Dziewczyna z paeczkami siarki (2013)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna z paeczkami siarki (2013). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna z paeczkami siarki (2013) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna z paeczkami siarki (2013) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna z paeczkami siarki (2013). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna z paeczkami siarki (2013)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna z paeczkami siarki (2013), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Oryginalny tytu Dziewczyna z laskami siarki
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 2013
dugo 60 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 0
Prt
Dyrektor Uwe Janson
scenariusz David Ungureit
produkcja Martin Hofmann dla
Askania Media Filmproduktion
muzyka Michael Klaukien ,
Andreas Lonardoni
aparat fotograficzny Marcus Stotz
skaleczenie Melania Singer
zawód

Dziewczyna z siarkowymi paeczkami to niemiecki film baniowy z 2013 roku. Oparty na bajce Dziewczynka z siarkowymi paeczkami duskiego poety Hansa Christiana Andersena . Produkcja powstaa w ramach szóstego sezonu baniowego serialu Six in One Stroke , który Erste Deutsche Fernsehen po raz pierwszy wyemitowa w programie witecznym w 2013 roku.

wtek

Dziewczyna Inga mieszka ze swoim modszym przyjacielem Emilem i innymi nieletnimi w sierocicu. Jej zimna reyserka, pani Landfried, pod pretekstem poprawy warunków ycia w domu, pozwala dzieciom pracowa, by wzbogaci si. Kady, kto nie wykona wymaganej usugi, zostanie ukarany kijem.

W Boe Narodzenie godne i przemarznite dzieci musz sprzedawa paeczki z siark na targu w pobliskim miasteczku . Ci, którzy przynios do domu najwicej groszy, zostan nagrodzeni pieczon witeczn gsin. Swoj odwag i potnym gosem Inga zwraca uwag policjanta na subie podczas najczciej nieudanych stara. Magiczny amulet , w którym staj si widoczni jej zmarli rodzice, dodaje jej dodatkowej siy.

Poniewa Emil boi si grocej mu kary, Inga bezinteresownie daje mu zarobione pienidze i idzie samotnie szuka kolejnych klientów. Spotyka nieznanego mczyzn, który najwyraniej zna losy jej rodziny i który znajduje pocieszajce sowa. Zamiast wraca do domu, biegnie do zrujnowanego domu rodziców i szuka schronienia przed zimnem u nieznajomego. Zabronione, zapala patyk, aby zapewni ciepo. Na krótk chwil pojawiaj si jej rodzice i pokój dzienny z dawnych czasów, udekorowany witecznym przepychem. Tymczasem Emil informuje pomocnego andarma o warunkach panujcych w domu i idzie z nim na poszukiwanie zaginionej dziewczyny. Kiedy oboje docieraj do domu, Inga siedzi martwa na lodowatej pododze. Jej wizje delikatnie towarzyszyy jej na mier przez odmroenie w obecnoci nieznajomego, który objawi si jako anio .

Kilka lat póniej dorosy ju Emil zostaje nowym managerem domu. W przeciwiestwie do swojej poprzedniczki, pani Landgried, opiekuje si sierotami i daje pani Landfried drug szans jako pracownik po wyjciu z wizienia. Emil nosi teraz amulet Ingi i tym samym pozostaje w kontakcie ze swoim byym partnerem. Spogldajc wstecz na wspóln przeszo pen niedostatku, yje w jego wspomnieniach ze swoj ofiarn natur.

Porównanie z oryginaem literackim

W adaptacji filmowej zachowano centralny motyw maej, le ubranej dziewczynki, która pod koniec roku musi sprzeda paeczki z siark pod grob kar cielesnych. W przeciwiestwie do pracy Hansa Christiana Andersena, adaptacja scenarzysty Davida Ungureita ma dodatkowy szkielet, który ma miejsce w Boe Narodzenie zamiast w Sylwestra. Historia sierocica umoliwia równie dramatyczn interwencj, która miaa nada tragicznemu kocowi optymistyczn perspektyw.

Andersen nie zna imienia dziewczyny, aw filmie nazywa si Inga. Do tego ma solidne buty, podczas gdy w oryginalnej bajce dziewczynka nosi za due pantofle swojej mamy i gubi je na pocztku historii. To zmusza ich do chodzenia boso po niegu, co jeszcze bardziej zwiksza ich cierpienie w zimnie. W filmie kara za nieudan sprzeda pochodzi od zarzdcy domu zamiast jego ojca. Inga nie ni o swojej babci jak posta z Andersena i szybuje z ni do nieba, ale widzi swoich rodziców w wizjach po zapaleniu paeczek siarki. Podczas gdy w filmowej adaptacji towarzyszy jej jej chopak Emil, dziewczyna z bajki jest sama i nie brakuje jej po mierci. W domu Andersena zamarza na mier w kcie midzy dwoma domami z czerwonymi i niebieskimi zmarznitymi stopami, podczas gdy Inga umiera w pozostaociach domu swoich rodziców.

to

Zamek Marquardt stanowi zewntrzne to dla sierocica.

