Dziewczyna z martwym ptakiemInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna z martwym ptakiem. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna z martwym ptakiem zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna z martwym ptakiem i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna z martwym ptakiem. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna z martwym ptakiem! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna z martwym ptakiem, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dziewczyna z martwym ptakiem (Anselm Feuerbach)
Dziewczyna z martwym ptakiem
Anselm Feuerbach , 1854
Olej na pótnie
99 x 80,7 cm
Muzeum Krajowe Dolnej Saksonii

Dziewczyna z martwym ptakiem to obraz klasycystycznego malarza Anselma Feuerbacha (18291880). Obraz olejny o wymiarach 99 × 80,7 cm powsta w Karlsruhe w 1854 roku i od 1913 roku znajduje si w Krajowej Galerii Dolnej Saksonii , bdcej zbiorami Pastwowego Muzeum Dolnej Saksonii .

Anselm Feuerbach nazywa ten obraz w swoim dziele Ein Vermächtnis (pomiertnie Wiede 1882) dziewczyn opakujc martwego ptaka. Julius Allgeyer i Hermann Uhde-Bernays robi to samo w swoim katalogu raisonnés. Tytu Dziewczyna z martwym ptakiem znajduje si w Muzeum Krajowym Dolnej Saksonii i zosta przyjty do katalogu raisonné Jürgena Eckera (Monachium 1991).

Opis i interpretacja

Obraz przedstawia dziewczyn przykucnit przed lec tusz ptaka. Twój wzrok pada na ró, która wypenia lewy dolny róg midzy dziewczyn a ptakiem. To obrazu charakteryzuje si ukon poziom lini, która podkrela motyw kruchoci i mierci. Kolory obrazu s przewanie ponure: krajobraz jest brzowy, sukienka dziewczynki jest zielono-szara, zwoki ptaka s brzowe i blade. Na zielonym niebie pojawiaj si równie czarne chmury.

Temat mierci nie ma bezporedniego zwizku z faz ycia artysty. Zdaniem Jürgena Eckera jest to próba interpretacji wiata, tak jak zrobi to Feuerbach z obrazem mier poety Pietro Aretino (take 1854). Feuerbach uywa równie generujcych napicie rodków krzywego horyzontu w swoim obrazie Kuszenie w . Antoniego .

Pochodzenie

Katalog Galerii Krajowej Dolnej Saksonii zawiera szczegóowy opis pochodzenia dziea. Zosta zakupiony od artysty w Karlsruhe przez nadwornego cukiernika Fellmetha i przekazany jego córce, która nastpnie sprzedaa go do Winter Collection w Karlsruhe. Stamtd w 1907 roku trafi do Fries-Winter Collection w Bazylei, a wkrótce potem do kolekcji Siegfrieda Buchenau w Lubece-Niendorfie. W 1913 roku zosta sprzedany przez profesora Biermanna do Pastwowego Muzeum Dolnej Saksonii w zakresie handlu sztuk .

literatura

  • Jürgen Ecker: Anselm Feuerbach. ycie i twórczo, krytyczny katalog obrazów, szkice olejne i studia olejne, Hirmer, Monachium 1991. s. 129.

Opiniones de nuestros usuarios

Antoni Konieczny

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Dziewczyna z martwym ptakiem jest tym, którego szukałem.

Zdzislaw Kamiński

Musiałem znaleźć coś innego na temat Dziewczyna z martwym ptakiem, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Ala Szczepaniak

W tym poście o Dziewczyna z martwym ptakiem dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Gregory Pluta

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Dziewczyna z martwym ptakiem i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.