izolatce. Chce uratowa Grahama przed kar. Na korytarzach moe zapa mczyzn noem i go zabi. Podczas walki podciga gardo Gleasonowi, który jest potajemnie odpowiedzialny za dugi wyrok wizienia Galloway. Jeden ze straników zastrzeli Gallowaya. Graham zostaje uwolniony i bierze Mary w ramiona.

to

Boris Karloff zagra t sam rol w sztuce, na której oparty jest scenariusz filmu. W sumie sztuka zostaa wystawiona 173 razy na Broadwayu w okresie od padziernika 1929 do marca 1930.

Tutaj debiutowaa Constance Cummings. W tym samym czasie Columbia Pictures zlecia wykonanie hiszpaskiej wersji filmu. Wyreyserowany karny El código prowadzili Phil Rosen i Julio Villareal, gówn rol zagra Barry Norton.

Film narysowa dwa przeróbki. 1938 przeksztaci John Brahm Penitentiary z Walterem Connolly , 1950 nastpnie przemieni Henry'ego Levina z Glennem Fordem i Broderickiem Crawfordem w dramacie Condemned (tytu oryginalny: Skazany ).

Opinie

Leksykon midzynarodowym filmie znaleziono: Film wizienie kierowany przez wówczas 34-letni Howard Hawks jest jednym z najwaniejszych w gatunku ze zobowizaniem humanitarnej i sztuce jej reprezentacji., Magazyn filmowy Cinema równie opisa film jako kino zaangaowane.

Variety uzna ten film za doskona interpretacj sztuki, w której Walter Huston zagra swoj najlepsz posta. Nawet Channel 4 chwali potn prezencj Hustona na ekranie w jednym z najlepszych wczesnych filmów dwikowych Hawks. Przewodnik filmowy TimeOut szczególnie podkrela tight, niesentymentalne skrypt. Film operuje "bez powierzchownej moralizacji, ma wysokie tempo, ponur realistyczn atmosfer i wietne role aktorskie".

Nagrody

W 1931 roku film by nominowany do Oscara w kategorii najlepszego scenariusza adaptowanego .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ Kodeks karny. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 26 maja 2019 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  2. Zobacz Cinema.de
  3. ^ Kodeks karny . W: Variety , 1931.
  4. Zobacz film4.com ( Memento z 7 marca 2016 w Internet Archive )
  5. Zobacz timeout.com

Opiniones de nuestros usuarios

Kazimierz Nowak

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Kodeks karny.

Ada Paluch

Informacje o zmiennej Kodeks karny są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Mirka Pawlak

Uważam, że ten wpis o zmiennej Kodeks karny jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.