Gwiezdne dziecko (Opera)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gwiezdne dziecko (Opera). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gwiezdne dziecko (Opera) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gwiezdne dziecko (Opera) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gwiezdne dziecko (Opera). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gwiezdne dziecko (Opera)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gwiezdne dziecko (Opera), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dane pracy
Tytu: Gwiezdne dziecko
Oryginalny jzyk: Niemiecki
Muzyka: Hans-André Stamm
Libretto : Alexander Nitzberg
ródo literackie: Gwiazda dziecko z Oscar Wilde
Premiera: 16 grudnia 2005
Miejsce premiery: Remscheid
Czas odtwarzania: okoo 80 minut
Miejsce i czas akcji: kraina czarów w nieokrelonym czasie
ludzie
 • Gwiazdowe dziecko ( sopran )
 • Magik ( baryton basowy )
 • Kapan (baryton basowy)
 • Drwal (baryton)
 • 1. sowa ( baryton )
 • 2. Sowa ( altowa lub mezzosopran )
 • 1. Guardian (baryton)
 • 2. Guardian (baryton)
 • 1. Kruk (baryton)
 • 2. kruk (baryton)
 • I gobek (sopran lub mezzosopran)
 • 2. gob (mezzosopran)
 • Beggar / Queen (alt lub mezzosopran)
 • ebrak / król (baryton)
 • Królik ( tenor , sopran lub mezzosopran)
 • Pierwszy obywatel (sopran lub mezzosopran)
 • 2. obywatel (mezzosopran)

Star Child to ba opera przez Hansa-André Stamm oparty na opowieci sztuki bajki o tej samej nazwie przez Oscar Wilde .

akcja

pierwszy akt

Dwóch drwali zgubio si w burzy nienej. Podasz za spadajc gwiazd i znajdujesz dziecko. Jeden z drwali zabiera go do swojej rodziny. Wyrasta na niezwykle piknego chopca, który jednak jest arogancki i okrutny oraz zmusza inne dzieci do okruciestwa. Kiedy do wioski przychodzi ebraczka i owiadcza, e jest matk gwiezdnego dziecka, zostaje wypdzona. W efekcie traci swoje pikno. Jego twarz przypomina teraz twarz ropuchy. Gwiezdne dziecko zdaje sobie spraw, e faktycznie przegonio swoj matk i zostao za to ukarane. Postanawia odnale swoj matk i poprosi o przebaczenie.

Akt drugi

Gwiezdne dziecko przybywa do miasta, ale odwierni go odwracaj. Czarodziej kupuje go jako niewolnika i sprawia, e ciko pracuje. Pewnego dnia daje gwiezdnemu dziecku zadanie: powinno znale biae zoto w lesie. Jeli mu si nie uda, grozi mu surowa kara. W trakcie poszukiwa spotyka zajca, który pomaga mu znale zoto. W drodze powrotnej gwiezdne dziecko spotyka ebraka, który pilnie prosi go o oddanie mu zota. Gwiezdne dziecko daje mu zoto i przyjmuje kar czarodzieja. Otrzymuje kolejny rozkaz: powinien ponownie uda si do lasu i przynie magowi óte zoto. Znowu pomaga mu królik i znowu gwiezdne dziecko w drodze do domu zostawia zoto ebrakowi i zostaje za to ukarane przez maga. Nastpnie mag daje mu trzecie i ostatnie zadanie i grozi, e jeli gwiezdne dziecko nie moe przynie mu czerwonego zota, zabije je. Kiedy tym razem gwiezdne dziecko ponownie dao ebrakowi zoto w prezencie, powicajc w ten sposób jego ycie, jego dobre uczynki uwolniy go od zaklcia maga i odzyskay jego pikno. ebrak okazuje si królem i ojcem gwiezdnego dziecka, domniemanego ebraka, który jest jego matk jako królowej. Gwiezdne dziecko zostaje nazwane nowym królem.

zawód

piewanie

Muzyczna ba Das Sternenkind jest przeznaczony dla omiu solistów, którzy z wyjtkiem Sternenkind, kady piewa kilka ról. W kompozycji przewidziano czterogosowy chór dorosy i jedno- lub dwugosowy chór dziecicy .

Skad instrumentalny

Oper mona gra w dwóch wariantach punktacji.

Pena wersja instrumentalna zapewnia:

Istnieje równie ograniczona instrumentacja na flet, skrzypce , wiolonczel , fortepian i perkusj lub flet, klawisze, fortepian i perkusj.

Zwizek z oryginaln literatur

Pod wzgldem treci opera jest bardzo zbliona do oryginau Oscara Wilde'a. Jednak koczy si penym nadziei obrazem kocowym, w którym gwiezdne dziecko jest czczone jako nowy król. Bajka Oscara Wilde'a koczy si natomiast mniej pozytywnie: w niej gwiezdne dziecko umiera trzy lata póniej, a po nim wadz przejmuje okrutny wadca.

Pod wzgldem jzykowym libretto róni si od oryginau, gdy ba skada si w duej mierze z tekstu narracyjnego, który w operze przypada chórowi lub poszczególnym rolom. Angielskie tumaczenie zwrotne jest napisane w dzisiejszym angielskim i tym samym róni si od oryginalnej wersji Oscara Wilde'a, który celowo uy staroytnego jzyka dla bajki.

Wedug kompozytora jest to pierwsza sceneria tej bani.

Historia wydajnoci

Bajkowa opera Das Sternenkind miaa swoj premier 16 grudnia 2005 roku w Remscheid . W latach 2005-2007 miaa na koncie trzy produkcje w Remscheid, Siegen i Bonn i zebraa dobre recenzje. Opera zostaa przetumaczona na jzyk angielski i po raz pierwszy wystawiona w USA 10 sierpnia 2007 r. W Claire Trevor Theatre Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine .

Gwiazda dziecka zostaa zaprojektowana tak, aby moga by wykonywana przez amatorskie zespoy . Przed premier w USA dzieci i modzie w wieku od 5 do 18 lat przygotowyway przedstawienie podczas trwajcych trzy i pó tygodnia warsztatów operowych.

Uwertura przetwarzane Hans-Andre Stamm orkiestrowy kawaek zatytuowany L'enfant d'étoiles .

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. ^ Historia wydajnoci i recenzje

Opiniones de nuestros usuarios

Elena Markowski

Wreszcie artykuł o Gwiezdne dziecko (Opera), który jest łatwy do przeczytania.

Zbigniew Lech

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Gwiezdne dziecko (Opera)

Natalia Ciesielski

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.