Gra (gra w koci)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gra (gra w koci). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gra (gra w koci) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gra (gra w koci) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gra (gra w koci). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gra (gra w koci)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gra (gra w koci), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Gra
DasSpiel1.JPG
Dane gry
autor Reinhold Wittigi
graficzny Mathias Wittig
wydawca Edition Guinea Fowl (1979),
Franckh-Kosmos (1986),
Abacusspiele (2004)
.
Rok wydania 1979
Sztuka Gry w koci
Koledzy z druyny 1 do 6
Trwanie róne
wiek od 8 lat

Nagrody

Gra roku : Nagroda specjalna adna gra 1980

Gra jest gr w koci, stworzon przez projektanta gry Reinholda Wittiga . Zostaa wydana w 1979 roku przez Wittig's Spieleverlag Edition Perlhuhn i otrzymaa od jury nagrod specjaln Pikna gra w 1980 roku za Gr Roku .W 1986 gra zostaa ponownie wydana przez Franckh-Kosmos . W 2004 roku opublikowano now edycj Abacusspiele z zaledwie 166 komi, które mona rozszerzy o 55 wydan w 2005 roku gr .

Materia do gry

1 platforma do gier
281 koci do gry w czterech kolorach: niebieskim, zielonym, czerwonym i czarnym (10 niebieskich, 90 czerwonych, 90 zielonych, 90 czarnych, 1 zota)

cechy szczególne

Reinhold Wittig wyprodukowa platform do gier, na której koci mona ukada jedna na drugiej, a nastpnie zachci kupujcych do wymylania wasnych gier za pomoc tego materiau do gry:

Pytano mnie wiele razy, jak to robisz, wymylasz gry. Chciabym teraz doda krótk odpowied do odpowiedzi, która by moe najlepiej pokazuje wiele rónych moliwoci wymylenia gry. Ta odpowied to take proba:

Gry!

Stwórz wasne zasady dla piramidy szecianu. Graj liczbami, kolorami, szans, a przede wszystkim zabaw!

Mówi na stronie Spielonaut

Poniewa gra pochodzi z lat osiemdziesitych, które zawsze stawiay na zaangaowanie i kreatywno, czas, w którym zwyka konsumpcja bya niemile widziana nawet wród fanów gier, autor Reinhold Wittig celowo unika zasad w pierwszym wydaniu warto je wymyli samemu.

Z platform do gier i 281 koci, ponad 50 rónych gier mog by odtwarzane, w tym gier strategicznych , jak i gier losowych i gier zrcznociowych . Moesz uy koci jako elementów do gry lub jako materiau budowlanego. Caa seria gier jest równie odpowiednia dla trzech uczestników, bez faworyzowania lub pokrzywdzenia adnego gracza.

Jeli w pierwszym wydaniu bya ksieczka z ponad 50 grami, pozostao tylko pi z nich, z dodan now. Jednak gracze wci s wzywani do projektowania wasnych gier i wysyania ich do producenta. Abacusspiele chce publikowa na swojej stronie internetowej najciekawsze propozycje.

Erwin Glonnegger, autor literatury faktu i wynalazca gracza, szczególnie podkrela t gr w swojej ksice, piszc:

Ta gra jest kamieniem milowym na drodze w Niemczech pod koniec XX wieku do kultury gier towarzyskich, która od tamtego czasu jest wyjtkowa.

Warianty gry

Ponad 50 opcji gry podzielono na nastpujce kategorie:

 1. Gry zrcznociowe
 2. Hazard
 3. Dwie gry specjalne
 4. Gry budowlane
 5. Gry przebudowy
 6. Demonta gier
 7. Gry planszowe
 8. Taktyka w 3-D
 9. Moja gra

literatura

Indywidualne dowody

 1. 55 w bazie danych gier planszowych BoardGameGeek (angielski)
 2. Gra na cliquenabend.de
 3. Gra ( pamitka z oryginaem od 29 padziernika 2011 roku w Internet Archive ) Info: archiwum Link zosta wstawiony automatycznie i nie zostaa jeszcze sprawdzona. Sprawd link do oryginau i archiwum zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. na spielonaut.de  @1@2Szablon: Webachiv / IABot / www.spielonaut.de
 4. ^ Erwin Glonnegger : Ksika o grach

linki internetowe


Opiniones de nuestros usuarios

Zbigniew Niewiadomski

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Gra (gra w koci), są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Aleksander Kaczmarczyk

Ten wpis na Gra (gra w koci) sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Krystyna Olejnik

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Gra (gra w koci).

Grazyna Marczak

W tym poście o Gra (gra w koci) dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.