Dziewczyna w kominkuInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna w kominku. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna w kominku zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna w kominku i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna w kominku. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna w kominku! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna w kominku, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Odcinek serii Doctor Who
tytu Dziewczyna w kominku
Tytu oryginalny Dziewczyna w kominku
Kraj produkcji Zjednoczone Królestwo
Oryginalny jzyk jzyk angielski
dugo 45 minut
Klasyfikacja Sezon 2, odcinek 4
nowa seria: cznie 18. odcinek, w
tym seria klasyczna: 171 przygoda,
cznie 714 odcinek
( lista )
Pierwsza transmisja 6 maja 2006 w BBC One

Pierwsza audycja w jzyku niemieckim
29 czerwca 2008 w ProSieben
Prt
Dyrektor Euros Lyn
scenariusz Steven Moffat
produkcja Phil Collinson
muzyka Murray Gold
aparat fotograficzny Rory Taylor
skaleczenie Crispin Green
zawód
chronologia

  Poprzednie
spotkanie klasowe

Nastpca  
Zmartwychwstanie Cybermenów

Dziewczyna w kominku (tytu oryginalny: The Girl in the Fireplace ) to czwarty odcinek drugiego sezonu brytyjskiego serialu science fiction Doctor Who . Po raz pierwszy zosta wyemitowany w BBC One 6 maja 2006 roku. Odcinek zosta napisany przez Stevena Moffata i wyreyserowany przez Euros Lyn. Film zosta nakrcony w Anglii i Walii.

W rezultacie Doktor , kosmita podróujcy w czasie, i jego towarzysze Rose Tyler i Mickey Smith lduj na wraku, opuszczonym statku kosmicznym w 51 wieku. Tam odkryjesz okna czasowe we Francji w XVIII wieku, które s zwizane z yciem Madame de Pompadour .

Odcinek zosta pozytywnie oceniony przez krytyków. Bya nominowana do nagrody Nebula i zdobya nagrod Hugo w 2007 roku .

wtek

Lekarz i jego towarzysze Rose i Mickey lduj z TARDIS na pozornie opuszczonym statku kosmicznym, który dryfuje w kosmosie. Tam trójka znajduje kominek z XVIII-wiecznej Francji, po drugiej stronie którego znajduje mod dziewczyn. Dziewczyna przedstawia si jako Reinette i mówi, e mieszka w Paryu w 1727 r., Po czym lekarz zdaje sobie spraw, e kominek jest oknem czasu; bezporednie poczenie z innym miejscem w przestrzeni i czasie. Lekarz przedziera si przez okno czasowe do pokoju Reinette, cho z jej perspektywy pojawia si dopiero kilka miesicy po ich pierwszej rozmowie. Pod ókiem Reinette lekarz odkrywa posta w wspóczesnym stroju, która ukrywa twarz za mask. Posta chce zaatakowa t dwójk, ale lekarzowi udaje si wraz ze stworzeniem wróci na statek kosmiczny przez okno czasowe. Tam zdaje sobie spraw, e figurka to android napdzany skomplikowan technologi zegarow. Po tym, jak android szybko si teleportuje, lekarz wraca do Reinette, podczas gdy Mickey i Rose szukaj androida. Lekarz zdaje sobie spraw, e Reinette nie jest ju dzieckiem, ale mod kobiet. Flirtuje z lekarzem i dwoma pocaunkami, zanim Reinette zostaje zacytowana. Lekarz nagle zdaje sobie spraw, e Reinette to Madame de Pompadour , kochanka króla Ludwika XV.

Po powrocie na statek lekarz i jego towarzysze odkrywaj kolejne okna czasowe, z których wszystkie zwizane s z rónymi momentami z ycia Madame de Pompadour. Przez jedno z okienek lekarz widzi innego mechanicznego Androida grocego Reinette; wspina si przez okno, by jej broni. Obaj zauwaaj, e Android wykonuje polecenia wydane przez Reinette, ale nie polecenia lekarza. Lekarz i Madame de Pompadour dowiaduj si od androida, e jest to android naprawczy, a ich statek kosmiczny zosta uszkodzony podczas burzy jonowej. Nie majc czci niezbdnych do naprawy statku, androidy zabiy zaog statku, wykorzystujc ich czci ciaa i organy jako czci zamienne. Aby wymieni komputer pokadowy, wci brakuje im ostatniej czci: mózgu Reinette. Zdezorientowany lekarz nawizuje telepatyczne poczenie z Reinette, ale jest zszokowany, gdy odkrywa, e w rezultacie moe ona równie zajrze do jego umysu.

