Gupie szczcieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gupie szczcie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gupie szczcie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gupie szczcie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gupie szczcie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gupie szczcie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gupie szczcie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Gupie szczcie
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1929
dugo 91 minut
Prt
Dyrektor Johannes Guter
scenariusz Franz Rauch
produkcja AAFA
muzyka Bernhard Homola
aparat fotograficzny Guido Seeber
Edoardo Lamberti
zawód

Gupie szczcie to niemiecka komedia filmów niemych z 1929 roku Johannesa Gutera z Mari Paudler w roli gównej.

wtek

Od zmywarki do milionera historia opowiedziana tutaj z punktu widzenia maej, biednej fabrycznej dziewczyny, która wywraca swoje ycie na lew stron zgodnie ze swoim marzeniem o sawie, fortunie i wielkiej mioci, to tylko kolejna odmiana tego znanego ekranowy klisz osigalnego marzenia o awansie spoecznym od Na dole do Na górze. Bohaterka tej historii nazywa si Mary Eisler i jest córk prostej praczki. Maryja, moda pracownica, prowadzi szar, mao obiecujc codzienno. Dlatego szuka schronienia w wiecie, który jest przykadem mieci i romansów, które poera na co dzie. Tam Kopciuszek zawsze na kocu odnajduje swojego ksicia w lnicej zbroi.

I tak pewnego dnia, po przeczytaniu takiego literackiego iluzorycznego wiata z wielk pasj, Maryja postanawia uciec od wasnej rzeczywistoci i pozwoli, by ten wiat marze sta si rzeczywistoci dla siebie. Gupie szczcie, którego absolutnie potrzebuje, ma jej pomóc. I tak szybko, eby film wmówi, e jej si udaje byskawiczny awans spoeczny. Jedzie do filmu, tam jest odkrywana, a po krótkim czasie nawet synna gwiazda. Tak wic ta historia kazaaby ci uwierzy, e to tylko rzut kamieniem do wymarzonego mczyzny, którego ze szczliwym zakoczeniem zatapia w ramionach i który, zgodnie z niemdrym szczciem, jest take bogatym i atrakcyjnym producentem i nazywa si Waldenburg.

Notatki produkcyjne

Gupie szczcie zrodzio si w studiach filmowych Staaken wiosn 1929 roku, zostao ocenzurowane 9 kwietnia tego samego roku i miao swoj premier dziesi dni póniej w Paacu Primus . Zabroniony dla modziey akt siedmiu uderze mia 2282 metry dugoci.

Rudolf Walther-Fein przej kierownictwo artystyczne, Botho Höfer i Hans Minzloff zaprojektowali konstrukcje filmowe. Kierownikiem jednostki by Walter Tost .

Opinie

Film by niemal konsekwentnie krytykowany przez krytyków ze wzgldu na oklepany motyw przewodni. Oto kilka wspóczesnych przykadów:

Na maej kartce wyryto napis: Doskonay przykad kamliwego spoecznie filmu niemieckiego. Powie maej dziewczynki z fabryki zawsze wychodzi w taki sposób, e wychodzi za m za bogatego fabrykanta: szczcie filmowe jest o wiele gupsze ni producenci filmowi, którzy doskonale wiedz, dlaczego s dla publicznoci, od których kinowe grosze yj cudownie i na szczcie wasne pienidze zeluj ci mózg! (...) Fabua... jest gupia bez miary, gówna aktorka Maria Paudler tnie upiorne twarze, a zwizany z ni Fritz Kampers jest do odraajcy w swojej ordynarnej komedii.

Arbeiter-Zeitung równie zmatowiona: To nadal istnieje w kinie w 1930 roku: e bardzo biedna dziewczyna marzy o polubieniu bardzo, bardzo bogaty czowiek, który naprawd znajduje go i jest naprawd onaty przez niego. Poniewa producenci tak kamliwego kiczu sami wiedz, e w rzeczywistoci jest troch inaczej, szczcie, które sprowadza ma dziewczynk do bogatego fabrykanta, nazywaj gupim szczciem. Najpierw scenarzyci filmu umiecili dziewczyn w przytuku, potem zrobili z niej sawn gwiazd filmow; po prostu nie mogli wymyli nic mdrego. Reyseria i aktorstwo s godne bajki. Aktorzy, pozornie zupenie nienadzorowani przez reysera, wypuszczaj si z przesady.

Neues Wiener Journal oceni: Maa jest idealnym przykadem bezczelnej, bezuytecznej, niegrzecznej dziewczyny, wzoru do naladowania dla niezliczonych modych dziewczt, które szukaj rozrywki w kinie, nie bdc moralnie wkurzonym z uwagi na kinow publiczno Nie lubi takich kawaków... Sfilmowana powie na piciu krownikach powinna w kocu nalee do epoki, która zostaa przezwyciona lub, zgodnie z podanymi tu bardzo fajnymi podejciami, powinna by prowadzona do koca jako parodia.

Salzburger Chronik napisa troch bardziej przyjanie: Fabua sprawia, e prawdopodobiestwo ... oczywicie, e nie, ale Marie Paudler, nawet jako bohaterki, daje pewno, e mona mia si duo i dobrze si bawi. Udana reyseria i konsekwentnie wydajna gra podnosz dobrze zaaranowane, komiczne sceny.

Neue Wiener Journal oceni jednak askawie: W bardzo zabawnej, prawdziwie filmowej prezentacji przedstawione jest dowiadczenie maej dziewczynki z fabryki

Indywidualne dowody

  1. Gupi Szczcie. W:  Das Kleine Blatt , 11 maja 1930, s. 14 (online w ANNO ).Szablon: ANNO / Konserwacja / dkb
  2. Gupi Szczcie. W:  Arbeiter-Zeitung , 11 maja 1930, s. 18 (online w ANNO ).Szablon: ANNO / Konserwacja / aze a
  3. Gupi Szczcie. W:  Neues Wiener Journal , 11.05.1930, s. 25 (online w ANNO ).Szablon: ANNO / Konserwacja / nwj
  4. Gupi Szczcie. W:  Salzburger Chronik für Stadt und Land / Salzburger Chronik / Salzburger Chronik. Tagblatt z ilustrowanym suplementem Die Woche im Bild / Die Woche im Bild. Ilustrowany dodatek rozrywkowy do Kroniki Salzburger / Kronika Salzburga. Gazeta codzienna z ilustrowanym dodatkiem Oesterreichische / Österreichische Woche / Österreichische Woche / Salzburger Zeitung. Tagblatt z ilustrowanym dodatkiem Tydzie austriacki / Salzburger Zeitung , 24 sierpnia 1929, s. 9 (online w ANNO ).Szablon: ANNO / Konserwacja / sch
  5. Gupi Szczcie. W:  Neues Wiener Journal , 9 maja 1930, s. 13 (online w ANNO ).Szablon: ANNO / Konserwacja / nwj

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Liliana Kuczyński

Bardzo ciekawy ten post o Gupie szczcie.

Wioletta Mazurek

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Gupie szczcie, daje dużo pewności.

Jolanta Olejnik

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Alina Marcinkowski

Ten wpis na Gupie szczcie sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.