Film zosta wyprodukowany przez Askania Media Filmproduktion na zlecenie ARD pod kierownictwem Rundfunks Berlin-Brandenburg (redaktor: Sabine Preuschhof) i Saarländischer Rundfunk (redaktor: Andrea Etspüler ). Film zosta nakrcony w lutym i marcu 2013 roku w zamku Marquardt niedaleko Poczdamu oraz w berliskiej cytadeli Spandau .

Po raz pierwszy zosta wyemitowany 25 grudnia 2013 r. Na antenie Das Erste i uzyska ogldalno 2,10 mln widzów oraz 14,7 procent udziau w rynku. Wydanie DVD zostao wydane 14 listopada 2013 roku.

Nagrody

Na Chicago International Film Festival Television Awards w kwietniu 2014 roku bajka otrzymaa srebrn nagrod w kategorii programów dla dzieci .

Na pocztku lipca 2014 r. Film zdoby Dziecic Nagrod Mediów Biay So dla najlepszego reysera telewizyjnego i najlepszej modej aktorki telewizyjnej na 32.  Festiwalu Filmowym w Monachium .

Spektakl by take nominowany do nagrody Grimme 2014 w kategorii kultura specjalna .

Opinie

Dziewczyna z paeczkami siarki to idealna bajka na witeczn seri ARD Sze za jednym zamachem . Ten kontemplacyjny, kontemplacyjny 60-minutowy film na podstawie Hansa Christiana Andersena nie pojawia si w naiwnym, przedwczesnym baniowym trybie filmowym, wyrzeka si niewyobraalnej i wtedy i wtedy dramaturgii i nie zamienia dzieci (tylko) w obiekty emocji. , ale otwiera si na nich Poziom oczu. Zrónicowani aktorzy dziecicy, niejednoznaczny Kunzendorf, imponujca gra zawodów .

Adaptacja opowieci o dziewczynce z paeczkami siarki tak wyrónia si z tegorocznej oferty, e inne wkadki prawie blakn. [] Ta historia moe by zbyt mroczna dla maych dzieci, zwaszcza e zowroga Frau Landfried jest wcieka do szpiku koci. Jednak dziki odrobinie dramaturgicznej swobody artystycznej Ungureit zdoa pozytywnie zakoczy film, nie bdc niewiernym Andersenowi. A kompozycja obrazu jest znakomita dziki genialnym popdom i kilku zaskakujcym perspektywom .

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Certyfikat dopuszczenia dla dziewczynki z paeczkami siarkowymi . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , padziernik 2013 (PDF; numer testu: 141 363 V).
  2. ^ A b Tilmann P. Gangloff: Niezwykle ponury, ale wybitny. W: fr-online.de. Frankfurter Rundschau, 25 grudnia 2013, obejrzano 27 grudnia 2013 .
  3. Lokalizacje filmowania - Dziewczyna z siark. (Nie jest ju dostpny online.) W: visitatio.de. Roland Wagner, zarchiwizowane od oryginau w dniu 27 grudnia 2013 r . ; dostp 23 grudnia 2019 r .
  4. Kopciuszek i spóka przekonuj na Boe Narodzenie. W: quotenmeter.de. Licznik limitów, 28 grudnia 2013, obejrzano 31 grudnia 2013 .
  5. Cinema / Chicago Television Awards - Laureaci nagród 2014. Chicago International Film Festival, dostp 23 grudnia 2019 .
  6. ^ Munich Film Festival - Awards & Winners 2014. International Munich Film Weeks, wejcie 23 grudnia 2019 .
  7. 50th Grimme Prize 2014 - nominacje. Grimme Institute, dostp 23 grudnia 2019 .
  8. Dziewczyna z paeczkami siarki. W: tittelbach.tv. Rainer Tittelbach, 25 listopada 2013, obejrzano 27 grudnia 2013 .

Opiniones de nuestros usuarios

Grazyna Rudnicki

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Dziewczyna z paeczkami siarki (2013).

Agnes Muszyński

Bardzo ciekawy ten post o Dziewczyna z paeczkami siarki (2013).

Sylwester Kowalski

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Dziewczyna z paeczkami siarki (2013), daje dużo pewności.

Luiza Komorowski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Dziewczyna z paeczkami siarki (2013) i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.