Idealny sekretInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Idealny sekret. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Idealny sekret zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Idealny sekret i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Idealny sekret. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Idealny sekret! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Idealny sekret, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Idealny sekret
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2019
dugo 115 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
JMK 12
Prt
Dyrektor Bora Dagtkin
scenariusz Bora Dagtkin
produkcja Bora Dagtkin,
Lena Schömann
muzyka Egon Riedel
Simon Heeger
Christian Vorländer
aparat fotograficzny Moritz Anton
skaleczenie Sabine Panek
zawód

The Perfect Secret to niemiecka komedia reysera i scenarzysty Bory Drachtkina z 2019 roku. Film zespou to remake woskiego filmu Perfetti Sconosciuti (np. Totally Unknown) Paolo Genovese z 2016 roku, który doczeka si ju wielu przeróbek krajów. Jest to okoo siedmiu przyjació, którzy podczas wspólnej kolacji wystawili swoje zaufanie na prób, zgadzajc si na udostpnianie wszystkich przychodzcych wiadomoci i pocze telefonicznych z osobami obecnymi podczas kolacji.

Tragikomiczny odtwarzanie komor wytwarzane przez Constantin filmowym Produktion . Oprócz Leny Schömann Dahrekin pojawi si równie jako producent. Zdjcia miay miejsce od stycznia do marca 2019 roku w Monachium i Geretsried . Do obsady mogli zosta zatrudnieni Karoline Herfurth , Elyas M'Barek , Florian David Fitz , Jella Haase , Frederick Lau , Jessica Schwarz i Wotan Wilke Möhring . Ogólnopolska premiera w kinach odbya si 31 padziernika 2019 roku . Idealny sekret spotka si z mieszanymi opiniami krytyków .

wtek

Para Eva i Rocco zapraszaj przyjació na kolacj do ich mieszkania na poddaszu w Monachium. Nawet przed przyjedzie gocie, terapeuta Eva i jej modziey nastoletnia córka Sophie kótnia po Eva znaleziono prezerwatywy w kieszeni i czynienia jej . Sophie, która jest w drodze na spotkanie ze swoim chopakiem Mike'em i ma coraz bardziej napite stosunki ze swoj uzalenion od kontroli matk, znów widzi, e Eva j protekcjonalizuje. Ojciec Rocco, który moe poredniczy midzy nimi, jest zajty czym zupenie innym: podczas gdy szef kuchni hobbystycznej jest zajty przygotowywaniem jedzenia, otrzymuje na swój telefon komórkowy ujawniajce selfie od przyjaciela. Ewa, która od duszego czasu po cichu obserwuje ma, jest podejrzliwa, ale si o tym nie dowiaduje.

Najpierw przyjeda para Carlotta i Leo. Leo, który zawiesi karier krelarza na rzecz swojej ony, która od narodzin bliniaków ponownie pracowaa w agencji reklamowej, zmaga si z losem domownika i penoetatowego ojca. Z drugiej strony ona Carlotta czuje si wepchnita do drugiego rzdu: copywriter, która zwykle pracuje do pónych godzin wieczornych i rzadko bywa w domu, ma odlegy zwizek ze swoimi dziemi. Towarzysz im Bianca i Simon. W przeciwiestwie do Carlotty i Leo, zwierzcy homeopata i bon vivant s wieo zakochani i d do wzajemnego zaufania. Bianca, najmodsza z grupy, dopiero niedawno spotkaa wieloletnich przyjació Simona i czasami czuje si wymiewana przez innych.

Po tym, jak nauczyciel z liceum Pepe przyby bez swojej oczekiwanej i rzekomo chorej przyjacióki Anny i umieci teleskop, który przyniós ze sob na balkonie, aby zobaczy zamienie Ksiyca ogoszone na noc , grupa zaja miejsce w jadalni. Z niejadalnym jedzeniem Rocco i du iloci wina, septet zaczyna ywo omawia kwesti uczciwoci. Bez zbdnych ceregieli chc wystawi na prób swoje wzajemne zaufanie i zaangaowa si w gr wymylon przez Ev: kady musi udostpnia wszystko, co wchodzi lub wychodzi na smartfonie tego wieczoru, niezalenie od tego, czy jest to wiadomo, czy zdjcie. , przy wszystkich obecnych. Chocia Carlotta i Bianca od razu s entuzjastycznie nastawieni do tego pomysu, mczyni niechtnie zgadzaj si na plan.

