Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowymInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Odcinek serialu Futurama
tytu Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym
Tytu oryginalny Dlaczego musz by zakochanym skorupiakiem
podtytu Od nadawcy, który jest równie The Simpsons, przesanym do Ciebie
(Z sieci przyniós Ci The Simpsons)
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
dugo 22 minuty
Klasyfikacja Sezon 2, odcinek 5
18 odcinek cznie ( lista )
Pierwsza transmisja 6 lutego 2000 na FOX

Pierwsza audycja w jzyku niemieckim
15 stycznia 2001 w ProSieben
Prt
Dyrektor Brian Sheesley
scenariusz Eric Kaplan
synchronizacja

   Gówny artyku: Dubbing Futurama

chronologia

  Poprzednik
Xmas Story

Nastpca  
Wybór Miss Universe

Dziwne zachowanie dojrzaych skorupiaków podczas godów (tytu oryginalny: Dlaczego musz by skorupiaków in Love ) to odcinek amerykaskiej fantastyki - animowana seria Futurama . Zosta wydany 6 lutego 2000 roku przez amerykaskiego nadawc FOX . To sprawio, e by dziewity w drugim sezonie i ogólnie 18. odcinek. ProSieben po raz pierwszy nada niemieck wersj dubbingowan 15 stycznia 2001 r. Brian Sheesley otrzyma Annie Award w 2000 roku za reyseri tego odcinka .

akcja

Dr. Zoidberg , obcy lekarz midzyplanetarnej firmy dostawczej Planet Express , zachowuje si agresywnie bez wyranego powodu, a podobny do kraba Zoidberg ma petwow gow. Prof. Farnsworth jako przyczyn wskazuje fizyczn zmian, wywoan cyklem pciowym Zoidberga - na jego rodzinnej planecie rozpocz si okres godowy . Dlatego zaoga Planet Express postanawia zabra Zoidberga na orgi godow na jego rodzinnej planecie Decapod 10 .

Tam Zoidberg chce znale kobiet chtn do kopulacji poprzez erotyczn demonstracj zgodnie ze zwyczajem swojego ludu. Ale jego próby zalotów zawodz. Nawet Edna, stary przyjaciel, którego spotyka przypadkowo, odrzuca go. Aby go wesprze, Fry, sam sfrustrowany singiel, daje mu korepetycje z zalotów. W rzeczywistoci, udajc zainteresowanie swoim codziennym yciem za rad Fry, Zoidberg moe przekona Edn do wspólnej kolacji. Edna dowiaduje si jednak, e za nagym sukcesem Zoidberga stoi Fry i zaprasza go do swojego mieszkania, aby go uwie. Kiedy Zoidberg apie tam dwójk na gorcym uczynku, wyzywa swojego byego pomocnika Fry'ego na pojedynek na ycie i mier oraz o przychylno Edny.

W bitwie Fry pokonuje Zoidberga, ale oszczdza mu ycie. Zamiast tego zwraca si do dnych krwi publicznoci poruszajc przemow i przywouje warto przyjani, a Zoidberg nagle odci rami od nieostronego Fry. Nastpuje walka midzy nimi. Jednak puszczaj si nawzajem, gdy zauwaaj, e publiczno znikna: wspóplemiecy Zoidberga weszli do wody na orgi godow. Tam umieraj natychmiast po kryciu. Nastpnie przyjaciele wyruszyli w podró do domu.

to

Oryginalny angielski tytu Why Must I Be a Crustacean in Love (Niemiecki: Dlaczego mam by skorupiaków w mioci) opiera si na linii od piosenki zakochanym nastolatkiem przez Doc Pomus , z którym Dion i Belmonts obchodzili swoje najwiksze sukcesy w 1958 roku. W refrenie mówi: Dlaczego musz by zakochanym nastolatkiem (Po niemiecku: Dlaczego musz by zakochanym nastolatkiem ). Ta aluzja nie zostaa przeniesiona na jzyk niemiecki podczas tumaczenia. Zamiast tego tumacze wybrali tytu, który przypomina niemieck komedi romantyczn Dziwne zachowanie mieszkaców miast dojrzaych seksualnie w okresie godowym .

Fabua oparta jest na statku kosmicznym Enterprise epizod Space Fever (tytu oryginalny: Amok Time ), w którym Vulcan Mr. Spock przypomina Dr. Zoidberg cierpi na instynkt rozrodczy i musi wróci na rodzinn planet. Podobnie jak Zoidberg, on równie musi stoczy pojedynek na mier i ycie z przyjacielem, kapitanem Kirkiem . Odcinek Futurama równie w szczegóach nawizuje do gorczki kosmosu : na przykad wród broni, z których Fry moe wybiera do bitwy, s dwie, które byy równie uywane midzy Kirkiem i Spockiem. A tu przed walk Fry z Zoidbergiem odtwarzana jest muzyka z odcinka Starship Enterprise .

