Dziewczyna, z któr dzieci nie miay wstpuInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna, z któr dzieci nie miay wstpu. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna, z któr dzieci nie miay wstpu zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna, z któr dzieci nie miay wstpu i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna, z któr dzieci nie miay wstpu. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna, z któr dzieci nie miay wstpu! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna, z któr dzieci nie miay wstpu, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dziewczynka z którymi dzieci nie mogy si towarzysko to powie modzie przez Irmgard Keun , który zosta opublikowany w 1936 roku przez allert de Lange w Amsterdamie. Keun uciek do Ostendy w 1936 roku, aby unikn przeladowa ze strony narodowych socjalistów .

zadowolony

Urodzona ok. 1908 r. Uczennica opowiada o incydentach w rodzinnej Kolonii w drugiej poowie 1918 r. Pierwszoosobowa narratorka , która nie ujawnia swojego imienia, nie wie nawet, dlaczego w szkole otrzymuje jedn nagan po drugiej. Dziecko powoduje równie duo haasu w domu. Z powodu artów dziewczyny wiele dzieci nie moe z nim spotyka si na miejscu akcji na przedmieciach Kolonii .

Narrator jest w trzeciej klasie i ma wrogów wród dorosych. Jednym z takich wrogów jest pani Meiser, która jest odpowiedzialna za zakaz kontaktu. Ale poszkodowany nie akceptuje tego, a nawet wykorzystuje swojego ojca Victora, mniej ni odnoszcego sukcesy biznesmena, w walce z pani Meiser. Victor jest zachcany do skonstruowania bomb gbinowych i zrzucenia ich na chodnik z duej wysokoci. Jedna z wybrzuszonych toreb papierowych natychmiast pka na gowie Frau Meiser. Czasami narrator jest w opozycji do matki, ale w zasadzie oboje si kochaj. Matka okazuje wielkie zrozumienie dla gupstw córki.

W gospodarstwie rodziców nie ma ju miedzianego garnka, gdy z powodu wojny materia ten by uywany do produkcji armat. Narrator napisa do cesarza latem 1918 roku . Wojna trwaa zbyt dugo i zamiast cukru mona byo kupi tylko sacharyn ; ponadto wszyscy wujkowie ze strony matki zmarli. Pokój jest lepszy od wojny.

Podczas wycieczki z chomikiem rolnik traktuje rodzin z grubsza. W drodze powrotnej narrator wpada na pracowników fabryk amunicji: twarze i wosy s zielono-óte. Ssiad, pan Kleinerz, ma rami postrzelone. Ojciec ma kopoty z listem do cesarza. Kto przechwyci nierankingow kopert z krytycznym dokumentem w poczcie. Ojciec kadego dnia musi znosi natarczywe pytania na komendzie policji. Narrator kradnie rzep z wagonu podczas godu na placu towarowym w Kolonii . Pocig odjeda z narratorem podczas kradziey i ponownie zatrzymuje si dopiero we Frechen . May zodziejaszek zeskakuje i bezpiecznie dociera do domu swojej matki z pen podkadk pod mysz. Córka moe j okamywa co do pochodzenia bardzo poszukiwanego ótawo-czerwonawego jedzenia ludowego.

Po listopadzie 1918 roku zapanowa pokój i Kolonia znalaza si pod okupacj brytyjsk. Depresja - to smutek - uczy czytelnika na kocu powieci.

W kocu narrator robi skok w czasie. Wojna trwa ju ponad dwa lata. Co jaki czas, gdy nadarza si okazja, dziewczyna protestuje, e nie chce ju y. Ale to wszystko s idiomy. W rzeczywistoci 13-latka nigdy si nie poddaje. Skd pochodz dzieci Ciekawski nie moe lub nie chce odpowiedzie na to pytanie. Ale przedwczenie rozwinite dziecko ju myli we waciwym kierunku. Powanie myli o mioci, poniewa jest to jak chodzenie rka w rk do soca .

Przyjcie

Powie zostaa napisana przez profesjonaln pisark przed jej wygnaniem - po prostu po to, by zarobi na ycie. Szczliwie napisana ksika zachca do cigej refleksji. Liczne rozdziay maj gbokie poczucie humoru i opowiadaj o psotach i przygodach tej dziesicioletniej dziewczynki, która nie jest gotowa po prostu zaakceptowa wiata takim, jakim powinien by. Nie chce przestrzega wszystkich zasad ustalonych przez dorosych, poniewa nie uwaa ich za sensowne i stara si zmienia wiat na lepsze swoimi gównie dobrodusznymi psikusami . Niektórzy recenzenci sugeruj, e powie ma cechy autobiograficzne . By moe wymylono próby zaraenia trzech onierzy szkarlatyn na ich prob w celu uniknicia dalszej suby wojskowej, ale petycja do cesarza opiera si na skardze Keuna na rzd o odzyskanie pienidzy utraconych z powodu zakazu ksiek .

literatura

  • Irmgard Keun: Dziewczyna, z któr dzieci nie mogy si zadawa . Ilustracje Paul Urban . Amsterdam: Allert de Lange, 1936
    • Dziewczyna, z któr dzieci nie miay wstpu. Powie. Claassen, Düsseldorf 1980; Gustav Lübbe, Bergisch Gladbach 4. wydanie 1987. ISBN 3-404-11172-9 . dtv, Monachium 1993 ISBN 3-423-11034-1 . Progress, Moskwa 1982 (po niemiecku, z rosyjsk przedmow)
  • Liane Schüller: Wszystko jest tajemnic pod kamieniami . Figurki dzieci od Irmgard Keun. W: Kobiety piszce na pocztku XX wieku. Pod redakcj G. Ackermanna i W. Delabara. Bielefeld: Aisthesis, 2011, s. 311326. ISBN 978-3-89528-857-9 .
  • Gero von Wilpert : Leksykon literatury wiatowej. Autorzy niemieccy A - Z . Stuttgart 2004 ISBN 3-520-83704-8 s. 331
  • Gesche Blume: Irmgard Keun. Pisanie gra z nowoczesnoci. Rozprawa. Seria: Prace nad wspóczesn literatur niemieck 23. Wydanie Dorothee Kimmich et al. Drezno 2005. ISBN 3-937672-38-9

Indywidualne dowody

  1. Blume, 2005, s. 207.
  2. Blume, 2005, s. 95.

Opiniones de nuestros usuarios

Dominik Stefański

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Gerard Frankowski

Ten wpis na Dziewczyna, z któr dzieci nie miay wstpu sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Michael Strzelecki

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Dziewczyna, z któr dzieci nie miay wstpu pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Dziewczyna, z któr dzieci nie miay wstpu tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Lukasz Kaczmarczyk

Ładny artykuł z _zmienna.