To, co pocztkowo miao by nieszkodliw gr wród przyjació, szybko wywouje skandal: Leo, który ma romans z koleank z placu zabaw, spodziewa si ujawniajcego jej zdjcia i prosi Pepe o zamian z nim telefonów komórkowych, aby ukry spraw. Kiedy Leo musia w zamian odebra telefon komórkowy Pepe, odebra kontakt Pepe, Hannes. Podczas gdy domniemana biseksualno Leo , której nie zaprzecza ze swoimi przyjaciómi, obawiajc si, e jego prawdziwy romans stanie si znany, spotyka si z niezrozumieniem, Carlotta wypada z chmur i upija si. Kiedy nastpnie otrzymuje wyran wiadomo gosow od swojej koleanki, jest zmuszona przyzna si do problemu narkotykowego z przyjaciómi, spowodowanego presj zawodow.

Pepe rozwizuje fars, wyznajc barter i ujawnia innym swój homoseksualizm , który by ukrywany przez wiele lat , za który jest dyskryminowany przez jednego z rodziców w swojej szkole i za który spodziewa si niezrozumienia ze strony przyjació. W midzyczasie Simon odbiera telefon od swojego kolegi, który mówi mu, e jest w ciy. Bianca jest gboko poruszona wiadomociami i natychmiast z nim zrywa. Eva, która równie potajemnie ma romans z Simonem, uderza go pod nieobecno pozostaych i robi to samo. Gocie nastpnie opuszczaj apartament oddzielnie. Eva i Rocco, którzy zostaj sami, szukaj rozmowy na balkonie i godz si ze sob - ale nie opowiadajc sobie nawzajem o swoim romansie.

Jaki czas po obiedzie Leo i Carlotta ponownie si spotkali i równie zdecydowali si zamieni rolami: kiedy stara si o prac, Carlotta opiekuje si teraz dwójk dzieci na peny etat. Aby udowodni swoj przyja uraonemu Pepe, Rocco, Leo i Simon pobili ojca ucznia Pepe, który nastpnie poddaje si i rozwizuje sprowokowany przez siebie konflikt. Czterej przyjaciele z dziecistwa s pojednani i podróuj razem. Kiedy dzwonek dzwoni po drodze, Rocco wyciga starowiecki drugi telefon komórkowy i potwierdza swój romans z drugim. Podczas gdy Pepe, Leo i Simon próbuj wyrwa mu urzdzenie, Rocco bez zbdnych ceregieli wrzuca telefon komórkowy do Isar .

produkcja

Pomys i scenariusz

Dagtkin i Schömann byli jeszcze w trakcie przygotowa do zdj do Fack ju Göhte 3 (2017), kiedy zaproponowano im realizacj adaptacji na niemieckojzyczny rynek filmowy. Dagtkin, który szuka bardziej dojrzaego materiau do swojego kolejnego projektu po trylogii Fack ju Göhte , od razu zauroczy zaoenie oryginau. Dagtkin, Schömann i producent wykonawczy Martin Moszkowicz z Constantin Film przyjrzeli si woskiemu modelowi i zaraz potem zapewnili sobie prawa do niemieckiej adaptacji materiau. Pierwsza wzmianka o projekcie pojawia si w sierpniu 2018 roku, kiedy Constantin Film ogosi, e w 2019 roku pojawi si nowy film fabularny Drachtkina.

