Gra mioci i przypadkuInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gra mioci i przypadku. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gra mioci i przypadku zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gra mioci i przypadku i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gra mioci i przypadku. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gra mioci i przypadku! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gra mioci i przypadku, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Gra mioci i przypadku ( franc. Le Jeu de l'amour et du hasard , 1730 ) to komedia w trzech aktach Pierre Carlet de Marivaux .

ludzie

  • Monsieur Orgon
  • Mario, jego syn
  • Silvia, jego córka
  • Dorante
  • Lisette, pokojówka Silvii
  • Arlequin, suga Dorante

Spektakl rozgrywa si w Paryu .

zadowolony

Silvia ma by on Dorante przez jej ojca Orgona. Silvia od pocztku sceptycznie podchodzi do maestwa i prosi ojca o pozwolenie na przesuchanie Dorante bez rozpoznania. W tym celu chce zamieni si rolami ze swoj pokojówk Lisette. Orgone, rozbawiony, daje jej t przysug, wiedzc, e Dorante wpad na ten sam pomys i zmieni tosamo na tosamo jego sugi Arlequina. Rozpoczyna si burzliwa gra zamieszania, któr brat Silvii Mario - zainicjowany w cao przez swojego ojca - jest intensywnie podsycany.

Dwaj sudzy w ubraniach swoich panów od razu si lubi, tylko troch ich boli, gdy w kocu musz przyzna, e s tylko sucymi. Silvia i Dorante równie natychmiast si w sobie zakochuj, ale domniemana rónica klasowa drczy ich mioci. Kiedy Dorante w kocu przyznaje, kim naprawd jest, aby uniemoliwi Arlequinowi polubienie rzekomej pani domu, Silvia nie od razu wyjawia jej tajemnic. Chce, eby Dorante te bya gotowa polubi j jako pokojówk. Jest z caego serca - a szczliwy wynik meczu jest zapewniony.

Film, musical (wybór)

Ponisze filmy s oparte na sztuce:

W 1997 roku Michael Mayer wystawi na Broadwayu musical Triumph of Love oparty na sztuce Marivaux. Muzyk skomponowa Jeffrey Stock.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Gra mioci i przypadku. www.filmportal.de, dostp 11.04.2017 .
  2. "TV Spielfilm Online": Gra mioci i przypadku - recenzja filmu. ródo 11 kwietnia 2017 r .
  3. Triumph of Love, Interview - Composer Jeffrey Stock w: Playbill, 23 padziernika 1997, dostp 21 czerwca 2018

Opiniones de nuestros usuarios

Martin Kowal

Informacje o zmiennej Gra mioci i przypadku są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Hania Zaremba

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Gra mioci i przypadku i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Bernadeta Wawrzyniak

Ten wpis na Gra mioci i przypadku sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.