Dziewczyna z podziemiaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna z podziemia. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna z podziemia zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna z podziemia i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna z podziemia. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna z podziemia! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna z podziemia, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Dziewczyna z podziemia
Tytu oryginalny Imprezowiczka
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1958
dugo 99 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 18
Prt
Dyrektor Nicholas Ray
scenariusz George Wells
produkcja Joe Pasternak
muzyka Jeff Alexander
aparat fotograficzny Robert Bronner
skaleczenie John McSweeney Junior
zawód

Dziewczynka z zawiatów (tytu oryginalny: Party Girl ) to amerykaski film gangsterski i melodramat kierowane przez Nicholas Ray z 1958 roku.

akcja

Chicago na pocztku lat trzydziestych XX wieku: Na przyjciu zorganizowanym przez gangstera Rico Angelo tancerka i imprezowiczka Vicki Gaye spotyka prawnika Ricos Tommy'ego Farrella. Chocia Tommy pocztkowo traktowa j protekcjonalnie w kwestii jej pracy i potpia jego prac dla Rico, oboje zakochuj si. Tommy nie moe chodzi od wypadku w dziecistwie i musi polega na lasce. Po operacji biodra, która spowodowaa dugotrwae gojenie, jego stan stopniowo si poprawia. Kiedy jego ona w separacji zgadza si na rozwód, Tommy postanawia rozpocz nowe ycie z Vicki w innym miejscu. Jednak Rico nie chce uwolni Tommy'ego i da, aby przej obron swojego nowego partnera biznesowego Cookie La Motte. Po zerwaniu procesu przekupstwa Rico kaza usun plik Cookie; Tommy, który by wiadkiem morderstwa, zostaje aresztowany i zmuszony przez ambitnego politycznie prokuratora Jeffreya Stewarta do zoenia zezna przeciwko Rico. Rico porywa Vicki i grozi oszpeceniem jej twarzy kwasem, jeli Tommy nie wycofa swojego zeznania. Policjanci, którzy przybyli do legowiska Rico w ostatniej chwili, zabijaj gangsterów. Tommy i Vicki s wolni.

to

Dziewczyna z podziemia wystartowaa 28 padziernika 1958 roku w USA, a 27 listopada 1959 roku w niemieckich kinach.

Mimo pónej daty powstania, fotografii kolorowej zdominowanej przez mocne odcienie czerwieni i optymistycznego zakoczenia, Dziewczyna z podziemi jest przez niektórych historyków filmowych przypisywana klasycznemu filmowi noir (ok. 19411958).

krytyka

Dziewczyna z zawiatów po raz kolejny udowadnia, e wypróbowany przepis na film moe by trudny do zabicia. Naley zauway, e The Girl from the Underworld jest adnie zapakowana w kolory i CinemaScope i zostaa profesjonalnie zrealizowana przez reysera Nicholasa Raya i producenta Joe Pasternaka . [...] W tej dziewczynie z podziemia niewiele jest nowych i ekscytujcych , pomimo zastawionych na ni puapek i sporadycznych strzelanin dookoa .

Pomimo sabego skryptu, Ray radzi sobie z formatem kolorów i lunet po mistrzowsku jak zawsze. [] Myli i uczucia przekadaj si na zapierajce dech w piersiach obrazy .

Na pierwszy rzut oka sprytna mieszanka dramatu gangsterskiego i filmu rewiowego , któr mona rozumie jako alegori dotyczc kwestii samorealizacji i przemocy, zwaszcza ze wzgldu na fascynujc kolorow dramaturgi.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. a b Alain Silver, Elizabeth Ward (red.): Film Noir. Encyklopedyczne odniesienie do stylu amerykaskiego, wydanie trzecie. Overlook / Duckworth, New York / Woodstock / London 1992, ISBN 978-0-87951-479-2 , s. 222-223.
  2. a b Dziewczyna z podziemia w leksykonie midzynarodowych filmówSzablon: LdiF / Maintenance / Access used
  3. ^ Adolf Heinzelmeier, Jürgen Menningen, Bernd Schulz: Kino nocy. Czarna seria Hollywood. Rasch i Röhring, Hamburg 1985, ISBN 3-89136-040-1 , str. 173.
  4. ^ " Party Girl po raz kolejny udowadnia, e stary koncept kina wymaga wielu zabójstw. Party Girl, naley od razu zauway, jest adnie dopracowana w kolorze i CinemaScope oraz profesjonalnie obsugiwana przez Nicholasa Raya, reysera i Joe Pasternaka, producenta [] Niewiele jest nowatorskiego lub ekscytujcego w tej Party Girl, pomimo jej puapek czy te okazjonalne strzelaniny j otaczaj. - recenzja w New York Times z 29 padziernika 1958, dostp 28 marca 2013.
  5. ^ "Chocia scenariusz jest kiepski, Ray radzi sobie z kolorem i zakresem po mistrzowsku jak zawsze. [] Pomysy i emocje s przeksztacane w oszaamiajce wizualizacje [] - Review in Time Out Film Guide, wydanie siódme 1999. Penguin, Londyn 1998, s. 682, dostp online 28 marca 2013.

Opiniones de nuestros usuarios

Agata Rybak

Musiałem znaleźć coś innego na temat Dziewczyna z podziemia, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Zygmunt Gajda

Artykuł o Dziewczyna z podziemia jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Alan Stankiewicz

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.