Gra (film)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gra (film). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gra (film) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gra (film) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gra (film). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gra (film)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gra (film), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Gra
Tytu oryginalny Gra Geralda
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 2017
dugo 103 minuty
Prt
Dyrektor Mike Flanagan
scenariusz Mike Flanagan, Jeff Howard
produkcja Trevor Macy
muzyka Bracia Newtonowie
aparat fotograficzny Michael Fimognari
skaleczenie Mike Flanagan
zawód

Gra (oryginalny tytu Gerald's Game ) to thriller psychologiczno-horrorowy autorstwa Mike'a Flanagana , którego premiera odbya si 24 wrzenia 2017 roku w ramach Festiwalu Fantastycznego, a w wybranych kinach w USA pojawia si 29 wrzenia 2017 roku. Film jest oparty na grze przez Stephena Kinga od lat 1992nd

wtek

Adwokat Gerald Burlingame i jego ona Jessie udaj si na romantyczny wypad do lasów stanu Maine . Chc spdzi troch czasu razem w swoim odlegym wiejskim domu, poniewa ich ycie seksualne zostao niedawno oywione przez erotyczne gry zniewolenia. Kiedy Gerald za jej zgod przyku j do óka kajdankami , w ostatniej chwili zmienia zdanie i chciaa zakoczy erotyczn gr. Wybucha kótnia i Gerald nagle umiera na atak serca, podczas gdy Jessie wci jest przykuta kajdankami do supka óka. Pies wchodzi do domu przez otwarte drzwi i zaczyna je ciao Geralda.

Gerald i pewna siebie wersja siebie jawi si jej jako halucynacja i towarzysz jej w jej tarapatach. Jessie zastanawia si nad swoim yciem i relacjami z Geraldem. Wspomina midzy innymi wykorzystywanie seksualne przez ojca w modoci. Rozmowy z wyimaginowanym Geraldem i jej pewnoci siebie wzmacniaj jej poczucie wasnej wartoci. Podczas pierwszej nocy na jej óku pojawia si zdeformowana posta, ale Jessie uwaa, e to take halucynacja.

Po dwóch dniach Jessie uywa szklanki nad swoim ókiem, które do tej pory byo jej jedynym ródem wody. Rozbija go i uywa poamanych kawaków, aby uwolni si z kajdanek. W domu ponownie spotyka posta. Odjeda samochodem w poszukiwaniu pomocy , ale kontuzja powala j i rozbija samochód o drzewo. Miejscowi mieszkacy zauwaaj wypadek i pomagaj Jessie. Pó roku póniej Jessie zaoya stowarzyszenie samopomocy dla ofiar przemocy. W artykule prasowym o aresztowanym seryjnym mordercy rozpoznaje to ze zdjcia jako rzekom halucynacj.

produkcja

Szablon literacki i personel

Film jest oparty na grze przez Stephena Kinga z 1992 roku Gerald spotkania , oryginalny tytu ksiki, od dawna uwaane za niemoliwe do filmu, poniewa dua cz dziaki odbywa si tylko w gowie bohatera Jessie Burlingame.

Netflix zabezpieczy prawa do filmowej adaptacji powieci, a take wyprodukowa film. Zosta wyreyserowany przez Mike'a Flanagana , który wspópracowa równie z Jeffem Howardem nad adaptacj powieci Kinga do filmu. Chocia w filmie jest wiele przeraajcych elementów, takich jak powie Kinga, nie jest to czysty horror. Przede wszystkim chodzi o Jessie i jej sposób radzenia sobie z sytuacj oparty na jej dotychczasowym yciu, mówi Markus Fiedler z Focus Online , poniewa niektóre aspekty jej osobowoci objawiaj si jako Gerald i fajna wersja siebie w jej wietle. dramatyczne sytuacje mówiy o niej niemal bez przerwy.

Obsada i dubbing

Carla Gugino wcielia si w rol Jessie Burlingame w filmie, Bruce Greenwood gra jej ma Geralda.

Niemiecki dubbing pochodzi z TV + Synchron GmbH z Berlina i zosta stworzony z ksik dialogow i wyreyserowany przez Sabine Sebastian . Alexandra Wilcke rozmawia ze swoim mem Geraldem w filmie Jessie Burlingame i Oliver Stritzel.

Muzyka filmowa i udwikowienie

Partytur skomponowali bracia Newton . cieka dwikowa do filmu zostaa wydana 29 wrzenia 2017 roku. Podczas gdy muzyka filmowa jest utrzymana w minimalistycznym stylu, podobnym do filmu Hush Flanagana z 2016 roku i odmówi uycia muzycznych odniesie do klasycznego gatunku horroru, reyser w Das Spiel polega na ciszy i ciszy, aby stworzy przeraajc atmosfer i zbudowa cik i ponur. pejza dwikowy.

Filmowanie i publikowanie

Zdjcia miay miejsce jesieni 2016 roku w centrum Mobile i Point Clear w Alabamie , a zakoczyy si w listopadzie 2016 roku po 23 dniach zdj.

Film mia swoj premier 24 wrzenia 2017 r. w ramach Festiwalu Fantastycznego i trafi do wybranych kin w USA 29 wrzenia 2017 r.

