Idealny obiadInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Idealny obiad. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Idealny obiad zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Idealny obiad i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Idealny obiad. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Idealny obiad! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Idealny obiad, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Serial telewizyjny
Oryginalny tytu Idealny obiad
Idealny obiad logo12.png
Kraj produkcji Niemcy
lat) od 2006

Firma produkcyjna
Studia ITV Niemcy
Odcinki 3525+

Rotacja transmisji
Poniedziaki pitki,
Idealna kolacja celebrytów : Niedziele (nieregularnie),
Idealna profesjonalna kolacja : Niedziele (nieregularnie)
gatunek muzyczny Program kulinarny
Muzyka tematyczna Adam Salkeld - Top Spin
Pierwsza transmisja 6 marca 2006 na VOX

Idealny obiad lub idealny obiad dla celebrytów lub idealny obiad dla profesjonalistów to niemiecki program kulinarny, który jest produkowany dla stacji telewizyjnej VOX . Powtórki The Perfect Dinner s równie emitowane na specjalnym kanale RTL Living, powtórki The Perfect Celebrity Dinner byy pocztkowo pokazywane w RTL Nitro, a póniej w Super RTL .

Koncepcja oparta jest na brytyjskim serialu telewizyjnym Come Dine with Me wyprodukowanym przez ITV Studios dla Channel 4 .

Pierwsza emisja pierwszego odcinka The Perfect Dinner miaa miejsce po emisji pilotaowej w listopadzie 2005 r. 6 marca 2006 r. na VOX. Od poniedziaku do pitku program przedwieczorny przedstawia kompilacj jednego dnia kadego dnia, w którym jeden z kandydatów jest pokazywany na zakupy, dekorowanie stou, gotowanie, przyjmowanie nieznanych na pocztku tygodnia goci oraz przebieg kolacji . W midzyczasie gocie komentuj to, czego dowiadczyli, co koczy si uzasadnieniem oceny. Tysiczny program wyemitowano z Berlina 3 lutego 2010 r.; 2000. odcinek 3 lutego 2014 r. z Monachium, 2763. odcinek 1 marca 2017 r. nadawany z Zagbia Ruhry.

zawarto

Na kady dzie roboczy tygodnia transmisji przypada jeden uczestnik, zwykle pi, w tygodniach, w których wita pastwowe s czasem mniejsze. Kandydaci na tydzie emisji pochodz z miasta lub przynajmniej z okolicznych miast. Kandydaci s zapraszani jeden po drugim do swojego domu przez jednego z uczestników, aby poda im przygotowane w domu trzydaniowe menu .

Celem jest zorganizowanie idealnej kolacji w roli idealnego gospodarza. Aby ustali, kto osign ten cel lub kto by najbliej, gospodarz jest na koniec oceniany przez kadego z pozostaych kandydatów. Liczba punktów od 0 do 10 na rzeczoznawc zaley nie tylko od przygotowanego jedzenia, ale take od serwowanych napojów, dekoracji stou i jakoci gospodarza. Za idealn kolacj byoby maksymalnie 40 punktów (4 oceny po 10 punktów).

W dniu 9 marca 2009 nastpia zmiana systemu ratingowego. Od tego czasu przyznawano od 0 do 10 punktów za jedzenie, a take od 0 do 10 punktów za dekoracj i atmosfer, dziki czemu kandydat mógby w idealnym przypadku otrzyma 80 punktów (4 oceny po 20 punktów kada) za idealn kolacj. Ten system ratingowy zosta ponownie usunity 17 sierpnia 2009 roku bez podania przyczyny.

Oceny s pocztkowo znane tylko widzom. W kolejnych dniach pozostali gocie zabawiaj swoich kolegów kandydatów. Zwycizc jest ten, który na koniec tygodnia zdoby najwicej punktów. Otrzymuje nagrod pienin w wysokoci 3000 euro, jeli punkty s równe, wygrane s dzielone. Pozostali uczestnicy nic nie wygrywaj.

Warunkiem, któremu uczestnicy musz si podporzdkowa, jest przygotowanie jak najmniejszego menu, które skada si z dokadnie trzech da, przygotowanie go i zaprezentowanie przed kamer.

