Gra ojca (film)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gra ojca (film). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gra ojca (film) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gra ojca (film) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gra ojca (film). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gra ojca (film)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gra ojca (film), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Gra ojca
Kraj produkcji Austria , Francja , Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2009
dugo 108 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Michael Glawogger
scenariusz Michael Glawogger
Josef Haslinger
produkcja Erich Lackner
Peter Wirtensohn
muzyka Olga Neuwirth
aparat fotograficzny Attila Boa
skaleczenie Vessela Martschewski
zawód

Das Vaterspiel to austriacki dramat filmowy reysera Michaela Glawoggera z 2009 roku oparty na powieci o tym samym tytule autorstwa austriackiego pisarza Josefa Haslingera . Film dotyczy konfliktu edypalnego, w którym rodzina godzi si z nazistowskimi zbrodniami na ludnoci ydowskiej i przeplata kilka wtków. Charakterystyczne dla filmu s liczne przeskoki w czasie w fabule. Adaptacja filmowa zosta pokazany w 2009 roku w ramach Berlinale .

akcja

Mimi prosi swojego starego przyjaciela Ratza, aby przyjecha do Nowego Jorku i pomóg jej w remoncie. Tam Mimi ujawnia, e Ratz powinien wyremontowa legowisko jej wuja w piwnicy jej domu. Stary czowiek to narodowosocjalistyczny zbrodniarz wojenny, który ukrywa si od 32 lat.

Syn minister i student dziennikarstwa Ratz opracowa komputerow strzelank , której tre polega na eliminowaniu postaci na podobiestwo jego ojca. Przeksztaca gr w strzelank z perspektywy pierwszej osoby i nawizuje kontakty z pomoc Mimi. Jego gra zostaje ostatecznie wyprodukowana i staje si hitem kasowym.

Do prokuratora zwraca si ydowski Litwin Jonas Shtrom, grany przez Ulricha Tukura. Opierajc si na swoich osobistych dowiadczeniach, opisuje represje, przeladowania i mordy na ludnoci ydowskiej podczas okupacji hitlerowskiej w czasie II wojny wiatowej. Oskara wuja Mimi o liczne przestpstwa.

Ratz powoli nawizuje kontakt z wujem Mimi, który opowiada mu o swoich wspomnieniach, a take o Jonasie Shtromie.

Ojciec Ratza umiera pod koniec filmu. Pojawia si na pogrzebie i spotyka zarówno swoj siostr, jak i matk alkoholiczk.

Malownicze szczegóy

  • Film zawiera przeróne skoki w czasie i fabu tematyczn. Orientacj zapewniaj fryzury bohaterów, cho Mimi wydaje si by ogolona, a take blond i ciemnowosa o rónej dugoci wosów.
  • Na kazirodczy zwizek midzy Ratzem i jego siostr wskazuje pocaunek w samochodzie, ale nie ma tematycznej kontynuacji.

krytyka

Nadawca telewizyjny Arte podsumowuje to negatywnie: Vaterspiel to mao udana kinowa adaptacja 600-stronicowej powieci Josefa Haslingera.

Portal internetowy critic.de notuje pozytywny bilans: Nazista , minister, femme fatale, gra komputerowa, kryjówka, Wiede, Nowy Jork, kazirodztwo. Adaptacja powieci Michaela Glawoggera przybiera wiele - i triumfuje .

Nagrody

Produkcja bya wielokrotnie nominowana na arenie midzynarodowej.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Gra w ojca. Berlinale, dostp 1 lutego 2015 .
  2. Gra w ojca. (Nie jest ju dostpne w Internecie). Arte, zarchiwizowane od oryginau w dniu 4 lutego 2015 r . ; dostp 1 lutego 2015 r . Informacja: Link do archiwum zosta wstawiony automatycznie i nie zosta jeszcze sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.arte.tv
  3. Gra w ojca. critic.de, dostp 1 lutego 2015 .
  4. Award (IMDB) (angielski). IMDB, dostp 1 lutego 2015 .

Opiniones de nuestros usuarios

Lukasz Rudnicki

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Gra ojca (film), są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Hanna Stankiewicz

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Gra ojca (film), jest to bardzo dobra opcja.

Patryk Kuczyński

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Gra ojca (film).

Elena Krupa

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Gra ojca (film) i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.