Gra królaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gra króla. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gra króla zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gra króla i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gra króla. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gra króla! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gra króla, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Gra króla - rodzi si mistrz
Tytu oryginalny Poszukiwanie Bobby'ego Fischera
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1993
dugo 110 minut
Prt
Dyrektor Steven Zaillian
scenariusz Steven Zaillian
produkcja Williama Horberga
muzyka James Horner
aparat fotograficzny John Corso,
Conrad L. Hall
skaleczenie Wayne Wahrman
zawód

Das Königsspiel - narodziny mistrza (tytu oryginalny: Searching for Bobby Fischer , German On the search for Bobby Fischer ) to amerykaski dramat z 1993 roku i debiut reyserski Stevena Zailliana . Film, który jest oparty na ksice Searching for Bobby Fischer: ojciec z Prodigy zauwaa World of Chess przez Freda Waitzkin , ukaza si w amerykaskich kinach 11 sierpnia 1993 roku. W Niemczech zosta wydany 20 czerwca 1994 roku bezporednio na kasecie wideo .

Film opowiada o cudownym szachowym Joshui Waitzkinie , którego ojciec Fred napisa ksik do filmu.

zawarto

Rodzina Josha Waitzkina odkrywa, e ma talent do szachów i próbuj go do tego zachci. Wraz z Brucem Pandolfinim zatrudniasz surowego nauczyciela szachów, który chce nauczy chopca by tak agresywnym, jak szachowa legenda Bobby Fischer . Tytu filmu jest metafor poszukiwa przez bohatera ideau Fischera i jego determinacji, by wygra za wszelk cen. Josh jest równie pod silnym wpywem Vinniego, szybkiego gracza w szachy, którego spotyka w Washington Square Park . Obaj nauczyciele róni si znacznie w podejciu do szachów, wic Pandolfini jest zdenerwowany, gdy Josh powtarza metody Vinniego. Gówny konflikt w filmie pojawia si, gdy Josh odmawia zaakceptowania mizantropijnego wiatopogldu Pandolfiniego . Kiedy matka jest wiadkiem, jak Pandolfini wyadowuje swoj agresj na Joshu, wyrzuca go z domu. Ojciec Josha, poarty ambicj, równie musi zda sobie spraw, e pokona swojego syna. Po tym, jak ojciec Josha przestaje wywiera presj na syna, w kocu wygrywa na swój sposób.

Nagrody

Film by nominowany do Oscara w kategorii Najlepsze zdjcia na 66. ceremonii rozdania Oscarów.

Przyjcie

Königsspiel otrzyma generalnie pozytywne recenzje od krytyków. W serwisie Rotten Tomatoes film ma ocen 100% opart na 38 recenzjach, ze redni ocen 8,2 / 10.

Roger Ebert przyzna filmowi cztery gwiazdki na cztery, opisujc go jako film o niezwykej wraliwoci i wnikliwoci. Podsumowa: Pod koniec filmu dowiedzielimy si wiele o ludzkiej naturze.

Indywidualne dowody

  1. ^ The Academy Awards 1994. W: oscars.org. ródo 16 stycznia 2019 r .
  2. The King's Game - A Master Is Born at Rotten Tomatoes (angielski)Szablon: Rotten Tomatoes / Maintenance / Nazwa Wikidata inna ni nazwa strony
  3. ^ Roger Ebert: Poszukiwanie recenzji Bobby'ego Fischera. W: Chicago Sun-Times . 11 sierpnia 1993. ródo 16 stycznia 2019 .

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Krystian Bukowski

Ten wpis o Gra króla był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Zofia Augustyniak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Wioleta Sobczyk

Informacje o zmiennej Gra króla są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.