Odcinki w tygodniu od 14 do 18 grudnia 2009 zostay nazwane Idealny obiad w szlafroku. Po posiku go zosta wcignity do odpowiedniego gospodarza. picy go jest oceniany dopiero nastpnego ranka i obejmuje równie niadanie, które gospodarz dla niego przygotowuje. Od wiosny 2011 w nieregularnych odstpach pojawiaj si kolejne odcinki w szlafroku. Od 2012 roku emitowany jest kolejny nieregularny wariant pod tytuem Kto jest profesjonalist, w którym zawodowy kucharz rywalizuje z ambitnymi kucharzami-amatorami pod faszywym nazwiskiem.

Urzdzenia stylistyczne

Kamera obserwuje zakupy, prace przygotowawcze, gotowanie i przebieg samego menu, a ponadto kandydaci s przesuchiwani niezalenie od siebie. Chodzi przede wszystkim o jako jedzenia, ale take o oceny danego gospodarza, jego mieszkania i innych uczestników. Podczas gdy gospodarz koczy danie gówne, gocie powinni zwiedza apartament z kamer, aby mie wgld w ycie prywatne gospodarza. W tym celu gospodarze maj na pocztku moliwo zaprezentowania si w oparciu o swój obiekt. Jednoczenie gocie proszeni s o spekulacje na temat mieszkania gospodarza, które czsto jest nastpnie przecinane prawdziwymi obrazami jako kontrastem. Te sekwencje s cite jako sceny wywiadów. Ponadto program komentuje z wyranie ironicznym wydwikiem rzecznik prasowy Daniel Werner . Komentarze s pisane przez rónych autorów.

Od 4 lutego 2008 roku Vox nadaje swoje programy w formacie panoramicznym 16:9 .

Idealna kolacja celebrytów

Podstawy

Jako spin-off z The Perfect Dinner , Vox zostaa nadawania The Perfect Dinner Celebrity od sierpnia 2006 r . Gospodarze to po cztery gwiazdy (czasem indywidualnych kandydatów wspiera inna gwiazda), którzy zazwyczaj zapraszaj goci na kolacj w swoich prywatnych mieszkaniach. Zwycizca otrzymuje nagrod pienin, któr przekazuje wybranej przez siebie instytucji charytatywnej.

W przeciwiestwie do The Perfect Dinner odcinek nie skada si z kilku pojedynczych odcinków, które s wywietlane w kolejnych dniach. Zamiast tego materia filmowy nakrcony podczas poszczególnych kolacji jest pocity na jeden odcinek. Odbiegao to tylko od pierwszego odcinka, w którym wzio udzia pi zamiast czterech celebrytów i który trwa od 21 do 25 sierpnia 2006 r. w piciu czciach na automacie The Perfect Dinner .

Idealna kolacja celebrytów pocztkowo miaa stae cotygodniowe okienko w niedzielny wieczór w Vox. Póniej zmieniono go na dwutygodniowy i wreszcie nieregularny rytm nadawania. Teraz co roku pokazywanych jest tylko kilka nowych odcinków.

Jeli pocztkowo obsada bya mieszana i skadaa si z celebrytów, którzy poza tym nie maj ze sob nic wspólnego zawodowo, koncepcja coraz bardziej zmieniaa si w kierunku specjalizacji poszczególnych odcinków na jednorodnej grupie kandydatów. Od 2015 roku emitowane s prawie tylko takie specjalne odcinki: grono uczestników tworz znane ju widzom w tej konstelacji celebrytki, gównie z innego formatu prywatnej telewizji. Od 2017 roku tylko dunglowe odcinki z uczestnikami biecego sezonu programu RTL Ich bin ein Star Wycignij mnie std! wytworzony.

Uczestnicy

Wymienione s wszystkie daty emisji programów w niedzielny wieczór na kanale VOX. Powtórki w programie popoudniowym lub na kanaach o specjalnych zainteresowaniach nie s wymienione. W przypadku uczestników bez wasnego artykuu w Wikipedii wskazany jest równie zawód.

Idealny profesjonalny obiad - najlepsi szefowie kuchni

Podstawy

W sierpniu 2015 roku wyemitowano odcinek The Perfect Celebrity Dinner Top Chefs, w którym kandydaci skadali si wycznie z dobrze znanych profesjonalnych kucharzy. Byli to Christian Henze , Sybille Schönberger , Kolja Kleeberg i Attila Hildmann .

