FioletInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Fiolet. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Fiolet zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Fiolet i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Fiolet. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Fiolet! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Fiolet, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Das Veilchen to wiersz napisany przez Johanna Wolfganga von Goethego w 1774 roku , który po raz pierwszy zosta opublikowany w 1775 roku jako cz Erwin und Elmire Singspiel w czasopimie literackim Iris. Ukaza si kwartalnik dla kobiet .

Ustawienia

Do pierwszej publikacji dodano opraw pieni Johanna André . Johann Friedrich Reichardt ponownie nada mu muzyk w 1783 roku; kolejna oprawa Wolfganga Amadeusza Mozarta powstaa w 1785 roku ( KV 476). Istnieje równie wiele innych miejsc, o których w duej mierze zapomniano, w tym Josef Anton Steffan , Johann André, Anna Amalia von Braunschweig-Wolfenbüttel i Clara Schumann .

zadowolony

Wiersz opisuje fioka, który, gdy zblia si pasterka, chce by przez ni skubany. Ale ona nie zauwaa niepozornego kwiatu i nadepnie na niego; fioek jest jednak szczliwy, e zosta zabity przez pasterz. Hans Kuhn okreli wiersz jako masochistyczny odpowiednik Heidenröslein Goethego .

tekst

Na ce sta
przygarbiony i nieznany fioek ;
by to sodki fiolet.
Wtedy po ce przysza moda pasterka,
lekkim krokiem i oywionym umysem
,
i zapiewaa.

O! fioek myli, gdybym by tylko
najpikniejszym kwiatem natury,
och, tylko chwil,
a moja ukochana zerwaa mnie
i przycisna tpo do piersi,
och, tylko, och, tylko przez
kwadrans!

Och, ale och! Dziewczyna przysza
i nie zaja
si fioletem, biedny fiolet uton.
Zatona i umara, i nadal jest szczliwa:
a jeli umr, to umr
przez ni, przez ni,
u jej stóp!

literatura

linki internetowe

Wikiródo: Das Veilchen  - róda i pene teksty

Opiniones de nuestros usuarios

Ernest Majewski

Bardzo ciekawy ten post o Fiolet.

Greg Jarosz

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Fiolet jest tym, którego szukałem.

Thomas Wawrzyniak

Podane informacje o zmiennej Fiolet są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Milena Skowroński

To dobry artykuł dotyczący Fiolet. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Sebastian Stankiewicz

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Fiolet i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.