Dziura (1960)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziura (1960). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziura (1960) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziura (1960) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziura (1960). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziura (1960)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziura (1960), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Dziura
Tytu oryginalny Le Trou
Kraj produkcji Francja
Oryginalny jzyk Francuski
Rok wydania 1960
dugo 132 minuty
Prt
Dyrektor Jacques Becker
scenariusz Jean Aurel
Jacques Becker
José Giovanni
muzyka Philippe Arthuys
zawód
synchronizacja

The Hole (tytu oryginalny: Le Trou) to francuski film fabularny Jacquesa Beckera , jego ostatni, z 1960 roku, oparty na opowiadaniu José Giovanniego . Czarno-biay film z Michelem Constantinem , Philippe Leroyem i Philippe Meunierem opowiada prawdziw histori czterech ucieczek z paryskiego wizienia La Santé w 1947 roku.

akcja

Czterech osadzonych w celi wizienia La Santé w Paryu , Manu Borelli, Georges Cassine, Roland Darbant i Maurice Willman odsiaduje dugie wyroki wizienia. Kiedy mody Claude Gaspard jest pitym winiem przenoszonym do celi (jego ona oskara go o usiowanie zabójstwa), pozostaa czwórka, po pewnym wahaniu, wpucia go do planu ucieczki. Niemniej sympatyczny Gaspard, pochodzcy z zamonego rodowiska, nigdy nie wydaje si by w peni zintegrowany z grup. W nastpnych tygodniach winiowie, na czele z Darbantem, wamuj si przez podog celi do piwnicy instytucji, aby przekopa si przez tunel prowadzcy do paryskiego systemu kanalizacyjnego . Korytarz wizienny przed cel jest monitorowany przez lustro, które podczas cikiej pracy, w której pitka na zmian , zostaa zamieniona na rodzaj peryskopu , aby ochroni go przed niespodziankami. Aby dostosowa si do regularnych patroli straników, robi klepsydr. Rano, gdy przebicie si do kanalizacji zakoczyo si sukcesem, Borelli i Gaspard wygldali ju z wazu pokrywajcego setki metrów od wizienia. Gaspard rozwaa wsiadanie do przejedajcej taksówki i ucieczk z kumplem lub samotnie, ale nie zgadza si na to. Grupa chce si wyrwa wieczorem. Ale wtedy Claude Gaspard zostaje wezwany do dyrektora wizienia; pozew przeciwko niemu zostanie wkrótce umorzony. Rozmowa trwaa ponad dwie godziny, po czym wpuszczono go z powrotem do celi. Po powrocie Gasparda mona poczu nieufno wspówiniów, ale jednoczenie panuje optymistyczny nastrój, gdy wolno jest blisko. Kiedy wieczorem wyoona panelami waz w pododze, prowadzca do tunelu ewakuacyjnego, zostaje otwarta, zwiadowca zauwaa, e cay korytarz przed cel nagle zostaje wypeniony stranikami: plan ucieczki zosta odsonity. Wspówiniowie podejrzewaj teraz Gasparda o zdrajc i rzucaj si na niego wciekli; stranicy mog oderwa mczyzn; s umieszczani pod cian bloku bez ubrania. Gaspard nie jest rozbierany, traktowany mniej surowo i zabrany do celi. Darbant, na którym opiera si plan epidemii, patrzy na niego w zamyleniu i mówi tylko: Biedny Gaspard. Czy plan ucieczki zosta udaremniony lub w inny sposób ujawniony na podstawie rozmowy dyrektora wizienia z Gaspardem, którego uwolnienie z pewnoci byoby zagroone ucieczk wspówiniów, pozostaje otwarte pod koniec filmu .

Scenariusz i inscenizacja

Becker nakrci powie José Giovannis, który sam by winiem zaangaowanym w wybuch epidemii. José Giovannis zosta póniej zwolniony wczenie. Jean Keraudy, wspówizie Giovanniego, odegra tak sam rol jak Roland, co podczas jego prawdziwej ucieczki z wizienia. Giovanni i Becker pracowali razem nad scenariuszem, a Becker obsadzi inne role, poza rol Rolanda, z aktorami amatorami.

Film jest stricte redukcjonistyczny inscenizowany jako klaustrofobiczna gra kameralna. Poszczególne ujcia filmu trwaj okoo czterech minut bez montau, co pozwala Beckerowi przenie napicie, jakim s winiowie, na widza. Nie ma napisów pocztkowych ani muzyki przez ponad dwie godziny przed napisami kocowymi.

Przyjcie

Film pocztkowo okaza si porak i dopiero stopniowo zosta uznany za arcydzieo. Pokazywany w Cannes w 1960 roku , by nominowany do Zotej Palmy, ale nie otrzyma adnej nagrody.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. der-film-noir.de prawdopodobnie jego najlepszy film wszechczasów
  2. Le trou (Jacques Becker, 1960)

Opiniones de nuestros usuarios

Ernest Kozak

Ten artykuł o zmiennej Dziura (1960) przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Filip Sowiński

Informacje o zmiennej Dziura (1960) są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Ada Nowak

To dobry artykuł dotyczący Dziura (1960). Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Ela Rogowski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Dziura (1960).