Gwiezdne dzieckoInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gwiezdne dziecko. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gwiezdne dziecko zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gwiezdne dziecko i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gwiezdne dziecko. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gwiezdne dziecko! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gwiezdne dziecko, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Star Child ( angielski tytu: The Star-Child ) to bajka przez Oscar Wilde . Pojawi si w bajkowej kolekcji Ein Pomegranate House w 1891 roku .

zadowolony

Biedny drwal znajduje w zanieonym lesie malucha owinitego w zoty paszcz i zabiera go do domu. Jako jedno z jego dzieci, chopiec dorasta i staje si z nim uderzajco pikny . Ale wraz z uwag, jak zwraca na siebie swoj urod, rozwija si okruciestwo wobec wiata zwierzt i ludzi . ebrak jest równie ofiar wymiewania . Z najwiksz dum odrzuca wasn matk w szacie ebraka, która próbowaa go dopa. Potem odwraca si od niego. Skutkuje to przemian jego pikna w potworn brzydot i niech wszystkich ludzi do niego.

Aby cofn to, co zostao zrobione, zaczyna szuka swojej matki i wpada w rce zego czarodzieja , który pozwala mu jako niewolnik szuka trzech sztuk zota w niedostpnym ciernistym lesie. Odnajduje skarb z pomoc wdzicznego królika , którego uwalnia z puapki. Jednak nigdy nie udaje mu si zdoby zota swojemu oprawcy, poniewa wzrusza go lito i daje zoto ebrakowi. Wcieky czarodziej uderza go kilka razy i grozi, e cakowicie go zabije. Kiedy ucieka przed t prób, trafia do zamku.

Wydaje si, e wszyscy tam z niecierpliwoci na niego czekaj. Jego wygld powróci do dawnego niezwykego pikna. Tam spotyka swojego ojca , który podchodzi do niego jako ebrak, i jego matk, która udaje ebraka. Pragnie od nich jedynie przebaczenia, które ostatecznie otrzymuje wkadajc na gow rce rodziców, którzy zamienili si w króla i królow. Odtd ma rzdzi na zamku jako król .

Jego panowanie byo tylko trzy lata pene dobroci i pokoju z powodu lat niedostatku . Po jego mierci poda za nim zy król.

wynik

  • Kompletne prace Oscara Wilde'a , HarperCollins Publishers 2003.

Adaptacje

Filmowa adaptacja rosyjskiego reysera Leonida Alexejewitscha Netschajewa ukazaa si w 1983 roku.

Opera bajka Das Sternenkind przez Hansa-André Stamm z librettem autorstwa Aleksandra Nitzberg premier w 2005 roku.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Skazka o zvezdnom malchike w internetowej bazie danych filmów (angielski)

Opiniones de nuestros usuarios

Regina Polak

Bardzo ciekawy ten post o Gwiezdne dziecko.

Magdalena Gruszka

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Gwiezdne dziecko pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Gwiezdne dziecko tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.