Dziewczyna z Moorhof (1935)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna z Moorhof (1935). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna z Moorhof (1935) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna z Moorhof (1935) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna z Moorhof (1935). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna z Moorhof (1935)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna z Moorhof (1935), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Dziewczyna z Moorhof
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1935
dugo 82 minuty
Prt
Dyrektor Detlef Sierck
scenariusz Philipp Lothar Mayring
produkcja Peter Paul Brauer dla UFA
muzyka Hans-Otto Borgmann
aparat fotograficzny Willy Winterstein
skaleczenie Fritz Stapenhorst
zawód

Dziewczynka z Moorhof jest dramat filmowy i melodramat o tym dyrektora Detlef Sierck od 1935 roku literack filmu adaptacja jest oparty na noweli Tosen Od Stormyrtorpet przez przez szwedzkiego pisarza Selma Lagerlöf . W roli gównej Hansi Knoteck wciela si w mod dziewczyn z farmy Helg Christmann.

wtek

Moda dziewczyna z farmy Helga zostaje zapodniona przez swojego pracodawc, a nastpnie zwolniona przez niego. Zaprzecza, e jest ojcem dziecka. Helga wie, e kamie, ale nie chce pozwoli mu przysiga na krzywoprzysistwo i wycofuje pozew o ojcostwo.

Helga jako niezamna matka musi bardzo cierpie z powodu wykluczenia spoecznego. Znajduje now prac u rolnika Karstena Dittmara. Helga czerpie nadziej. Kiedy jednak narzeczona Karstena, Gertrud, przybywa do posiadoci, da od Karstena zwolnienia modej pokojówki. Karstena nkaj wyrzuty sumienia, ale poddaje si yczeniom swojej narzeczonej i ponownie odprawia Helg.

Wieczorem przed lubem Karsten i jego przyjaciele wdali si w powan kótni z grup marynarzy w stanie nietrzewoci. Nastpnego ranka Karsten dowiaduje si, e jeden z marynarzy zosta zabity noem w gow, prawdopodobnie w trakcie kótni poprzedniego wieczoru. Zamane ostrze noa wci byo w ranie. Cho nie pamita ju przebiegu walki, w kieszeni znajduje wasny nó ze zamanym ostrzem. Obecnie uwaa, e jest morderc marynarza. Nie moe y z t myl: idzie do sdu, aby przyzna si do zabójstwa marynarza.

Akcja filmu zmienia si, gdy Helga swoim zeznaniem potwierdza, e Karsten nie zabi marynarza. Dzie wczeniej poyczy nó Heldze, eby moga ci wióry. W bardzo krótkiej sekwencji wida, e odamuje ostrze. Twoje oddanie Karstenowi dotyka dumy Gertrud. Niemniej jednak wyjania Karstenowi, e Helga go kocha i rezygnuje z zwizku. Karsten polubia Helg.

Daty premiery i róne tytuy filmów

Film mia premier w Berlinie 30 padziernika 1935 roku w Niemczech . Pojawi si we Francji pod tytuem La fille des marais , we Woszech pod tytuem La ragazza di Moorhof, aw USA pod tytuem The Girl from the Marsh Croft i The Girl of the Moors . Film zosta po raz pierwszy wyemitowany w niemieckiej telewizji 3 maja 1988 roku w ZDF.

Uwagi produkcyjne

Sierck przeniós akcj do pónocnych Niemiec i odpowiednio przemianowa gównych bohaterów (Gertrud Gerhart zamiast Hildur Eriksdotter, Karsten Dittmar zamiast Gudmund Erlandsson, Peter Nolde zamiast Per Martensson itp.). Sierck wyzna póniej samokrytycznie: Scenariusz nieco odbiega od oryginau i myl, e bdem byo przeszczepienie historii Lagerlöf na pónocnoniemieckie wrzosowiska. Skandynawscy rolnicy bardzo róni si od Niemców; s bardziej wyksztaceni ni ludno wiejska w caej reszcie Europy (Halliday: Sirk on Sirk). Jak wida z nowoczesnego stroju i krótkiej fryzury piosenkarki Fanny w wiejskiej scenie dzbanka, film oczywicie rozgrywa si w latach trzydziestych XX wieku, a nie pod koniec XIX wieku. Ich prezentacja wyranie kontrastuje z mieszkacami wioski, którzy s tradycyjnie ubrani w tradycyjne stroje.

Strzelanina miaa miejsce w lipcu i sierpniu 1935 roku. Lokalizacja bya midzy innymi. Teufelsmoor niedaleko Worpswede . Kilka uj zewntrznych wykonano przed kocioem w. Viti w Zeven . Za scenografi odpowiada Carl L. Kirmse, aw 1958 roku powstaa kolejna filmowa adaptacja noweli pod kierunkiem Gustava Ucicky'ego .

Opinie

Dobrze zagrana, wierna fabryce adaptacja filmowa Selmy Lagerlöf.

- kino

Zobacz te

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Das Mädchen vom Moorhof (1935) - Informacje o wydaniu. W: Internetowa baza danych filmów . ródo 11 lipca 2015 r .
  2. Dziewczyna z Moorhof. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 11 lipca 2015 . 
  3. Cytat z: Christa Bandmann i Joe Hembus: Classics of the German sound film 1930-1960. Monachium 1980, strona 225
  4. Elisabeth Läufer myli si, twierdzc, e chodzi o koció w Worpswede z jego podwójnymi hemami, zwaszcza e koció nie ma podwójnej wiey i nie mona jej zobaczy w filmie. Zobacz: Elisabeth Läufer: Sceptics of Light. Douglas Sirk i jego filmy , Frankfurt nad Menem 1987, strona 42
  5. Dziewczyna z Moorhof. W: filmportal.de. ródo 11 lipca 2015 r .
  6. Dziewczyna z Moorhof. W: kino . ródo 11 lipca 2015 r .

Opiniones de nuestros usuarios

Maksymilian Milewski

Bardzo ciekawy ten post o Dziewczyna z Moorhof (1935).

Filip Bartkowiak

Ten wpis na Dziewczyna z Moorhof (1935) pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Amit Matusiak

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Dziewczyna z Moorhof (1935).

Marzena Czarnecki

Wreszcie artykuł o Dziewczyna z Moorhof (1935), który jest łatwy do przeczytania.

Olga Michalik

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Dziewczyna z Moorhof (1935)