Fioletowa taksówkaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Fioletowa taksówka. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Fioletowa taksówka zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Fioletowa taksówka i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Fioletowa taksówka. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Fioletowa taksówka! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Fioletowa taksówka, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Fioletowa taksówka
Tytu oryginalny Un taxi fioletowo
Kraj produkcji Francja
Oryginalny jzyk Francuski , angielski
Rok wydania 1977
dugo 115 minut
Prt
Dyrektor Yves Boisset
scenariusz Michel Déon ,
Yves Boisset,
Anne Dutter ,
Georges Dutter
produkcja Catherine Winter
muzyka Philippe Sarde
aparat fotograficzny Tonino Delli Colli
skaleczenie Albert Jurgenson
zawód

Fioletowa taksówka ( Un taxi fiokowa ) to francuski dramat z 1977 roku wyreyserowany przez Yvesa Boisseta . Opiera si na powieci Michela Déona pod tym samym tytuem , która zostaa opublikowana w 1973 roku i zdobya Grand Prix du Roman .

Teledysk do filmu zosta równie wydany w Niemczech jako The Castle of the Tyrants . Innym niemieckim tytuem jest Irisches Intermezzo .

Film zosta nakrcony w jzyku angielskim, ale najpierw zosta wydany w jzyku francuskim (a Rampling i Ustinov sami dubbowali po francusku). Film zosta wydany we Francji 27 maja 1977 roku.

wtek

Akcja filmu rozgrywa si na wsi w poudniowej i zachodniej Irlandii. Kilka historii si przeplata. Wspólnym wtkiem jest stary wiejski lekarz Seamus Scully, grany przez Freda Astaire'a, który jedzi fioletow taksówk. Bohaterowie to przewanie ekscentryczni cudzoziemcy o tajemniczym pochodzeniu, którzy z rónych powodów wycofali si do Irlandii i ukrywaj przed sob swoje historie.

Pisarz Philippe Marcal, grany przez Philippe'a Noireta, po mierci swoich dzieci przeszed na emerytur do maej irlandzkiej wioski i najwyraniej jest chory. Sharon Frederick, grana przez Charlotte Rampling, jest on ksicia Guelph. Jest siostr modego Jerry'ego Keena, granego przez Edwarda Alberta, który podobnie jak ona jest potomkiem amerykaskiej rodziny za milion dolarów, ale z tajemniczych powodów zerwa z rodzin i mieszka na wygnaniu w Irlandii. Od czasu do czasu poluje z Marcalem. Marcal z kolei rozpoczyna romans z Sharon Frederick. Taubelman, grany przez Petera Ustinova, jest zapracowanym, nieprzejrzystym rosyjskim wygnaniem, który planuje orodek dla koni i mieszka w zamku ze swoj pikn, pozornie niem córk Anne, gran przez Agostin Belli. Marcel znajduje Anne na play po wypadku konnym i zabiera j do szpitala. Ze wzgldu na niego koczy milczenie. Uwalnia si od izolacji Taubelmanna i polubia Jerry'ego, maestwo natychmiast si rozpada. Towarzyski irlandzki lekarz wiejski Scully pojawia si w kluczowych momentach historii w swojej taksówce i udziela porad yciowych.

Róne

Boisset by nominowany do Zotej Palmy w Cannes w 1977 roku.

Partytura Philippe'a Sarde'a zawiera równie wkad irlandzkiego zespou folkowego Chieftains .

Film zosta nakrcony w Irlandii, zwaszcza w Eyeries w hrabstwie Cork , zamku Ashford ( hrabstwo Sligo ), zamku Rosturk ( hrabstwo Mayo ), play w Coumeenoole i Slea Head ( hrabstwo Kerry )

To jeden z ostatnich filmów Freda Astaire'a.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Allocine.fr

Opiniones de nuestros usuarios

Christopher Kaczmarczyk

Wreszcie artykuł o Fioletowa taksówka, który jest łatwy do przeczytania.

Arkadiusz Bednarek

W tym poście o Fioletowa taksówka dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Justyna Staniszewski

To dobry artykuł dotyczący Fioletowa taksówka. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Aleksander Janik

Podane informacje o zmiennej Fioletowa taksówka są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.