Dziewczyna z kijami siarkowymi (1925)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna z kijami siarkowymi (1925). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna z kijami siarkowymi (1925) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna z kijami siarkowymi (1925) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna z kijami siarkowymi (1925). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna z kijami siarkowymi (1925)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna z kijami siarkowymi (1925), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Dziewczyna z kijami siarkowymi
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1925
dugo okoo 20 minut
Prt
Dyrektor Guido Bagier
scenariusz Hans Kyser
produkcja Guido Bagier dla UFA
muzyka Guido Bagier
skaleczenie Guido Bagier
zawód

Dziewczyna z deskami siarki jest niemiecka bajka krótki film z 1925 roku oparty na szablonie przez Hansa Christiana Andersena . Ta pierwsza próba filmu dwikowego w niemieckich kinach zostaa wyreyserowana przez Guido Bagiera i wyprodukowana na zlecenie UFA . W tytuowej roli wystpia wówczas jeszcze niedowiadczona w aktorstwie dwunastoletnia Else von Moellendorff .

wtek

Grudzie, tu przed kocem roku. Maa dziewczynka zostaa wysana przez macoch w nieg i zimno, eby sprzedawaa zapaki na ulicy. Wszdzie jest duo ruchu, samochody trbi, ruch uliczny robi duo haasu. Wezwanie dziewczyny brzmi wyranie: Kup kije siarkowe!, Ale maluch wcale nie jest udany. Na jarmarku boonarodzeniowym, gdzie maa sprzedawca zapaek ma nadziej na lepsz ofert, oprowadza j niedwied od faceta, grubego, starego witego Mikoaja z krzaczast brod.

Ale zajci ludzie przemykaj obok niej, wpychajc si do domu w ciepo przytulnego salonu. Zamarznity nieletni nie odway si wróci do domu bez zarobienia czegokolwiek. Przykuca na poboczu drogi, zapada si, zimno ksa jej wszystkie koczyny. W kocu zasypia mimo mrozu i niegu i przeywa sen, w którym jej ycie wydaje si lepsze, jak z bajki. W chwili tego maego, krótkiego uczucia szczcia dziewczyna z kijami siarkowymi umiera od odmroe.

Notatki produkcyjne

Dziewczyna z kijami siarkowymi przesza cenzur filmu 17 grudnia 1925 r., a premiera odbya si 20 grudnia 1925 r. w ramach witecznego spektaklu w berliskiej Sali Mozarta .

Joseph Benedict Engl by odpowiedzialny za decydujcy moment tego pionierskiego filmu: dwik. Rudolf Wagner dyrygowa kompozycj filmow Guido Bagiera.

Technologia dwiku z metod Tri-Ergon

Produkcja UFA wykonana w procesie Tri-Ergon, bdca jednoczenie tragiczn migawk wczesnej niemieckiej poraki w próbie wyprodukowania pierwszego filmu dwikowego, bya porak komercyjn ze wzgldu na znaczne braki techniczne, która miaa mie daleko idce konsekwencje. wyciganie konsekwencji dla rozwoju niemieckiego filmu dwikowego. Wstrznity t wszechogarniajc porak, przez nastpne trzy lata nie podejmowano kolejnych prób filmu dwikowego. Dopiero pod koniec 1928 r. podjto ponownie, ponownie pod kierunkiem Bagiera, próby wprowadzenia w Niemczech filmu dwikowego. W wyniku tych wznowionych wysików na pocztku 1929 roku ukazao si kilka filmów krótkometraowych, takich jak Twoje jest moim sercem, Ostatnia piosenka czy Paganini w Wenecji .

We wpisie pamitnika Guido Bagiera z 21 grudnia 1925 r. o dwikowym fiasku technicznym premiery Das Mädchen mit den Schwefelhölzern mona przeczyta :

To ju koniec caa praca posza na marne. [...] W sam por dotarem do Sali Mozarta. Film kulturalny dobieg koca - nasz film zosta umieszczony w specjalnym projektorze. Muzyka wprowadzajca brzmi gono i czysto z goników. Dwik by dobry, cho, by moe w nadziei, e nam zaszkodzi, ywa orkiestra woya wiele wysiku w towarzyszenie filmowi kulturalnemu. Obraz zanika w [...] Okrzyki, katarynki i katarynki tworz dziwny, czarujcy dwik wraz z muzyk orkiestry w tle. Ta scena równie mija. Gdy dziecko zaczyna bka si po nienych polach do óeczka Mary, nagle sysz w gonikach dziwny syk, który gwatownie si narasta. Podbiegam do kabiny projekcyjnej. Po pierwszym rzucie Seeger wanie uruchomi nastpny na drugim telefonie obok. Woa do mnie: Co musi by nie tak!. Dwik staje si cichszy i cichszy - publiczno bardziej niespokojna i niespokojna. Krzycz do Seegera: Podgonij dwik wzmocnij!. Seeger idzie z potencjometrem do ostatniej granicy statofony zamiast muzyki wydaj tylko ryczcy dwik. Seeger wykrzykuje z przeraeniem: Baterie uginaj si kto musia przy nich majstrowa!. I nastpuje potna kltwa! Teraz robi si strasznie: Nasz wspaniay finaowy chór tonie w syczeniu i trzaskaniu goników publiczno zaczyna gra pojawiaj si wtrcenia: To jest to! a spektakl koczy si mieszank miechu i protestów!

Odbiór i konsekwencje

W drugim tomie Vom Werden deutscher Filmkunst Oskar Kalbus pisa o publicznej akceptacji tej pierwszej próby niemieckiego filmu dwikowego :

Ten pierwszy niemiecki film dwikowy mia swoj premier w Theater am Nollendorfplatz i 'wietnie' si nie powiód. Gazety z tamtego okresu wiedz, e film dwikowy przebrn przez dwa dni. Moe wic wydawa si zrozumiae, e na razie mielimy do filmu dwikowego i nie mylelimy ju o zrobieniu nowego. Nagrania byy dobre, odtwarzanie wszystko psuo. Gdzie na przedmieciach Berlina pewnego dnia znalaza si kupa mieci: pozostaoci po 20 urzdzeniach, którymi mieszkacy Triergon chcieli i mogli pokaza, e ich film dwikowy jest wart usyszenia z caego wiata.

Indywidualne dowody

  1. ^ Awaria Tri-Ergon na filmportal.de
  2. ^ Oskar Kalbus: O powstaniu niemieckiej sztuki filmowej. Cz 2: Film dwikowy . Berlin 1935. s. 7.

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Justyna Witek

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Dziewczyna z kijami siarkowymi (1925), są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Max Cichocki

Ten wpis na Dziewczyna z kijami siarkowymi (1925) pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Milena Chmiel

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Dziewczyna z kijami siarkowymi (1925).

Christopher Niewiadomski

Podane informacje o zmiennej Dziewczyna z kijami siarkowymi (1925) są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.