Przyjcie

Film zdoby dotychczas ponad 91 procent krytyków Rotten Tomatoes i otrzyma redni ocen 7,6 na 10 moliwych.

Mike Flanagan wyreyserowa i zaadaptowa powie Stephena Kinga do filmu

Andy Crump z The Hollywood Reporter mówi, e do napisania opowiadania takiego jak Gra Geralda potrzeba byo tego czego , a tego samego i dodatkowej historii wymagao przeksztacenie ksiki w film. To jest Mike Flanagan, który odniós sukces i oczywicie od pocztku wiedzia, co zrobi ze Stephenem Kingiem, aby rozpocz szablon. Wedug Crumpa jest to projekt, który wymaga chci drczenia bohaterki, a Flanagan drczy Jessie z entuzjazmem, fizycznie, ale przede wszystkim psychicznie.

Markus Fiedler z Focus Online wyjania, e Carla Gugino musi sama radzi sobie z duymi czciami filmu i robi to imponujco dobrze. Podczas gdy Bruce Greenwood wciela si w paskudnego ma, Gugino sprawia, e rozwój Jessie i poszczególne etapy jej mczestwa s emocjonalnie porywajce i sprawiaj, e widz staje si wojownikiem u jej boku: Dziki powolnym ujciom ledzcym i regularnym patrzeniu oczami Jessie utrzymuje publiczno czua, e w cigu minuty moe wydarzy si co gorszego, ni musiaa znie kobieta. W ten sposób sprytnie miesza rzeczywisto z fantazjami, które Jessie ma coraz czciej, tak e widzom regularnie brakuje pewnoci, e bd w stanie powiedzie, co dokadnie aktualnie widz. Tylko w kocu Flanagan odbiega od swojej koncepcji , cile przestrzegajc wytycznych powieci, a take dodaj wydarzenia, których film nie potrzebowaby - mówi Fiedler. Reyser wykorzystuje troch siy podstawowej idei i zapewnia wyraniejsze zakoczenie, ni najwyraniej mia na myli King.

Brian Tallerico, krytyk Rogera Eberta , mówi o wyniku, e film jest kolejnym dowodem na to, e ten filmowiec jest prawdziwy: Musia nakrci najlepsz wersj Gry Geralda, któr mona by zrobi bez ksiki Film jest najlepszy Adaptacja Stephena Kinga roku do tej pory, wedug Tallerico i Flanagans, równie spenia jego nastoletnie marzenia, poniewa jest to ulubiona ksika autora. Po Mroczna wiea i on s gry, to trzecia adaptacja Stephen King ma zosta wydany w kinach lub publikowane w Internecie w 2017 roku.

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Alice Radlmaier: Gera Geralda: Mike Flanagan nakrci powie grozy Stephena Kinga Das Spiel w : Filmstarts.de, 19 maja 2014 r.
 2. ^ A b Greg Kennedy: Ile Stephen King moe znie nasze drce serca W: The National, 26 wrzenia 2017 r.
 3. a b c Audra Schroeder: Gra Geralda to oszaamiajca adaptacja powieci uznanej za niemoliw do sfilmowania W: The Daily Dot, 26 wrzenia 2017 r.
 4. Becky Fuller: Jak gra Geralda adaptuje powie Unfilmable Stephena Kinga : screenrant.com, 2 padziernika 2017 r.
 5. Gra Geralda, Unfilmable Mike'a Flanigana Stephen In: inquisitr.com, 16 maja 2017 r.
 6. Joe Leydon: Recenzja filmu: Gera Geralda w : Variety, 25 wrzenia 2017 r.
 7. a b Markus Fiedler: Klasyk Stephena Kinga na Netflix: Gra przekonuje ale koniec rozczarowuje W: Focus Online, 20 padziernika 2017 r.
 8. The Newton Brothers nagraj Ger Geralda Mike'a Flanagana, w : filmmusicreporter.com, 25 padziernika 2016 r.
 9. Gra Geralda. W: Soundtrack.net. 29 wrzenia 2017 . ródo 25 wrzenia 2018 .
 10. Katie Rife: Adaptacja Gera Geralda Stephena Kinga jest potna, przeraajca i dziwnie oczyszczajca. Na: avclub.com, 24 wrzenia 2017 r.
 11. Christian Jennings: Filmowanie Netflix ju teraz w Mobile i hrabstwach Baldwin In: local15tv.com, 20 padziernika 2016 r.
 12. Tom Deehan: Film Stephena Kinga w serwisie Netflix jest teraz krcony w lokalizacji w Alabamie In: thelocationguide.com, 21 padziernika 2017 r.
 13. Gra Geralda w : Rotten Tomatoes. ródo 6 lipca 2018
 14. Andy Crump: Kiedy horrory pokazuj zaskakujc ludzko w : The Hollywood Reporter, 29 wrzenia 2017 r.
 15. Brian Tallerico: Gra Geralda In: rogerebert.com, 29 wrzenia 2017 r.

Opiniones de nuestros usuarios

Stanislaw Kowalski

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Gra (film) pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Gra (film) tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Wiktor Komorowski

To dobry artykuł dotyczący Gra (film). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.