Koncept najlepszych kucharzy midzy sob zosta wznowiony w styczniu 2017 roku, teraz jako osobny spin-off pod tytuem The Perfect Professional Dinner . Top kucharzy odcinek kolacji gwiazd jest obecnie ogldany przez VOX jako pierwszy epizod z profesjonalnego kolacj pomimo pierwotnie rónych klasyfikacji i jest nadawany w ramach tej serii, jeli jest powtarzany.

Uczestnikami The Perfect Professional Dinner jest czterech profesjonalnych kucharzy, od wybitnego szefa kuchni telewizyjnej po czoowego szefa kuchni midzynarodowej, który zosta nagrodzony trzema gwiazdkami Michelin . Zazwyczaj przyjmuj swoich kolegów w prywatnych domach lub mieszkaniach. Do przygotowania menu korzystaj gównie z prywatnych kuchni, ale czsto korzystaj z infrastruktury swoich restauracji, aby przygotowa poszczególne dania lub skadniki i uzyska pomoc od kuchni, a czasem od personelu serwisowego.

Uczestnicy s pytani w wywiadach indywidualnych i grupowych, jak podoba im si wieczór zorganizowany przez danego gospodarza, ale w przeciwiestwie do The Perfect Dinner i The Perfect Celebrity Dinner nie ma systemu ocen, a zatem nie ma zwycizców. Wyjtkiem jest pierwszy odcinek (nadawany pierwotnie jako cz serii obiadów dla celebrytów ), w którym czterech zaangaowanych restauratorów w oparciu o zasad pa ile chcesz zostao zapytanych, ile pienidzy wydaliby na menu chcesz by patnym klientem w restauracji swojego gospodarza.

Uczestnicy

Wymienione s wszystkie daty emisji programów w niedzielny wieczór na kanale VOX. Powtórki w programie popoudniowym lub na kanaach o specjalnych zainteresowaniach nie s wymienione.

Specjalne oferty

 • W tygodniu poprzedzajcym Boe Narodzenie 2006 roku z Norymbergi transmitowano Idealny witeczny obiad . Poszczególne programy na ten temat zostay nagrane na pocztku listopada.
 • Nastpnie, przez trzy dni robocze midzy Boym Narodzeniem a Nowym Rokiem, The Perfect Dinner prowadzi trzy pary bliniaków z Monachium, w tym bliniaczki Jutta Winkelmann i Gisela Getty .
 • W tygodniu od 18 do 22 padziernika 2010 na The Perfect Single Dinner rywalizowao ze sob piciu singli - zgodnie z mottem: "Mio przechodzi przez odek".
 • W tygodniu po Boym Narodzeniu 2012 27 grudnia o 18:00 po raz pierwszy wyemitowano odcinek The Perfect Children's Dinner , a nastpnego dnia drugi program. W kadym programie czworo dzieci w wieku od 10 do 14 lat rywalizowao o gotowanie. W przeciwiestwie do programów z osobami dorosymi, dla wszystkich uczestników obowizywaa cena: czwarte miejsce przyznano 100 euro, trzecie 200, drugie 300, a pierwsze 600 euro.

Wydatki w innych krajach

kraj Tytu programu kana TV Rok
pierwszej emisji
AustraliaAustralia Australia Zjedz ze mn obiad w Australii Kana Lifestyle 2010
BelgiaBelgia Belgia Komen Eten VT4 2009
FrancjaFrancja Francja Un Dîner Presque Parfait M6
GrecjaGrecja Grecja Kati Psinete Alfa TV 2009
IranIran Iran Befarmaeed Szam Manoto 1
WochyWochy Wochy Cena da mnie La7 2016
KanadaKanada Kanada Chod ze mn na obiad, Kanada W. 2010
ChorwacjaChorwacja Chorwacja Veera za 5 Telewizja RTL 2007
HolandiaHolandia Holandia Wdzony, ukryj NETTO 5
NorwegiaNorwegia Norwegia 4-stjernes middag halv åtte TVNorge 2009
Klokka åtte hos meg TV3
PolskaPolska Polska Ugotowani TVN (Polska) 2010
RosjaRosja Rosja (Swany uschin) REN
SowacjaSowacja Sowacja Bez servítky TV Markíza
SoweniaSowenia Sowenia Kdo Je Kuhar TV3
HiszpaniaHiszpania Hiszpania Ven a Cenar Conmigo Antena 3 2008
SzwecjaSzwecja Szwecja Halv åtta hos mig TV4 2008
SzwajcariaSzwajcaria Szwajcaria Kolacja Szwajcarska TeleZüri 2010
Republika CzeskaRepublika Czeska Republika Czeska Prosteno wietna telewizja 2010
indykindyk indyk Jemekteyiz TV8 2008
WgryWgry Wgry Vacsoracsata Klub RTL 2008
La divina comida Chilewizja 2016
Hal a tortan TV2 2008
Zjednoczone KrólestwoZjednoczone Królestwo Zjednoczone Królestwo Chod ze mn na obiad Kana 4 2005
Stany ZjednoczoneStany Zjednoczone Stany Zjednoczone Kolacja zabiera wszystko TLC