Dla Dagtkina, który wczeniej przelewa tylko oryginalne pomysy na papier, The Perfect Secret bya pierwsz adaptacj, jak zrealizowa. Jednak dla niego byo ju jasne po obejrzeniu oryginau, e nie bdzie po prostu ponownie nakrci Perfetti Sconosciuti , ale wyranie dostosuje go do niemieckojzycznej publicznoci. Postanowi wic skupi si na znacznie bardziej wspóczesnej interpretacji relacji i - w przeciwiestwie do oryginau, a zwaszcza wielu jego poudniowoeuropejskich adaptacji - aby postacie kobiece z jednej strony wyglday bardziej nowoczenie, a postaci mskie z drugiej - mniej macho. lubi. Ponadto Dagtkin wymyli inne rewelacje i nowe konflikty dla bohaterów i próbowa stworzy dialogowy scenariusz z zamiarem uczynienia The Perfect Secret przede wszystkim komedi. Dagtkin pozwala sobie na zrónicowanie swoich postaci nawet po obsadzie, aby móc wyranie dostosowa je do obsady.

zawód

W przeciwiestwie do Perfetti Sconosciuti , The Perfect Secret charakteryzuje si znacznie modsz i bardziej wybitn obsad, a Dierterkin jest w stanie zgromadzi wielu aktorów, z którymi pracowa ju przy poprzednich projektach. W przypadku pary Leo i Carlotty Keschwari, komentatorka Daniela Tolkien bya w stanie zaangaowa dwóch aktorów Elyas M'Barek i Karoline Herfurth , którzy ju wystpowali jako para w filmach Fack-ju-Göhte w reyserii Dierterkinsa. Do obsady doczya take Jella Haase , znana z filmów Fack-ju-Göhte . Dagtkin napisa dla nich swoje role w planie, by znów chcie pracowa z trzema aktorami, e tak powiem. Frederick Lau pracowa ju z Dierterkinem i Schömannem nad fabularn adaptacj Turecki dla pocztkujcych (2012), podczas gdy Florian David Fitz pojawi si przed kamer w dzienniku lekarza , który by produkowany w latach 2007-2010 i napisany przez Drachtkina .

Jessica Schwarz i Wotan Wilke Möhring polecili si w ramach przesucha podczas castingu do roli maestwa Evy i Rocco Kochów. Schwarz, która do tej pory wcielaa si gównie w pozytywne postacie i opisywaa swoj rol jako Ev jako antagonistk filmu, przyznaa si, e pocztkowo zmagaa si z postaci, ale otrzymaa znaczce wsparcie w znalezieniu ról w rozmowach z Dierterkinem. Jej filmowa córka Sophie mogaby zagra z Emily Kusche , córk Möhringa ju w filmie akcji Steig Christiana Alvarta . Nie. Na zewntrz! (2018), a take córka Franka Kusche, który pracowa jako asystent reysera przy wczeniejszych filmach Drachtkina. Adriana Altaras , która gra matk Leo, jest równie widoczna w bocznej obsadzie . Katja Riemann , Alexandra Maria Lara , Julia Koschitz , Anna Maria Mühe , Max von der Groeben , David Schutter i Kida Khodr Ramadan take krótkie epizodyczne wystpy jak gosy telefonicznych.

Filmowanie

Holbeinstrasse w Monachium bya miejscem krcenia i przedstawiania The Perfect Secret .

Idealny sekret zosta wyprodukowany przez Constantin Film . Dagtkin i Schömann dziaali równie jako producenci. Nicole Springstubbe pojawia si jako producentka; Christine Rothe bya odpowiedzialna za zarzdzanie produkcj. Produkcja i dystrybucja komedii bya finansowana ze rodków FilmFernsehFonds Bayern (FFF), Medienboard Berlin-Brandenburg (MBB), Filmförderungsanstalt (FFA) i niemieckiego Filmförderfonds (DFFF). Filmowanie rozpoczo si 18 stycznia i zakoczyo si 28 marca 2019 roku. Przed rozpoczciem zdj dla Schömanna najwikszym wyzwaniem byo koordynowanie harmonogramów zdj do danej obsady. Poniewa Kammerspiel wymagao, aby wszystkich siedmiu aktorów musiao by na planie kadego dnia, trudno byo zaplanowa czasy blokowania, w których mogliby by dostpni do innych projektów.

