Gra (powie)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gra (powie). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gra (powie) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gra (powie) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gra (powie). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gra (powie)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gra (powie), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Gra jest powie z amerykaskiego pisarza Stephena Kinga . Orygina zosta opublikowany w 1992 roku pod tytuem Gerald's Game przez Viking Penguin z Nowego Jorku . Niemieckie tumaczenie przez Joachim Körber zosta opublikowany w tym samym roku przez Wilhelm Heyne Verlag , Monachium .

akcja

Maestwo Gerald i Jessie Burlingame spdzaj weekend w swoim zacisznym letnim domu nad (fikcyjnym) jeziorem Kashwakamak w zachodnim Maine . Maestwo od wielu lat i zmczone yciem maeskim, para oddaje si erotycznym zabawom w niewoli w cakowitym odosobnieniu letniego domku . Dla Jessie, pocztkowo zabranej z nimi, te gry ju dawno straciy swój urok, a ona przetrwaa je tylko ze wzgldu na ma.

Tym razem jednak, bdc przywizana do óka przez ma, Jessie nagle czuje odraz do ulegania pragnieniom ma i prosi go, aby j puci. Jednak Gerald, który wierzy lub udaje, e wierzy, e opór Jessie jest sfaszowany i stanowi cz gry, nie puszcza jej. Gdy naciska j dalej, Jessie daje mowi mocnego kopa. Gerald nastpnie przechodzi atak serca i umiera kilka sekund póniej.

Gerald martwa obok óka, sama przykuta kajdankami do masywnej drewnianej ramy óka i na cakowicie opuszczonym obszarze wokó jeziora, bez nadziei, e jej woania o pomoc zostan usyszane, Jessie szybko wpada w panik i wkrótce zaczyna sysze gosy byych przyjació z liceum sucha. Jednak szybko staje si jasne, e te gosy reprezentuj róne aspekty osobowoci Jessie, a w wewntrznym dialogu z nimi Jessie odnosi sukcesy w dalszej czci powieci, trudnych relacjach z Geraldem lub dawno tumionym wykorzystywaniu seksualnym przez jej ojca, gdy miaa dwanacie lat. byo przetworzy.

Pierwszej nocy bezpaski pies wchodzi do domu i naprawia ciao Geralda. Póniej tej nocy Jessie widzi zdeformowan posta w prawie cakowicie ciemnym pokoju. Posta nie odpowiada na pytania Jessie, a ze wzgldu na jej nierealny wygld Jessie ma wtpliwoci, czy istota jest prawdziwa, czy tylko wyobrania. W kocu próbuje powiedzie poprzez posta, e nie jest prawdziwa i skada si tylko z ksiycowego wiata. W tym momencie posta, wci zupenie nieruchoma, robi krok do przodu i przedstawia jej walizk pen ludzkich koci i klejnotów, a Jessie mdleje. Kiedy budzi si troch póniej, znów jest sama w pokoju. Wci niezdecydowana, czy posta bya prawdziwa, czy halucynacja , póniej nadaje jej nazw Space Cowboy - po wersie z piosenki Steve'a Millera The Joker .

Drczona skurczami mini, panika i rosnce pragnienie Jessie podejmuje coraz bardziej desperackie próby pozbycia si wizi. Nastpnego popoudnia Jessie w kocu udaje si zrani odamkiem potuczonej szklanki wody, uwolni do, która jest w duej mierze oskórowana i liska od krwi, a drug dosign klucza do kajdanek. Wkrótce potem Jessie ponownie zemdlaa i budzi si o zmierzchu. Kiedy chce wyj z domu, cakowicie wyczerpana, ponownie spotyka dziwn posta z walizk. Jessie udaje si dotrze do samochodu zaparkowanego przed domem i wraz z nim uciec.

Historia tnie si ostro i trwa kilka miesicy póniej. Jessie wci dochodzi do siebie fizycznie i psychicznie po tym, co si stao. Ostatnia cz powieci skada si w duej mierze z listu Jessie do jednej z jej byych koleanek z liceum, którego gosy syszaa podczas lekcji w letnim domu. Z listu tego wynika midzy innymi, e posta kosmicznego kowboja prawdopodobnie nie bya wyobrani, ale prawdziwym zodziejem grobów i seryjnym morderc cierpicym na akromegali, który dziaa wówczas w okolicy letniego domu Burlingame.

Ciekawostki / linki

  • Po dwuosobowej grze Sie przyszed czas na jednoosobow sztuk Das Spiel , po czym King artobliwie ogosi na konferencji prasowej, e jego nastpna ksika bdzie zatytuowana The Livingroom i bdzie bez ludzi. W rzeczywistoci sztuka dla jednej dziewczynki zostaa wydana w 1999 roku z Das Mädchen .
  • Powie jest powizana z Dolores ; Podczas zamienia soca 20 lipca 1963 r., Które byo fatalne dla obu gównych bohaterów (Jessie bya molestowana seksualnie przez swojego ojca, Dolores zabia ma), rzeczywisto rozmywa si i widz si nawzajem. Po Das Spiel ten fragment by zagadkowy przez dugi czas; tylko wygld Dolores przyniós jasno.
  • Norris Ridgewick, szeryf, który bada zbrodnie trupa nietoperza Jouberta, nadal by zastpc w Stark - The Dark Half and Needful Things .
  • Mike Noonan ma letni dom o nazwie Sara nad Dark Score Lake , ale nie wie o Jessie Burlingame.
  • Zobacz take wpis Izolacja dla Ciebie .
  • Jezioro Kashwakamak pojawia si równie w powieci Stephena Kinga Pulse . Na tym obszarze Normy powinny znale bezpieczne schronienie: Kashak = No-Fo.
  • 29 wrzenia 2017 roku w serwisie streamingowym Netflix ukazaa si adaptacja filmowa zatytuowana Das Spiel ( Gra Geralda ) .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Katrin Hemmerling: Gerald's Game jest dostpna w serwisie Netflix od dzi. W: robots-and-dragons.de. 29 wrzenia 2017 r. ródo 30 wrzenia 2017 r .

Opiniones de nuestros usuarios

Olga Skowron

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Teresa Sikorski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Olga Kasprzyk

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Gra (powie)

Marzena Bednarski

Ten artykuł o zmiennej Gra (powie) przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.