Dziewczyna z Moorhof (1958)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna z Moorhof (1958). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna z Moorhof (1958) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna z Moorhof (1958) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna z Moorhof (1958). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna z Moorhof (1958)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna z Moorhof (1958), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Dziewczyna z Moorhof
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1958
dugo 88 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Gustav Ucicky
scenariusz Adolf Schütz
produkcja Real-Film , Hamburg
( Walter Koppel )
muzyka Siegfried Franz
aparat fotograficzny Albert Benitz
skaleczenie Alice Ludwig
zawód

Das Mädchen vom Moorhof jest niemieckim Film ojczyzna przez Gustav Ucicky od roku 1958. Jest on oparty na powieci o tym samym tytule autorstwa Selmy Lagerlöf . wiatowa premiera odbya si 12 wrzenia 1958 roku w Ufa-Palast w Hamburgu .

akcja

Helga Nilsson z Moorhof rozpoczyna prac jako pokojówka Per Eric Martinsson. Jego ona jest przykuta do óka z powodu choroby, a Martinsson sprawia, e naiwna Helga, któr wanie chroni przed natrtnym Janem Lindgrenem, jego kochankiem, obiecuje jej pomoc i wsparcie i odprawia j, gdy zajdzie w ci. Helga jedzie do miasta i pracuje w fabryce do narodzin syna. Dopiero wtedy wraca do swoich biednych rodziców na farmie na wrzosowisku.

Jej ojciec równie chce egzekwowa prawo dla niej jako biednej rodziny: Martinsson ma paci alimenty za swojego nielubnego syna. Dlatego pozwala Heldze pozwa go do sdu, chocia nie podoba jej si publiczne rozpowszechnianie sprawy. W dniu rozprawy Martinsson zeznaje, e nigdy nie mia zwizku z Helg. Kiedy próbuje przysic to Biblii , Helga wyrywa mu to. Chocia Martinsson jest ojcem jej dziecka, nie chce odpowiada, e zgrzeszy przed Bogiem faszyw przysig. Dlatego wycofujesz akcj. Sdzia z szacunkiem ciska jej rk, a Helga wychodzi z procesu jako zwycizca moralny. Martinsson bdzie odtd unikany jako krzywoprzysistwo . Sytuacja Helgi jednak si nie zmienia, dlatego chce utopi si w jazie, ale moe j uratowa w ostatniej chwili m.in. bogaty Gudmund Erlandsson. Helga zawsze bya yczliwa, wic jego rodzice zatrudniaj j jako pokojówk.

Gudmund ma polubi Hildur, córk komornika Lindgren. Oboje s zarczeni, ale Hildur coraz bardziej okazuje si kobiet zepsut i wymagajc. Jej brat Jan kocha Helg, ale ma psychotyczne impulsy, które odstraszaj j i jego brutalny sposób bycia. Poniewa Hildur jest zazdrosny o Helg, wypuszcza Helg.

Dwa dni przed lubem Gudmund upija si z przyjaciómi, w tym Janem; Kiedy odmawiaj picia z Martinssonem, Martinsson prowokuje grup, pytajc, kto z obecnych jest ojcem dziecka Helgi. Jest walka. Nastpnego dnia Gudmund budzi si na kacu i otrzymuje wiadomo, e Martinsson zosta w nocy zadgany na mier - ostrze wci byo w jego czaszce. Z drugiej strony ostrze noa Gudmunda odamao si, wic cho nie pamita poprzedniego wieczoru, widzi siebie jako sprawc. W dniu lubu poinformowa rodzin Hildursów, która nastpnie odwoaa lub. Powiadomiona zostaje policja.

Kiedy Helga dowiedziaa si o domniemanym winowajcy Gudmunda, co zostao udowodnione tylko przez zamane ostrze, wiedziaa, e jest niewinny: ona sama otrzymaa jego nó do cicia wiórów i zamaa ostrze w trakcie. Helga przekonuje Hildura, aby wróci do Gudmunda i stan przy nim, poniewa jest niewinny. Chocia sama kocha Gudmunda, myli, e on kocha Hildura i chce, aby by szczliwy. Hildur z kolei postpuje zgodnie z rad Helgi. Tymczasem Gudmund wyrzek si Hildura, poniewa nie kocha go, a jedynie jego bogactwo. Zamiast tego wybra Helg; nawet przeprosiny Hildura nie pozwalaj mu na powrót do niej.

Tymczasem Jan przechwyci Helg. Wyznaje jej swoj mio i chce z ni pojecha do Ameryki. Kiedy mówi mu, e kocha Gudmunda, w kocu wyznaje rodzicom, e zabi Martinssona, poniewa tak le potraktowa Helg. Jego sprawca wkrótce staje si znany i Gudmund jedzie teraz do Moorhof, aby owiadczy si Heldze. Kiedy przybywa, oboje obejmuj si i cauj.

Inni

Wersja filmowa znacznie róni si merytorycznie od oryginau. Posta Jana Lindgrena w ogóle nie istnieje w noweli; prawdopodobnie zosta dodany ze wzgldów dramaturgicznych, a take ony Pera Martinssona, któr gra Inge Meysel. Podczas gdy w filmie Per Martinsson, ojciec dziecka Helgi, zostaje zadgany na mier po bójce, w ksice jest to nieokrelony mczyzna, który zostaje zabity noem po kótni midzy pijanymi rolnikami a robotnikami. Niektóre postacie w filmie maj inne imiona ni w noweli (Per Matinsson zamiast Per Martensson, Hildur Lindgren zamiast Hildur Eriksdotter).

Zdjcia miay miejsce w Gut Nütschau w Szlezwiku-Holsztynie , które w filmie zostao przedstawione jako budynek sdu. Ju w 1935 roku mielimy Detlef Sierck zaadaptowa powie dla kina niemieckiego. Budynki zostay stworzone przez Mathiasa Matthiesa i Ellen Schmidt , kostiumy autorstwa Erny Sander i Anneliese Ludwig . Werner Ludwig by kierownikiem produkcji, kierownikiem produkcji Gyula Trebitsch .

krytyka

Leksykon filmów midzynarodowych opisa dosownie dostosowany Selma Lagerlöf-powie jako wystawi w stylu ekskluzywnej rozrywki; przekonujca wydajno .

Znaleziono kino : Dobrze zagrane i bez zamieszania w Heimatfilm.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Klaus Brüne (red.): Lexicon of International Films . Tom 5. Rowohlt, Reinbek bei Hamburg 1990, s. 2395.
  2. Zobacz Cinema.de

Opiniones de nuestros usuarios

Jakub Kamiński

Podane informacje o zmiennej Dziewczyna z Moorhof (1958) są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Darek Biernacki

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Iwona Rosiński

Ten wpis na Dziewczyna z Moorhof (1958) pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Maciej Michalik

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.