Gówny motyw filmu, stare monachijskie mieszkanie Rocco i Evy, zostao zbudowane specjalnie na potrzeby krcenia na scenie w Studio 12 bawarskiego studia filmowego w Monachium. Pierwotne plany krcenia w prawdziwym starym budynku zostay z góry odrzucone ze wzgldu na wielko mieszkania wymaganego do produkcji i brak dostpnoci w wikszym obszarze Monachium. Dagtkin nazwa prawdziwym luksusem moliwo krcenia wikszoci filmu w studio pod wpywem sztucznego wiata, niezalenie od pory dnia czy pogody. Aby wesprze aktorów w ich sztuce, Dierterkin postanowi uoy strzelanin jak sztuk i krci j chronologicznie, o ile to moliwe . Ponadto na pocztku dni zdjciowych odbyy si obszerne próby trwajce od 40 do 80 minut. Po nagraniach w Bavaria Filmstudios nastpiy kolejne dni krcenia rónych scen plenerowych w Monachium, w tym Holbeinstrasse , gdzie znajduje si stare mieszkanie Kochów, oraz Habsburgerstrasse. W Geretsried w dzielnicy Bad Tölz-Wolfratshausen , Dahrekin wystawi pierwsz scen filmu, która przedstawia modsze wersje gównych bohaterów podczas ogniska na Isarze 25 lat temu w 1994 roku .

Scenografia i muzyka filmowa

Aby wygenerowa prdko i rytm, Dierterkin sfilmowa stosunkowo du ilo materiau w wielu ustawieniach i osiach. Poniewa wszystkie siedem gównych ról mona zobaczy w prawie kadej scenie, chcia zachowa moliwo skupienia si na jednej z siedmiu ról w dowolnym momencie podczas montau. Kamer przej Moritz Anton , z którym Drachtkin wspópracowa ju w Fack ju Göhte . Wspólnie zdecydowali si na ponadczasowo klasyczny, ale jednoczenie nowoczesny i zachcajcy wygld, co wymagao zoonej i bogato zaprojektowanej koncepcji owietlenia, która w okrelonych sytuacjach owietleniowych znaczco wpyna na atmosfer podczas fotografowania. Aby podkreli bardziej dojrza inscenizacj filmu, Dierterkin i jego ekipa zdecydowali si równie na stonowane i pastelowe kolory sprztu, co powinno kontrastowa z kolorowymi scenami z filmów Fack ju Göhte .

Równie w przeciwiestwie do Fack ju Göhte , twórcy filmu zdecydowali si nie wywietla przychodzcych wiadomoci SMS lub WhatsApp na aktualnym obrazie kinowym. Dagtkin odkry, e animacje odbyway si kosztem autentycznoci i e widzowi sugerowano by by bliej krgu przyjació, gdyby - podobnie jak wszystkie obecne postacie - móg pocztkowo tylko domyla si, co pokazuje pokaz, na podstawie reakcji czytajcych bohaterów. . Obrazy krwawego ksiyca, który pojawia si podczas fabuy, pochodz z zamienia Ksiyca 27 lipca 2018 roku . Film pokazuje nagrania z Kairu i Kapsztadu wykonane specjalnie dla The Perfect Secret . Za wynik skomponowanego specjalnie na potrzeby filmu przez Egon Riedel , Simon Heeger i Christian Vorländer , powcigliwy, subtelna koncepcja bya wykonywana, który przeznaczony by jedynie mie wpyw na towarzyszcy dialogów. Du wag przywizywano równie do indywidualnych odgosów i dzwonków poszczególnych postaci.

Przyjcie

krytyka

Wolfgang Höbel ze Spiegel odkry, e The Perfect Secret bya czsto bardzo zabawn komedi, która bya równie sprytn krytyk cyfrow. Jak na produkt rozrywkowy z wygldem klipu reklamowego, film edukacyjny ma zaskakujcy przekaz, który idzie w parze z zdumiewajcymi intencjami dydaktycznymi, ale nie zmienia inaczej oywczego efektu. Dagtkin odnosi sukcesy zwaszcza w miych chwilach, kiedy mniej troszczy si o (gównie seksualne) potrzeby i sekrety zaangaowanych osób, ale bardziej na rozczarowanie, które wynika z maych kamstw midzy przyjaciómi i kochankami.

