Dziewczyna z baru winiowegoInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna z baru winiowego. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna z baru winiowego zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna z baru winiowego i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna z baru winiowego. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna z baru winiowego! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna z baru winiowego, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
niemiecki tytu Dziewczyna z baru winiowego
Tytu oryginalny zagrywka
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1966
dugo 109 minut
Ocena wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Ronald Neme
scenariusz Jack Davies ,
Alvin Sargent ,
Sidney Carroll (historia)
produkcja Leo L. Fuchs
muzyka Maurice Jarre
aparat fotograficzny Clifford Stine
skaleczenie Alma Macrorie
zawód

Dziewczyna z Cherry Bar (tytu oryginalny: Gambit) to amerykaska komedia kryminalna z udziaem Shirley MacLaine i Michaela Caine'a z 1966 roku, wyreyserowana przez Ronalda Neame . Film by nominowany do Oscara w trzech kategoriach w 1967 roku .

wtek

Oszuci Harry Dean i jego wspólnik Emile, faszerz sztuki, opracowuj plan kradziey bezcennego popiersia multimilionera Shabandara. W Cherry-Bar poznaj tancerk Nicole, która zdumiewajco przypomina zmar on Shabandara. Dysponujc ofert 5000 dolarów i brytyjskim paszportem, mog namówi Nicole do zagrania przez krótki czas ony Deana, nie zdradzajc przy tym adnych szczegóów dotyczcych ich planu.

Kiedy przybyli do Arabii, przycignli uwag milionera, który zaaranowa spotkanie z par na jednym ze swoich jachtów. Z powodu nieumiejtnego zachowania Deana, Shabandar szybko staje si podejrzliwy, ale wydaje si, e podejmuje gr w t dwójk. W zwizku z festiwalem folklorystycznym, oboje wyraa ch odwiedzenia jego chronionego mieszkania. Tam pokazuje im swoj cenn kolekcj dzie sztuki, w tym wspomniane ju popiersie chiskiej ksiniczki, które bardzo przypomina zmar on Szabandara. Demonstruje równie swoim gociom rozlege elektroniczne rodki bezpieczestwa. Ostatecznie zaprasza Nicole na wieczorn wizyt w centrum miasta, podczas gdy Dean odwouje si pod pretekstem niedokoczonych spraw.

Po zmierzchu Dean wchodzi na posesj Shabandara. Nicole wychodzi mniej wicej w tym samym czasie z jedzenia razem z Shabandarem, ale zgodnie z planem nie ucieka na lotnisko. Zamiast tego dociera do Deana, który ma zamiar ukra posg, i ostrzega go przed podejrzeniami milionera. Razem udaje im si pokona ostatnie rodki bezpieczestwa, ale robic to, uruchamiaj alarm. Podczas gdy Nicole ucieka, Dean chowa si w mieszkaniu i patrzy, jak sudzy Shabandara sprawdzaj prawdziwe popiersie w tajnym sejfie.

Krótko przed dotarciem do samolotu ratunkowego do Hongkongu, Nicole zostaje przechwycona przez zbirów Shabandara i przywieziona z powrotem. Dowiaduje si, e Deanowi udao si ukra prawdziw rzeb i otrzymuje polecenie zwrotu upów w Hongkongu, w przeciwnym razie Shabandar zemci si. W Hongkongu ponownie spotyka Harry'ego Deana na lotnisku, ale ten zabiera j do warsztatu swojego wspólnika Emile'a. Tam opowiada jej prawdziwe to swojego planu.

Zamiast faktycznie ukra rzeb, ukry j w zotym posgu Buddy w mieszkaniu Shabandara, a póniej poinformowa go o tym. Reakcja mediów na rzekom kradzie umoliwiaby jego wspólnikowi Emilowi sprzeda repliki popiersia kademu zainteresowanemu sztuk. Uznaliby owiadczenie Shabandara, e prawdziwe popiersie wci byo w jego posiadaniu, jako oszustwo i uznaliby replik Emila za prawdziwy posg.