Róne

Wydanie tygodniowe

 • 7 kwietnia 2006 kandydatka Nadja przyznaa gospodarzowi Franko 0 punktów. 21 grudnia ta ocena nastpia ponownie, od Uwe do hostessy Jutty. 10 sierpnia 2012 r. ocen t przyznaa równie gospodarzowi Frankowi kandydatka Sally. 20 lutego 2017 kandydat Mirco równie da gospodarzowi Karstenowi 0 punktów.
 • 8 grudnia 2006 kandydatka Dagmar z Bielefeld po raz pierwszy otrzymaa najwysz not 40 punktów jako gospodarz. Hannah z Düsseldorfu 19.03.2008, Nina na pojedynczej kolacji w Kolonii 22.10.2010, Bernd z Allgäu 31.08.2012, Jürgen z Drezna 6.09.2012 i Linda z Rostocku 2.09. najwiksza liczba punktów Listopad 2012 r.
 • 9 padziernika 2007 r. program osign rekordowy poziom 20,8 proc. udziau w rynku w grupie docelowej w wieku od 14 do 49 lat. W liczbach bezwzgldnych od trzeciego roku ycia byo to 3,47 mln widzów.
 • 3 kwietnia 2012 roku popeni samobójstwo kandydata po tym, jak sta si ofiar prawdopodobnie po wystpach w programie midzy 26 a 30 marca tego roku, zastraszania internetowego . Skupiao si to na ich braku umiejtnoci gotowania i zabawie z bodcami erotycznymi. Filmy z omawianego tygodnia zostay zaczerpnite z internetowej platformy Voxnow zaraz po ogoszeniu mierci Voxa.
 • 13 stycznia 2014 roku wyemitowano 2000. odcinek The Perfect Dinner .
 • Z powodu blokady w trakcie pandemii COVID-19 w 2020 r. kandydat Uwe musia opuci grup podczas tygodnia obiadowego w rejonie Münster bez gotowania. Kandydat na zastpc Christoph zosta nominowany i by gospodarzem pitkowego wieczoru.

Wydanie niedzielne

Nagrody

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Ilo fernsehserien.de
 2. Zjedz ze mn obiad na kanale 4
 3. Przewodnik po odcinkach Doskonaa kolacja; udostpniono 1 marca 2017 r.
 4. Artyku o Danielu Wernerze na rundschau-online.de z 26.07.2009, dostp 29.08.2014
 5. Verena Kerth: Idealna kolacja celebrytek z 31 stycznia 2010
 6. (Film jest zablokowany ze wzgldu na prawa autorskie.) Pobrano 19 lutego 2014 r.
 7. Perfect Dinner ustanawia nowy rekord przydziau
 8. Samobójstwo po wystpie w telewizji na Perfect Dinner. ródo 11 marca 2014.
 9. Transmisja rocznicowego odcinka
 10. Vox odwouje Celebrity Dinner z Jenny Elvers-Elbertzhagen w Der Standard od 8 lutego 2013.

Opiniones de nuestros usuarios

Adrian Czech

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Idealny obiad, jest to bardzo dobra opcja.

Grazyna Sikorski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Gabriela Maj

Informacje o zmiennej Idealny obiad są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Gabriela Tkaczyk

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Idealny obiad.