Margret Köhler z Abendzeitung okrelia ten spektakl jako nie zawsze pozbawiony stereotypów spektakl kameralny, który czsto przypomina dramat Doris Dörrie Nackt (2002) i którego ekspozycja dziaa na poziomie emocjonalnym, przez co jest jeszcze bardziej brutalna. Odwane jest podejcie Dagtkina do homofobicznych zachowa i paskich, staroytnych uprzedze, z którymi posta Simona przejawia si jako filister. Akcentowane dialogi i dziwaczne kalambury podczas small talk, komedii sytuacyjnej i elementów szalestw trafiy w dziesitk. Ludzie lubi oglda niesamowicie podnieconych aktorów - nawet jeli okruciestwo filmu na kocu ustpuje banalnoci.

Feuilleton -Redakteurin Julia Bahr napisaa w swojej recenzji w Frankfurter Allgemeine Zeitung, e scenariusz filmu by tak kuszcy, prosty i jednoczenie ekscytujcy, z pewnoci s grupy przyjació, którzy sami go wypróbuj. Kto ma w filmie tajemnic niezbyt interesujc - prawdziwe napicie powstaje przez wzajemn nieufno, przez zowrogie spojrzenia, przez syczce uwagi. Przede wszystkim Karoline Herfurth pozwala sobie na cudown gr w swojej grze. Ale cho wiele tajemnic jest odkrytych, w tej komnacie brakuje ludzkiej otchani .

Recenzent Filmstarts, Christoph Petersen, porówna produkcj z The First Name (2018) Sönke Wortmanna i oceni, e The Perfect Secret by przynajmniej umiarkowanie zabawny przez dugi czas, pomimo skonstruowanych zwrotów akcji i niezbyt naturalnych dialogów []. To, e jeszcze cakiem dobrze si na to patrzy, zawdziczamy przede wszystkim najwyszej klasy zespoowi, z którego jednak nikt nie gra sobie w sposób zrównowaony. Petersen skrytykowa decyzj Dagtkina w szczególnoci za wyjtkowo zwinit w kopoty osob, która dosownie zredukowaa cay film do absurdu na prostej drodze i okazaa si bezzbna. Petersen okreli film równie jako banalny kawaek brukowca o do wtpliwej moralnoci ze wzgldu na odmienne od woskiego oryginau zakoczenie.

Krytyk filmowy z YouTube , Dominik Porschen, równie natkn si na to : Tutaj po prostu polewamy go cukrem dobrego samopoczucia. Skrytykowa podejcie Dahrekina do homofobii kilku jego bohaterów, które róni si od oryginau i mówi: Ten film boli mnie osobicie. Sidney Schering równie poczu si uraony sposobem, w jaki Dobilekin rozwiza podwójne standardy bohaterów i stwierdzi, e filmowi mona zarzuci spity, regresywny, peen homofobii i zakurzony wiatopogld . Tymczasem pozytywnie podkreli sztuk Floriana Davida Fitza, dlatego doszed do werdyktu: Gdyby nie Florian David Fitz, który nadaje temu materiaowi swoje mimiczne serce i dusz, idealnym sekretem byby najbardziej irytujcy film roku. Wolfgang M. Schmitt z Die Filmanalyse nakrci film w przeciwiestwie do wersji woskiej i francuskiej jako mizogin i gej .

Kerstin Decker z Tagesspiegel stwierdzia, e pocztek filmu nie by szczególnie zabawny i e The Perfect Secret wyglda bardziej jak bdna komedia z przedwczorajszej ery cyfrowej. W filmie brakuje anarchicznego artu Dodgekina z wczeniejszych produkcji, takich jak turecki dla pocztkujcych, i pokazuje wicej miechu na ekranie, ni jest w stanie wywoa na widowni. Byo to odosobnienie , ale nie udane i po raz kolejny podkrelono, e gatunek, który inni-jedz-i-ogldamy - [...] nigdy nie nalea do najbardziej wdzicznych w kinie. Jedynie pd wieczornego wykolejenia staje si czasami niemale nawiedzajcy.

