Gra w szachyInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gra w szachy. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gra w szachy zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gra w szachy i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gra w szachy. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gra w szachy! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gra w szachy, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Gra w szachy jest tytu ksiki non-fiction przez Siegbert Tarrasch o szachach opublikowanym w 1931 roku przez Stowarzyszenie Book niemieckiej . Podtytu to Systematyczny podrcznik dla pocztkujcych i dowiadczonych . W pierwszym wydaniu mia 483 strony i pó skórzanej okadki. Ksika uwaana jest za klasyk literatury szachowej .

Gra w szachy to ostatnia i zarazem najbardziej udana ksika Tarrascha. Sprzedano ponad 16 000 egzemplarzy pierwszej edycji. Z cakowitym nakadem 130 000 egzemplarzy, jest to jedna z najbardziej udanych niemieckich ksiek szachowych. W wydaniach od 1964 r. Rudolf Teschner dokona aktualizacji w zakresie teorii otwierania, ale inne czci zostay skrócone. Po raz pierwszy zostaa opublikowana w mikkiej oprawie w 1973 roku przez Rowohlt Verlag . Tarrasch zwróci si zarówno do pocztkujcych, jak i zaawansowanych graczy i próbowa stworzy wyjtkowy podrcznik, który wyróniaby si na tle innych swoich czasów. Dobrze znane powiedzenie Tarrascha Jak mio, tak jak muzyka, szachy mog uszczliwia ludzi jest zawarte w przedmowie do ksiki.

Ksika podzielona jest na trzy gówne czci. Pierwszy Tarrasch wyjania przyczyny i zaczynajce si endgame , wówczas middlegame i wreszcie otwarcie . T struktur uzasadnia swoim przekonaniem, e jako pocztkujcy trzeba najpierw w peni opanowa podstawy teoretyczne, a rozgrywka na etapie pocztkujcym () to pewny sposób, aby sta si oszustem. Dopiero na samym kocu przedstawia siedem skomentowanych partii z praktyki mistrza.

Ksika bya krytykowana za swój dogmatyzm , który jest uwaany za przesadny . Byo to szczególnie prawdziwe w przypadku niektórych jego debiutów dotyczcych otwar. Na przykad Tarrasch uwaa obron Francji i obron Sowian za niewystarczajc, a obrona pionka Gambitu w Gambicie Królewskim o 3. g7 - g5 bya nawet samobójcza. W póniejszych edycjach nie wskazano zmian w tekcie oryginalnym.

W czasie, gdy ksika zostaa opublikowana, Tarrasch nadal nalea do najlepszych na wiecie, chocia jego najwiksze sukcesy byy ju dawno za nim. W tym samym czasie wyda take szachow gazet Tarrascha , któr prowadzi do swojej mierci w 1934 roku. Zostao to scharakteryzowane w nekrologu jako aktualny podrcznik szachowy z kontynuacjami. Idealizm zosta podany jako powód, dla którego Tarrasch napisa ksik i magazyn.

W 1935 r. Bya to pierwsza ksika Tarrascha przetumaczona na angielski, z dodanymi dodatkowymi przykadami. Tumaczenie równie dobrze si sprzedawao, wznowione w 1938 i 1942 roku.

Indywidualne referencje i róda

  1. ^ Przedmowa Siegberta Tarrascha w temacie artykuu
  2. Recenzja autorstwa Johannesa Fischera na karlonline.org
  3. Dr. Siegbert Tarrasch , w: Wiener Schachzeitung , wydanie 04/1934 (luty 1934). Str. 4954.
  4. Alex Dunne: Wielkie ksiki szachowe XX wieku w jzyku angielskim . McFarland, Jefferson 2005, s. 4850.

literatura

  • Siegbert Tarrasch: Gra w szachy . Berlin 1931.

Opiniones de nuestros usuarios

Darek Wysocki

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Slawomir Markiewicz

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Gra w szachy.

Tom Kurek

Artykuł o Gra w szachy jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Adrian Kaczmarczyk

Ten wpis na Gra w szachy sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Lidia Banasiak

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Gra w szachy i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.