Dziura lub raj odnaleziony ponownieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziura lub raj odnaleziony ponownie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziura lub raj odnaleziony ponownie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziura lub raj odnaleziony ponownie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziura lub raj odnaleziony ponownie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziura lub raj odnaleziony ponownie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziura lub raj odnaleziony ponownie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dane
Tytu: Dziura lub raj odnaleziony ponownie
Rodzaj: Gra cieni
Oryginalny jzyk: Niemiecki
Autor: Achim von Arnim
Rok wydania: 1813
Premiera: 1811
ludzie
  • poeta
  • Cesarz rabarbaru
  • Cesarzowa , jego ona
  • Kasper , jego rada
  • Ludzie i zwierzta w Rababrinie
  • Rycerz z okrgego stou
  • Jego eglarze
  • Diabe

Ponownie odnaleziona dziura lub raj to krótki kawaek Achima von Arnima . Praca dorywcza skada si z dwóch wind (pierwsza winda: dwanacie scen; druga winda: pi scen). Po wykonaniu utworu, noszcego nazw rodzajow Ein Schattenspiel , wykonanego ju w 1811 r. - roku jego powstania - po raz pierwszy ukaza si drukiem w 1813 r.

Powstanie

Arnim wzi to swojego dramatu - opowie o cesarzowej w wiey - z opowieci z Kolekcji Siedmiu Mdrców z koca XV wieku, chocia zostaa ona mocno zrewidowana i rozszerzona.

zadowolony

Pierwsza winda

Zachcany przez swoj kochank, cesarzow, rycerz wynajmuje jako stranika cesarza Krainy Rabarbaru i wybija dziur w cianie wiey, w której znajduje si cesarzowa. Obaj planuj i przeprowadzaj ucieczk. Oszukany cesarz ze swojej strony oszukuje swój lud i ucieka do lasu ze swoim kanclerzem Kasprem.

druga winda

Diabe zwabi cesarza i wszystkich ludzi do machiny rzdowej i cignie ich ze sob do pieka. Narysowany przez anioów statek z rycerzem i cesarzow ponownie dociera do Rhubaberland, w którym rzdz teraz zwierzta, które koronuj dwóch wadców w ponownie odkrytym raju.

literatura

  • Gerhard Kluge : Materiay do zrozumienia tekstu Das Loch. W: Ludwig Achim von Arnim: The Hole or The Recovered Paradise: A Shadow Play / Joseph von Eichendorff: The Incognito or The Kilku Kings or Old and New. Pod redakcj Gerharda Kluge. Berlin: de Gruyter 1968. s. 69105. ( doi : 10.1515 / 9783110827057-003 )

wydatek

Opiniones de nuestros usuarios

Thomas Olszewski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Dziura lub raj odnaleziony ponownie i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Luiza Leszczyński

Dzięki za ten post na Dziura lub raj odnaleziony ponownie, właśnie tego potrzebowałem

Leszek Janiak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Sara Sroka

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Dziura lub raj odnaleziony ponownie.

Wiktor Konieczna

Bardzo ciekawy ten post o Dziura lub raj odnaleziony ponownie.