Eksperyment FiladelfiaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Eksperyment Filadelfia. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Eksperyment Filadelfia zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Eksperyment Filadelfia i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Eksperyment Filadelfia. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Eksperyment Filadelfia! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Eksperyment Filadelfia, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Eksperyment Filadelfia
Tytu oryginalny Eksperyment Filadelfia
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1984
dugo 102 minuty
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Stewart Raffill
scenariusz William Grey ,
Michael Janover
produkcja John Carpenter (producent wykonawczy),
Douglas Curtis ,
Joel B. Michaels
muzyka Kennetha Wannberga
aparat fotograficzny Dick Bush
skaleczenie Neil Travis
zawód
chronologia

Nastpca  
Filadelfia Eksperyment II

Eksperyment Filadelfia to jeden z filmów science fiction wyprodukowanych przez Johna Carpentera z 1984 roku . Opiera si na legendzie o tej samej nazwie , wedug której wojsko amerykaskie miao przeprowadzi tajemniczy eksperyment z technologi kamuflau na okrcie wojennym podczas II wojny wiatowej . Film wszed do niemieckich kin 11 stycznia 1985 roku.

wtek

W Filadelfii w USA w 1943 roku pod kierunkiem naukowca dr. James Longstreet przetestowa nowy system maskowania , aby okrt wojenny USS Eldridge by niewidoczny na radarze . Kiedy uruchamiaj si generatory systemu, nie mona ju zlokalizowa statku. Ale potem dochodzi do katastrofy i USS Eldridge nagle znikn bez ladu. Longstreet, który wraz ze swoim zespoem ledzi eksperyment z innego statku, nakazuje natychmiastowe wyczenie generatorów. Nie mona ju jednak nawiza kontaktu radiowego z zaginionym statkiem. Na pokadzie USS Eldridge panuje panika, poniewa statek jest najwyraniej wystawiony na dziaanie silnego pola energetycznego , co ma druzgocce konsekwencje dla zaogi.

eglarze David Herdeg i Jim Parker wyskakuj za burt, aby si ratowa. Zamiast wpa do wody, wpadaj przez dziur czasow i lduj w 1984 roku, gdzie Longstreet przeprowadza podobny eksperyment, w którym znikna stacja eksperymentalna; dwaj marynarze pojawiaj si nagle na swoich starych pozycjach. Longstreet zaczyna rozumie powizania midzy swoj teraniejszoci a poprzednim eksperymentem. Stacja eksperymentalna znajduje si razem z USS Eldridge w dziurze czasowej, któr mona postrzega jako czarn dziur na niebie i wciga w siebie ca materi, tak e istnieje ryzyko globalnej katastrofy, jeli ponownie si nie zamknie. Po zidentyfikowaniu jako nalecy do zaginionego statku, David i Jim s cigani przez andarmeri wojskow . Stopniowo przekonuj si, e nie s ju w swoim czasie, ale w póniejszej, w której ludzie maj teraz inny tryb ycia, a postp techniczny znacznie wyprzedza ich czasy.

Jim i David spotykaj Allison na stacji benzynowej. Przejmuj kontrol nad mod kobiet i uciekaj swoim samochodem. Kiedy dochodzi do wypadku, Allison i David pozostaj bez szwanku, podczas gdy Jim musi by hospitalizowany. David zostaje jednak aresztowany przez policj. Allison rozumie ich sytuacj i zakochuje si w Davidzie. Nie skada skargi i upewnia si, e David zostanie ponownie zwolniony. Oboje odwiedzaj Jima, który jest coraz gorzej w szpitalu. David wyjania lekarzowi, co si stao z nim i Jimem. Ale wydaje si, e nie wierzy w to, dopóki Jim nie ma ataku i znika przed jego oczami bez ladu. Jim wraca na pokad USS Eldridge. andarmeria wojskowa pojawia si w szpitalu i z pomoc Allison David ledwo ucieka.

David i Allison odwiedzaj ranczo Parkerów, gdzie Jim mieszka jako staruszek w 1984 roku. Odrzuca Davida i nie chce z nim rozmawia, poniewa nie chce mu ju przypomina o tym, co si wtedy wydarzyo. Nastpnie andarmeria wojskowa pojawia si ponownie, a David i Allison mog znowu uciec. Podczas ucieczki znaleli dokumenty, z których dowiedzieli si o eksperymencie Longstreeta. Wamuj si do jego orodka badawczego, gdzie wyjania im wszystko. Longstreet wyjania Davidowi, e musi wróci na pokad USS Eldridge, aby wyczy generatory, jedyny sposób na uniknicie globalnej katastrofy. David zakada kombinezon ochronny i katapultuje si z powrotem do dziury czasowej, a nastpnie niszczy generatory na USS Eldridge. Po krótkiej wymianie sów z Jimem, ponownie wyskakuje za burt, zanim otwór czasowy si zamknie, pozostawiajc go w 1984 roku, gdzie zaczyna nowe ycie z Allison. Kiedy USS Eldridge ponownie wynurzy si w 1943, Longstreet i jego zespó stanli w obliczu przeraenia. Wielu czonków zaogi jest powanie rannych lub zabitych, niektórzy wtopili si w stal statku.

krytyka

Ten film science fiction Stewarta Raffilla (Sam na Pirackiej Wyspie) jest daleki od jakiejkolwiek logiki, ale wie, jak bawi chwilami napicia i dobrymi obrazami. Z drugiej strony nastpca by tylko mieszank scenografii z tego filmu .

Pomimo skomplikowanej technologii i efektów, raczej konserwatywny film science fiction z kilkoma próbami satyrycznych chwytów na amerykask polityk i spoeczestwo.

Nagrody

  • W 1985 roku Nancy Allen zostaa nominowana do nagrody Saturn dla najlepszej aktorki .
  • W 1985 Stewart Raffill zdoby nagrod dla najlepszego filmu na Fantafestival .
  • Niemiecki Film and Media Assessment FBW w Wiesbaden przyzna filmowi tytu cenny.

Sequele

Film by kontynuowany z Philadelphia Experiment II w 1993 roku . W 2012 roku The Philadelphia Experiment - Reactivated (The Philadelphia Experiment), remake dla amerykaskiej telewizji, wyreyserowa Paul Ziller, a Michael Paré wcieli si w rol Hagana.

Drobnostki

Aktorzy Paré i Di Cicco ponownie zagrali razem w 1991 roku w filmie akcji Ostatnia godzina .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Eksperyment Filadelfia. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 
  2. Lista cen na IMDB
  3. Lista cen na IMDB

Opiniones de nuestros usuarios

Artur Sobczak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Robert Dobosz

Informacje o zmiennej Eksperyment Filadelfia są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Marlena Krzemiński

Artykuł o Eksperyment Filadelfia jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.