Zysk brutto

18 sierpnia 2019 roku Constantin Film opublikowa pierwszy zwiastun filmu. Premiera odbya si 21 padziernika 2019 roku w Mathäser-Filmpalast w Monachium . Wedug doniesie prasowych, po zakoczeniu pierwszego weekendu pokazowego, produkcja odwiedzio ponad milion widzów. Idealn tajemnic bya najbardziej udana kinowa premiera niemieckiego filmu w 2019 roku. Film mia ponad 5 milionów widzów i zarobi okoo 44 milionów euro w Niemczech.

Nagrody

W 2019 roku The Perfect Secret otrzyma nagrod Bambi w kategorii Film National. Rok póniej praca reyserska Dagtkina bya w preselekcji do Niemieckiej Nagrody Filmowej 2020 , ale nie bya brana pod uwag przy ogaszaniu regularnych nominacji. Niemniej jednak The Perfect Secret otrzyma nagrod specjaln za film z najwiksz liczb widzów . W ramach Romy Awards 2020 produkcja zostaa uhonorowana Oscarem .

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. certyfikat dopuszczenia do The Perfect Tajemnicy . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej (PDF; numer testu: 194193 / K). Szablon: FSK / konserwacja / typ nie jest ustawiony i Par. 1 jest duszy ni 4 znaki
 2. Wiek ocena dla The Perfect Tajemnicy . Modzieowa Komisja ds . Mediów .
 3. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae wydanie prasowe . Constantin Film. ródo 2 listopada 2019 r.
 4. Alexander Friedrich: Nowy film twórcy Fack ju Göhte ukae si w 2019 roku w : filmstarts.de 17 sierpnia 2018 r., Obejrzano 9 marca 2019 r.
 5. Wolfgang Höbel: Fack ju smartphone . W: Spiegel.de . ródo 2 listopada 2019 r.
 6. Margret Köhler: Idealny sekret: Telefon komórkowy wyczony, spodnie opuszczone . W: wieczorna gazeta . ródo 2 listopada 2019 r.
 7. Juia Bähr: Chocolate Chicken and Soul Striptease . W: Frankfurter Allgemeine Zeitung . ródo 2 listopada 2019 r .
 8. Christoph Petersen: Krytyka zespou redakcyjnego FILMSTARTS: Nowy koniec, nowe problemy. W: filmstarts.de . ródo 2 listopada 2019 r .
 9. DOSKONAA TAJEMNICA | Recenzja i krytyka, w tym niemiecki niemiecki zwiastun. Dostp 2 listopada 2019 r. (W jzyku niemieckim).
 10. Idealny sekret. 25 padziernika 2019, dostp 2 listopada 2019 (niemiecki).
 11. Misoginist & Gay: THE PERFECT SECRET - Criticism & Analysis. W: Analiza filmu. 3 listopada 2019, dostp 8 listopada 2019 .
 12. Kerstin Decker: Nasze serca na rodku stou. W: Tagesspiegel . ródo 2 listopada 2019 r .
 13. Philipp Crone: Film pokazujcy blisko pasa. W: Süddeutsche Zeitung . 22 padziernika 2019, obejrzano 22 padziernika 2019 .
 14. «Idealny sekret»: milion kinomanów. W: wiat . 5 listopada 2019, obejrzano 5 listopada 2019 .
 15. Idealny sekret. Dostp 21 stycznia 2020 r .
 16. Christoph Silber: ROMY pomimo (t) Corona: Wieczór telewizyjny peen niespodzianek i emocji. W: Kurier.at . 12 maja 2020, obejrzano 12 maja 2020 .
 17. Christoph Silber: Blood and Games: Specjalne ceny ROMY 2020. W: Kurier.at . 12 maja 2020, obejrzano 12 maja 2020 .

Opiniones de nuestros usuarios

Natalia Laskowski

Artykuł o Idealny sekret jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Liliana Kosiński

To dobry artykuł dotyczący Idealny sekret. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Darek Krupa

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Idealny sekret, jest to bardzo dobra opcja.

Wieslaw Sienkiewicz

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Idealny sekret.