Dziewczyna z perInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna z per. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna z per zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna z per i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna z per. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna z per! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna z per, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Dziewczyna z per
Tytu oryginalny Dziewczyna z per
Kraj produkcji USA , Wielka Brytania , Luksemburg
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 2003
dugo okoo 96 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 6
JMK 0
Prt
Dyrektor Peter Webber
scenariusz Olivia Hetreed
produkcja Andy Paterson
Anand Tucker
muzyka Alexandre Desplat
aparat fotograficzny Eduardo Serra
skaleczenie Kate Evans
zawód

Dziewczyna z per (tytu oryginalny: Dziewczyna z per ) to film brytyjskiego reysera Petera Webbera z 2003 roku. Jest oparty na powieci Tracy Chevalier pod tym samym tytuem . Dramat by nominowany do Oscara w trzech kategoriach .

wtek

W Delft , po tym, jak jej ojciec straci wzrok, 17-letnia Griet zostaje zatrudniona jako pomoc domowa dla synnego malarza Jana Vermeera . Mistrz jest pod wraeniem niemiaej, ale bardzo sprytnej dziewczyny, zapoznaje j ze wiatem malarstwa i zleca jej zmieszanie jego kolorów. Wreszcie, na piln prob swojego patrona, Pietera van Ruijvena, który szuka dziewczyny, Vermeer ma namalowa jej portret. To z kolei zwiksza ukryte napicia z on Vermeera, jej podstpn mod córk i pokojówk. Z kolei teciowa dostrzega, jak bardzo Griet inspiruje malarza w jego twórczoci. Trzyma swoj ochronn rk nad Grietem, dopóki Vermeer pracuje tylko nad swoimi zdjciami, które s gównym ródem dochodu dla wielodzietnej rodziny. Kiedy ona Vermeera dowiaduje si, e Griet nosi jej cenne perowe kolczyki do tego zdjcia, sytuacja nasila si. Griet musi wyj z domu i wróci do domu. Pewnego dnia pokojówka wrczya jej zapiecztowane opakowanie z perowymi kolczykami, które nosia jako modelka.

to

W swojej powieci o tym samym tytule pisarka Tracy Chevalier zainspirowaa si anonimow dziewczyn z obrazu Holendra Jana Vermeera Dziewczyna z per .

Niektóre zdjcia Vermeera pokazane w filmie s fikcyjne; inne, podobnie jak wiele z tych pokazanych w mieszkaniu Van Ruivena, byy w jego posiadaniu. W wielu scenach filmu mona znale przedmioty z jego obrazów, takie jak lutnia , klawesyn , a take niektóre meble pracowni, takie jak wielka mapa Holandii na cianie, marszczona zasona czy krzesa. Oprócz Griet, inne postacie w filmie s równie tworzone z postaci z obrazów Vermeera, takich jak pokojówka czy ona Vermeera.

synchronizacja

Niemieckojzyczny dubbing filmu wykonaa Christa Kistner Synchronproduktion GmbH z Berlina. Autorem ksiki dialogowej i reyserem dialogu by Joachim Kunzendorf .

rola aktor Aktor gosowy
Jan Vermeer Colin Firth Tom Vogt
Griet, pokojówka w domu Vermeerów Scarlett Johansson Manja Doering
Pieter van Ruijven, patron firmy Vermeer Tom Wilkinson Otto Mellies
Maria Thins, teciowa Vermeer Judy Parfitt Kerstin Sanders-Dornseif
Pieter, rzenik, przyjaciel Griet Cillian Murphy Timmo Niesner
Tanneke, pierwsza pokojówka w domu Vermeerów Joanna Scanlan Astrid Bless

Opinie

Obraz holenderskiego malarza Johannesa Vermeera sta si inspiracj dla spartaskiej historii modej pokojówki i jej niemiaego uczucia dla artystki, której ostatecznie zasiada nawet jako modelka. Film, zrealizowany bez ustpstw wobec wspóczesnych gustów i oczekiwa publicznoci, w wirtuozowski i ekscytujcy sposób przekada styl malarstwa holenderskiego XVII wieku na nowoczesne medium. Hod dla sztuki i jednoczenie niezwykle wraliwe studium holenderskiego miasta Delft .

Czy Vermeer mia zwizek ze swoim modelem Film pozostawia to otwarte - wystarczy, e reyser Peter Webber opowie o sekrecie, nie musi go niszczy. Oczywicie mia szczcie, e dosta Scarlett Johansson (Midzy sowami) za swój debiut filmowy. Kate Hudson bya pierwotnie przeznaczona do tej roli, póniej do rozmowy wczya si Kirsten Dunst. Na kocu, gdy kamera odsuwa si od bieli kolczyka i wreszcie pokazuje orygina, moesz zobaczy, jakie naprawd miae szczcie .

Nagrody

Ceny

Nominacje

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Certyfikat wydania dla Dziewczyna z per . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , sierpie 2004 (PDF; numer testu: 99 294 K).
  2. Klasyfikacja wiekowa dla Dziewczyna z per . Modzieowa Komisja ds . Mediów .
  3. Dziewczyna z per. W: synchronkartei.de. Niemiecki indeks dubbingu , dostp 5 wrzenia 2019 .
  4. Dziewczyna z per. W: filmdienst.de . Pobrano 5 wrzenia 2019 r .
  5. Hauke Goos: Tskne spojrzenie. W: spiegel.de . 30 sierpnia 2004, obejrzano 5 wrzenia 2019 .

Opiniones de nuestros usuarios

Violetta Strzelecki

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Dziewczyna z per i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Kate Kowalczyk

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.