Nicole jest przeraona zimn krwi Deana i odwraca si od niego. Dean zmienia zdanie, rozbija replik i prosi swojego przyjaciela Emile o wybaczenie. Dean i Nicole ledwo razem szczliwie opucili studio, gdy dzwoni telefon; rzekomo le trafiony faszerz sztuki proponuje zainteresowanemu od razu przyj, otwiera szaf i zabiera z niej jedn z trzech innych replik.

Narracja

Film czerpie napicie nie tylko z gównego pytania dla gatunku filmów o napadach, czy napad si powiedzie, czy nie, lub gdzie ostatecznie si nie powiedzie. W duej mierze polega ona na tym, e oczekiwania odbiorców s umiejtnie podkopywane kilkakrotnie. Pierwsza cz filmu to ju kompletna iluzja. Mylisz, e jeste wiadkiem doskonale mruczcego nalotu i zastanawiasz si, dlaczego kobieta tak uporczywie milczy (w rzeczywistoci Shirley MacLaine nie mówi ani sowa przez pó godziny), a okazuje si, e to, co widziae, byo pomysem Harry'ego na planowany zamach stanu by. Rzeczywisto wyglda wtedy troch inaczej. Nawet trzej gówni aktorzy znacznie róni si od myli (Harry'ego). Podczas gdy on sam kurczy si do bardzo ludzkiego poziomu, Nicole i Shabandar s przemienieni i przewyszaj go prawie we wszystkim - czy to inteligencja, wyksztacenie, czy wiedza o ludzkiej naturze. Jednak wanie z tego powodu, zgodnie z yczeniem, obaj faktycznie si zbliaj - kolejny nieoczekiwany zwrot. I bynajmniej nie ostatni, czy to w odniesieniu do Harry'ego, który w kocu znów staje si czowiekiem, czy ze wzgldu na niezwyk konstelacj kocow, która czyni zwycizc kadego, z wyjtkiem tylko tych, którzy zostan susznie dotknici jako niedoszli spekulanci domniemany rabunek.

to

Termin gambit jest zapoyczony z szachów i opisuje powicenie atwej figury dla uzyskania przewagi pozycyjnej na pocztku gry. Bohaterk Gambitu w filmie jest Nicole, która ze wzgldu na podobiestwo do zmarej ony Shabandara suy jako bilet do mieszkania milionera.

W 2012 roku Michael Hoffman nakrci remake materiau pod tytuem Gambit - The Masterplan . W gównych rolach s m.in. Cameron Diaz i Alan Rickman , napisane przez Ethana i Joela Coenów .

Nagrody

Film by nominowany do Oscara w 1967 roku w kategoriach Najlepsza scenografia/kolor, Najlepszy kostium/kolor i Najlepszy dwik .

Wiesbaden ocena filmu agencja przyznano produkcji na rating szczególnie cenne .

Opinie

[...] ywa komedia oszusta z dowcipnym dowcipem. Ocena: 2½ gwiazdki, powyej redniej

- Adolf Heinzlmeier i Berndt Schulz w Lexicon Films w telewizji .

Zabawna, wyrafinowana komedia o zodziejach w egzotycznym otoczeniu.

Zabawna rozrywka usiana wszelkiego rodzaju gagami i dobrym aktorstwem.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Certyfikat zwolnienia dla dziewczyny z baru winiowego . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , listopad 2013 (PDF; numer testu: 36 250 V).
  2. ^ Adolf Heinzlmeier, Berndt Schulz: Lexicon Films on TV (rozszerzone nowe wydanie), wydawca: Rasch i Röhring, Hamburg 1990, s. 524, ISBN 3-89136-392-3
  3. Dziewczyna z baru z winiami. W: Leksykon Filmów Midzynarodowych . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 r .Szablon: LdiF / Konserwacja / Uyty dostp 
  4. Evangelischer Presseverband München, Recenzja nr 487/1966

Opiniones de nuestros usuarios

Tomasz Krupa

Uważam, że ten wpis o zmiennej Dziewczyna z baru winiowego jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Tomasz Zawada

Musiałem znaleźć coś innego na temat Dziewczyna z baru winiowego, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Zdzislaw Skiba

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Dziewczyna z baru winiowego, jest to bardzo dobra opcja.