Gniazdo pajkaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gniazdo pajka. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gniazdo pajka zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gniazdo pajka i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gniazdo pajka. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gniazdo pajka! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gniazdo pajka, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Gniazdo pajka
Oryginalny tytu Kobieta Pajk
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1943
dugo 63 minuty
Ocena wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Roy William Neill
scenariusz Bertram Millhauser
produkcja Roy William Neill
kamera Karola van Engera
skaleczenie William Austin
zawód
chronologia

  Poprzednie
Duchy w Zamku

Nastpca  
Pazur

Pajcze gniazdo to amerykaski film z 1943 roku . Motywy z opowiada Sherlocka Holmesa Nakrapiana wstka , Znak czterech i óta twarz Arthura Conana Doyle'a zostay osadzone w zupenie nowej fabule.

wtek

Kilka tajemniczych samobójstw zwrócio uwag Anglii, a tym samym mistrza detektywa Sherlocka Holmesa . Wszystkie ofiary miertelne miay jedn wspóln cech byli namitnymi hazardzistami. Po tym, jak Holmes sfingowa swoj mier, uda si do kasyna przebrany za indyjskiego oficera Rajni Singha i spotka tajemnicz kobiet o imieniu Adrea Spedding, która z radoci pomagaa finansowo nieszczsnym graczom. Kiedy Adrea Spedding równie oferuje Singhowi pienidze, zgadza si. Przez zawodników polisy ubezpieczeniowe s zdeponowane u mczyzn somy i po Adrea jest ich zamordowali, prdzej czy póniej moe ona zebra je sama.

Ale Adrea ju podejrzewa, e to Holmes. Niedugo potem przez szyb wentylacyjny czoga si ogromny pajk. Staje si jasne, e Adrea zaplanowaa swoje morderstwa w najdrobniejszych szczegóach. B. gupie dziecko, które adoptowaa, pajk Larry, przez szyb wentylacyjny do sypialni. Póniej próbuje mierciononej bomby dymnej. Holmes jest w stanie unikn ataków i kae zbada zabitego pajka ekspertowi Gilflowerowi. ledztwo pokazuje, e trucizna doprowadza ofiary do szalestwa i samobójstwa. Gilflower mówi, e tylko niejaki pan Owdry bada takie wyjtkowe pajki. Ale prawdziwy pan Owdry zosta zamordowany po tym, jak sta si zbyt niebezpieczny dla Adrei, zamiast tego wita j sobowtór, który moe uciec po zdemaskowaniu.

Sherlock Holmes znajduje Adreasa, który rzekomo ukrywa si na jarmarku. Bya to jednak puapka, Holmes zostaje schwytany i umieszczony za postaci ze strzelnicy. Watson zapalony strzelec prawie niewiadomie strzela do niego kilka razy, zanim Holmes zdoa si uwolni. Po zdemaskowaniu Adrea pozwala si bez oporu aresztowa inspektorowi Lestrade.

Wersja niemiecka

Niemiecka wersja dubbingowa powstaa w 1969 roku w niemieckiej telewizji w NRD i zostaa wyemitowana po raz pierwszy 19 czerwca 1969 roku. Gówne role wypowiadali Walter Niklaus (Sherlock Holmes) i Alfred Bohl (Dr Watson).

W przeciwiestwie do oryginalnej wersji, niemiecka wersja telewizyjna z 1969 roku zawiera wiele ci, które powstay gównie z powodów politycznych. Ponadto istnieje faszujce tumaczenie niemieckie, które odnosi si gównie do niemego siostrzeca panny Spedding. Na wspomnianym poniej DVD cicia zostay odwrócone, a wszelkie faszujce sceny zostay zastpione oryginalnym angielskim brzmieniem.

Motywy z kanonu Sherlocka Holmesa

Tama ctkowana: Sherlock Holmes rozpoznaje przyczyn mierci, wa, który przenika noc, w filmie to pajk zamiast wa.

Znak czterech: Sherlock Holmes rozpoznaje lad maej osoby (Andamane) przed oknem braci Sholto. W filmie Sherlock rozpoznaje lad maego czowieka na dachu na niegu, tutaj jest to lad dziecka.

Ostatni problem : Sherlock spada z wodospadu Reichenbach wraz z profesorem Moriatym i wszyscy wierz, e nie yje, nawet dr. Watsona. Równie w filmie dr. Watson dugo, e Sherlock zgin w wypadku rybackim w Szkocji. W prasie donosi o tym oboje.

Skandal w Czechach: Sherlock uznaje wyszo i wyrafinowanie Irene Adler jako jedynej kobiety. Pod koniec filmu Sherlock rozpoznaje to w okolicy.

krytyka

The New York Times zalicza ten film do najlepszych w serii .

Zobacz te

Wydanie DVD

  • Gniazdo pajka . On: Kolekcja Sherlocka Holmesa. Cz 2 . Wydanie specjalne (zestaw 3 DVD). Koch Media 2007

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Gerald Wurm: Gniazdo Pajka, Das. W: www.schnittberichte.com. Pobrano 2 sierpnia 2016 .
  2. RE: Cenzura w synchronizacji - 5. W: 215072.homepagemodules.de. Pobrano 2 sierpnia 2016 .
  3. http://movies.nytimes.com/movie/46066/The-Spider-Woman/overview

Opiniones de nuestros usuarios

Ilona Andrzejewski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Gniazdo pajka.

Stanislaw Kalinowski

Ten artykuł o zmiennej Gniazdo pajka przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Dawid Pietrzak

Artykuł o Gniazdo pajka jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Mateusz Marciniak

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Gniazdo pajka, daje dużo pewności.