Wród wielu innych aluzji do dzie literackich i filmowych jest midzy innymi Cyrano de Bergerac Edmonda Rostanda . Sposób, w jaki Fry wspiera Zoidberga w zalotach do swoich bliskich, przypomina sceny ze sztuki Rostanda.

produkcja

Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym pojawio si w sumie w 18. i pitym odcinku drugiego sezonu produkcyjnego Futuramy . Scenariusz napisa Eric Kaplan, a wyreyserowa Brian Sheesley. Oprócz goników gównych bohaterów , Tress MacNeille wystpi w roli Edny i Davida Hermana z rónymi postaciami drugoplanowymi; zarówno MacNeille, jak i Herman pracowali regularnie przy serialu, a póniej zostali wczeni do gównej obsady.

publikacja

Odcinek zosta po raz pierwszy wyemitowany 6 lutego 2000 r. Przez amerykaskiego nadawc FOX . To wczeniej przedwczenie anulowao transmisj pierwszego sezonu produkcyjnego i przenioso pozostae odcinki do drugiego sezonu nadawczego. Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym byo zatem dziewitym odcinkiem drugiego sezonu telewizyjnego (patrz pierwsza transmisja Futuramy ), który odbiega od liczby produkcyjnej .

W tym odcinku Futurama po raz drugi w cigu roku otrzymaa nowe miejsce . Po tym, jak serial zosta odwoany w poprzednich tygodniach z rónych powodów, zosta pokazany w niedzielny wieczór o godzinie 19:00. Musiaa zwolni poprzednie miejsce na rzecz sitcomu Malcolma w rodku . Futurama twórca Matt Groening skrytykowa relokacji i skrytykowa fakt, e Fox nie da serii trwaego wsparcia. Bruce Fretts, krytyk telewizyjny magazynu Entertainment Weekly, przewidzia, e zmiana w harmonogramie programów okae si szkodliwa. Niedawno aden pógodzinny program telewizyjny nie by w stanie znale si w tym slocie. Liczba widzów faktycznie spada: jeli ostatnie odcinki Futuramy obejrzao ponad 7,5% Amerykanów wedug pomiarów ocen Nielsena , odcinek osign tylko okoo 4,2%. Nastpnie seria osigna równie porównywalne oceny.

Nagrody

Reyser Brian Sheesley otrzyma w 2000 r. Annie Award za wybitne indywidualne osignicia w reyserii w animowanej produkcji telewizyjnej za ten odcinek . Pokona swoj koleank Susie Dietter, która zostaa nominowana w tej samej kategorii za rol w odcinku Futurama Dzie lubu w Cyclopia .

Zobacz te

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. Aluzje w tytuach odcinków. Zarchiwizowane od oryginau w dniu 25 kwietnia 2010 r . ; dostp 13 kwietnia 2020 r .
 2. Futurama. Zarchiwizowane od oryginau w dniu 9 stycznia 2010 r . ; dostp 13 kwietnia 2020 r .
 3. Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym. ródo 23 listopada 2010 r .
 4. Dlaczego musz by zakochanym skorupiakiem Zarchiwizowane od oryginau w dniu 13 padziernika 2004 r . ; dostp 13 kwietnia 2020 r. (angielski).
 5. Chrystal Litchford: Futurama: Sezon 2-05: Dlaczego musz by zakochanym skorupiakiem. 6 czerwca 2008, dostp 23 listopada 2010 .
 6. FUTURAMA. Odcinek 209. DLACZEGO MUSZ BY ZAKOCHANYM SKORUPIAKIEM W: The Internet Movie Script Database (IMSDb). ródo 23 listopada 2010 r .
 7. Gerald Fried: Kompozytor muzyki w Amok Time. 25 maja 2010, obejrzano 23 listopada 2010 .
 8. Dlaczego musz by zakochanym skorupiakiem W: Infosfera. ródo 23 listopada 2010 r .
 9. Dlaczego musz by zakochanym skorupiakiem Ciekawostki i cytaty. W: TV.com . ródo 23 listopada 2010 r .
 10. Belinda Acosta: TV Eye. World Party. W: wydanie internetowe The Austin Chronicle . 14 stycznia 2000, obejrzano 23 listopada 2010 .
 11. a b c Adam Winer: Futurama Shock . W: Entertainment Weekly . 9 grudnia 1999 r. ( Futurama Shock ( pamitka z 24 sierpnia 2000 r. W archiwum internetowym ), pierwotnie opublikowana w Futurama Chronicles [dostp 13 kwietnia 2020 r.]).
 12. Lista odcinków: Futurama. ródo 23 listopada 2010 r .
 13. Lista nominowanych do Annie Award i zdobywców nagród 2000. International Animated Film Society, dostp 17 czerwca 2010 (angielski).

Opiniones de nuestros usuarios

Ireneusz Krzemiński

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym.

Kamil Pietrzyk

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym.

Emilia Winiarski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Danuta Brzozowski

Świetny post o Dziwne zachowanie dojrzaych pciowo skorupiaków w okresie godowym.