Gabinet horrorów dr. FibeInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Gabinet horrorów dr. Fibe. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Gabinet horrorów dr. Fibe zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Gabinet horrorów dr. Fibe i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Gabinet horrorów dr. Fibe. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Gabinet horrorów dr. Fibe! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Gabinet horrorów dr. Fibe, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Szafka grozy DR.PHIBES
Tytu oryginalny Wstrtny dr. Fibe
Kraj produkcji Wielka Brytania
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1971
dugo 94 minuty
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Robert Fuest
scenariusz James Whiton
William Goldstein
produkcja Samuel Z. Arkoff
James H. Nicholson
muzyka Bazylia Kirchin
aparat fotograficzny Normana Warwicka
skaleczenie Szyszki Tristam
zawód
chronologia

Nastpca  
Powrót dr. Fibe

Gabinet horrorów dr. Phibes (pisownia wedug plakatu filmowego i napisów pocztkowych w Niemczech: Das Schreckens-Cabinett des DR. PHIBES ) to horror z 1971 roku reysera Roberta Fuest . Rol tytuow gra Vincent Price .

wtek

Nieznajomy o bladej, sztywnej twarzy wstrzsa Londynem seri dziwacznych morderstw. Kilku lekarzy zostao ju zabitych w dziwaczny sposób przez niego i jego urzekajco pikn asystentk: dr. Thornton zosta ukszony przez pszczoy, dr. Dunwoody zagryziony przez nietoperze i dr. Szyja Hargreavesa zostaa zamana mechaniczn mask aby. Ostatnio wybitny lekarz dr. Longstreet zosta cakowicie wykrwawiony. Jego krew zostaa prawidowo pobrana i napeniona do omiu butelek.

Inspektor Trout ze Scotland Yardu jest jedynym, który uwaa, e istnieje zwizek midzy tymi bardzo rónymi metodami. Obawia si, e ktokolwiek nienawidzi tej niepohamowanej nienawici do lekarzy, nienawidzi równie synnego chirurga dr. Vesalius móg celowa. Dowiedzia si te z pomoc rabina , e morderstwa maj zwizek z plagami Starego Testamentu . Pstrg jedzie teraz z dr. Vesalius, który dobrze zna cz ofiar, przejrza akta spraw medycznych, w których kilka z nich wspópracowao. W midzyczasie nieznajomy morduje kolejnych dwóch lekarzy: dr. Hedgepath jest zamroony maszyn wytwarzajc grad i zimne powietrze, a dr. Kitaj zostaje umiercony przez szczury.

W rzeczywistoci pstrg i dr. Vesalius znalaz w dokumentach to, czego szuka: spraw Victorii Phibes. Bya on wiatowej sawy organisty Antona Phibesa, doktora muzykologii i teologii , cierpiaa na nieuleczaln chorob, na któr w kocu ulega na stole operacyjnym . Dr. Jednak Phibes nie chciaa w to uwierzy i obwiniaa lekarzy prowadzcych leczenie za jej mier. Jednak w drodze do szpitala mia miertelny wypadek ze swoim samochodem. Trout podejrzewa teraz, e Phibes móg tylko sfingowa jego mier i teraz si mci. Rzeczywicie, Phibes przey wypadek, ale jego twarz bya strasznie znieksztacona. Dlatego zwykle nosi mask. Sztuczny otwór w szyi umoliwia mu przyjmowanie pokarmu i mówi przez mikrofon przymocowany z boku szyi oraz podczony wzmacniacz i gonik.

Podczas gdy Trout stopniowo ukada obraz w cao, dr. Phibes popeni jeszcze dwa morderstwa: dr. Whitcombe zosta wbity w róg brzowego jednoroca, a pielgniarka Allen zostaa obgryziona przez szaracz do szkieletu. Syn Vesaliusa, Lem, równie zosta porwany. Phibes dzwoni do Vesaliusa i prosi go, aby przyszed i zobaczy go samego w jego willi. Vesalius powala Trouta, który upiera si, by z nim jecha, nieprzytomny. Kiedy przybywa do domu, Phibes zmusza go do okrutnego wycigu z czasem: Vesalius ma sze minut na chirurgiczne wyjcie klucza z ciaa syna, a tym samym zwolnienie mechanizmu blokujcego stó operacyjny. Sze minut: dokadnie tyle, ile Victoria Phibes leaa na stole operacyjnym Vesaliusa, zanim umara w jego rkach. Po tym okresie kwas przez urzdzenie na suficie wylewaby si na stó i pali Lema nie do poznania.

W ostatniej sekundzie Vesalius jest w stanie uratowa syna. W midzyczasie przyby równie inspektor Trout z kilkoma policjantami, aby aresztowa szalonych Phibes. Vulnavia, asystentka Phibe, koczy si pod kwanym deszczem, gdy wycofuje si przed policj.
Dr. Sam Phibes w spektakularny sposób popenia samobójstwo. Kiedy ley w czym w rodzaju podwójnej trumny, w której znajduje si równie zachowane ciao jego ony Victorii, automatyczny mechanizm pobiera ca krew z jego ciaa i zastpuje j pynnym balsamowaniem. Pokrywka zamyka si i trumna opada pod pyt podstawy. Kiedy policja wchodzi do komory, dr. Anton Phibes znikn ju bez ladu.

to

  • Tytuowy bohater dr. Phibes, grany przez Vincenta Price'a , nie mówi ani sowa bezporednio w filmie, a jedynie przez mikrofon i goniki. Ilekro Phibes mia co do powiedzenia, jego usta pozostaway zamknite, ale Vincent Price udawa, e mówi, poruszajc miniami szyi. Asystentka Phibe, Vulnavia, milczy cakowicie, z wyjtkiem jej krzyku mierci.
  • Akcja filmu toczy si w 1925 roku, cho nie wspomina si bezporednio, co wynika z faktu, e dr. Mówi si, e Phibes zmar cztery lata temu, a 1921 jest podany jako rok jego mierci na jego sarkofagu.
  • W oryginalnym szkicu scenariusza posta dr. Phibes przedstawia si znacznie bardziej okrutnie. Powinien zmusi Vulnavi do rozbijania mebli i tym podobnych, co czyni zowrogim i gniewnym charakterem. Ostatecznie jednak podjto decyzj o bardziej sympatycznym przedstawieniu postaci.
  • Vincent Price nosi podczas krcenia specjalny makija skadajcy si z kilku warstw kolodionu , co sprawiao wraenie, e jego twarz jest sztywn mask.
  • Makija, który Price nosi w filmie, musia by regularnie poprawiany, poniewa kilkakrotnie uszkadza go w napadach miechu podczas pracy nad mocnymi scenami.
  • Film zosta nakrcony w Elstree Studios w Hertfordshire . Zdjcia plenerowe odbyway si gównie w okolicy. Wiee Caldecote w Bushey , obecnie prywatna szkoa, mog by postrzegane jako willa Phibes i jezioro Tykes Water Lake w Elstree . Pokazany cmentarz to Cmentarz Highgate we wschodnim Londynie.

Opinie

Wydanie DVD

  • Gabinet horrorów dr. Phibes / 6 padziernika 2003 / MGM Home Entertainment
  • Gabinet horrorów dr. Phibes (+ gra karciana Munchkin) / 12 wrzenia 2007 / MGM Home Entertainment

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Gabinet horrorów dr. Phib. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 

Opiniones de nuestros usuarios

Zuzanna Romanowski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Oliwia Kuczyński

Musiałem znaleźć coś innego na temat Gabinet horrorów dr. Fibe, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Magdalena Kulesza

Ładny artykuł z _zmienna.