Dziewczyna z kieliszkiem winaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna z kieliszkiem wina. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna z kieliszkiem wina zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna z kieliszkiem wina i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna z kieliszkiem wina. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna z kieliszkiem wina! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna z kieliszkiem wina, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dziewczyna z kieliszkiem wina (Jan Vermeer)
Dziewczyna z kieliszkiem wina
Jan Vermeer , 1659-1660
Olej na pótnie
78 × 67,5 cm
Muzeum ksicia Antona Ulricha

Dziewczyna z kieliszkiem wina to obraz olejny Jana Vermeera midzy 1659 a 1660 rokiem . Wysokie na 78 cm i szerokie na 67,5 cm zdjcie przedstawia mod dziewczyn z kieliszkiem wina w doni i dwóch mczyzn w pokoju. Anton Ulrich , ksi Brunszwiku i Lüneburga naby obraz okoo 1696 roku. Dzi znajduje si on w kolekcji Dawnych Mistrzów Muzeum ksicia Antona Ulricha w Brunszwiku, którego imi nosi .

opis obrazu

Zdjcie przedstawia scen w pokoju. Na pierwszym planie obrazu siedzi dziewczyna z kieliszkiem wina w doni. Patrzy bezporednio na widza i umiecha si do niego. Obok niej stoi mody mczyzna. Trzyma j za rk, jakby chcia zachci j do jak najszybszego wypicia kieliszka. Inny mczyzna siedzi w lewym tylnym rogu za stoem, na którym stoi dzban na wino, srebrny talerz z owocami i biay obrus. Wydaje si, e zasn, by moe po intensywnym spoyciu alkoholu. Jednak mczyzna obok dziewczyny wpatruje si w ni, podczas gdy lekko unosi jej rk ze szkem. Nachyla si do przodu w ich kierunku. Sukienka modej damy jest jaskrawoczerwona, wyrónia si sporód innych kolorów w pokoju. Z drugiej strony ubrania obu mczyzn s raczej blade i dlatego znacznie lepiej pasuj do spektrum kolorów pokoju.

W tle obrazu wisi na cianie portret mczyzny, który wydaje si ciemny z powodu cienia ciany. Po lewej stronie obrazu jest lekko uchylone okienko. Jest to oowiane szklane okno z kolorowym herbem porodku.

interpretacja

Wydaje si, e mczyzna chce uwie kobiet. Czy robi to dla siebie, czy w imieniu czowieka w tle, pozostaje kwesti otwart. Spoglda w bok, zawstydzona. Drugi mczyzna w tle nie powinien by w stanie cakowicie ledzi sceny. Wydaje si, e zmczy si piciem. Niezalenie od tego, czy jest to wino, czy afrodyzjak , owoce cytrusowe mog wskazywa, e nie jest jasne. Mczyzna na obrazie w tle mógby by nieobecnym mem, który upominajco patrzy na on. Ale mczyzna w rogu moe by równie pijanym mem, oszoomionym i lepym na to, co dzieje si w pokoju. Ale jego portret wci ma si na bacznoci. W witrau wida alegori umiarkowania , wstrzemiliwoci, cnoty kardynalnej .

Drobnostki

Obraz zdobi od 2017 roku niemiecki 70-centowy znaczek wydany w ramach serii Skarby z niemieckich muzeów .

literatura

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Hans-Joachim Müller: Obrazy Jana Vermeera w nowej wspaniaej ksice z obrazkami - WELT. 22 grudnia 2015, obejrzano 20 maja 2017 .

Opiniones de nuestros usuarios

Emilia Markiewicz

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Tamara Ratajczak

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Milena Domański

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Dziewczyna z kieliszkiem wina.

Cezary Karpiński

Uważam, że ten wpis o zmiennej Dziewczyna z kieliszkiem wina jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.