Lekarz dowiaduje si, e androidy próbuj otworzy okno czasowe Madame de Pompadour w wieku 37 lat, poniewa jej mózg jest wtedy kompatybilny z systemem pokadowym. W pokoju na statku kosmicznym lekarz, Rose i Mickey odkrywaj okno czasu, które prowadzi do 37-letniej Reinette, która jest na balu. Tam ona i inni gocie s przetrzymywani przez androidy jako zakadnicy. Poniewa androidy zablokoway okno, aby zapobiec dalszej ingerencji Doktora, ta trójka ma trudnoci z udzieleniem pomocy Reinette. W kocu lekarz moe przebi si przez okno czasowe, ale tym samym zrywa poczenie ze statkiem. Lekarz ratuje Reinette przed androidami i mówi im, e nie mog wróci na swój statek bez poczenia i dlatego nie mog go naprawi. Teraz androidy wyczaj si bez powodu.

Lekarz ma zamiar zaakceptowa fakt, e on równie nie moe ju wróci na statek i jego TARDIS z Rose i Mickey, kiedy Reinette mówi mu, e jej stary kominek przywieziono do Wersalu z domu jej rodziców w nadziei, e dziki temu lekarz to zrobi. wró do niej ponownie. Lekarz zauwaa, e komin jest nadal aktywnym oknem czasu, przez który moe wróci na statek. Chce zabra ze sob Reinette na wycieczki i mówi jej przez kominek, eby spakowaa swoje rzeczy. Kilka sekund póniej, kiedy wspina si z powrotem przez komin, znajduje króla Ludwika XV na miejscu Reinette. z przodu. Z tego dowiaduje si, e w midzyczasie mino siedem lat i od tego czasu zmara Reinette. Król wrcza lekarzowi list od Reinette, w którym wyznaje jej mio do niego i wyraa nadziej, e zobaczy go ponownie, zanim umrze.

Doktor wraca do TARDIS i obserwuje, jak okna czasowe zamykaj si, zanim on i jego towarzysze opuszcz statek kosmiczny. Caa trójka zastanawia si, dlaczego androidy uwaay, e do napraw potrzebuj mózgu Madame de Pompadour, a lekarz w kocu podejrzewa, e bya to po prostu awaria spowodowana burz jonow. Kiedy TARDIS zdematerializowaa si, mona zobaczy portret Madame de Pompadour. Okazuje si, e statek kosmiczny nazywa si SS Madame de Pompadour .

produkcja

Russell T Davies, ówczesny producent wykonawczy Doctor Who, wczeniej pracowa nad serialem Casanova w 2004 roku . Podczas swoich bada fascynowaa go Madame de Pompadour. Wraz z szachowym Turkiem , rzekomym robotem, który gra w szachy w tym samym czasie, a póniej okaza si oszustem, chcia ich uy w opowieci. W 2005 roku da Stevenowi Moffatowi, który wczeniej napisa scenariusz do popularnych odcinków Doctor Who The Empty Child i The Doctor Dances , polecenie napisania odpowiedniej historii. Moffat powiedzia w wywiadzie, e zainspirowa si, piszc powie Audrey Niffenegger The Time Traveler 's Wife , nawet jeli ostatecznie struktura odcinka ulega zmianie.

Pierwotnie odcinek mia by drugim z sezonu 2006, ale kiedy Davies zda sobie spraw, jak eksperymentalny sta si w rkach Moffata, zdecydowa si go nieco odepchn i wyemitowa tylko jako czwarty odcinek.

Projektujc mechaniczne roboty, Moffat pocztkowo chcia zakry twarze perukami. Kiedy producent Phil Collinson wskaza, e powanie ograniczyoby to kty kamery i e mogoby to mimowolnie wyglda dziwnie, zamiast tego da im maski Mardi Gras. Roboty zostay nastpnie zaprojektowane przez Neilla Gortona z Millennium Effects i zbudowane przez Richarda Darwena i Gustava Hoegana.

W wywiadzie dla Doctor Who Confidential , aktorka Sophia Myles powiedziaa, e nie musiaa przesuchiwa do roli Madame De Pompadour, ale zaproponowano jej to bezporednio.

Sukienka, któr Sophia Myles nosia na scenie balowej, bya wczeniej noszona przez Helen Mirren w filmie King George .

Odcinek zosta nakrcony midzy 12 a 27 padziernika 2005 roku, a reyserowa go Euros Lyn.

Sceny rozgrywajce si w Wersalu byy krcone w rónych miejscach. Dyffryn Gardens w Vale of Glamorgan zostay wykorzystane jako miejsce krcenia ogrodów paacowych, a Ragley Hall niedaleko Alcester do scen w sali balowej. Scena, w której ciao Reinette jest usuwane, zostaa sfilmowana w prywatnych pokojach Culverhouse Cross , Cardiff i Madame de Pompadour w Tredegar House , XVII-wiecznej posiadoci w Newport . W przypadku scen, w których przechodzisz ze statku kosmicznego do pokoju Reinette przez kominek, ustawiono dwa zestawy obok siebie w Newport i poczone obrotowym kominkiem.

W rezultacie wykorzystano dwa konie, jeden do scen w ciasnych przestrzeniach na statku kosmicznym, drugi do skoków. Wedug Doctor Who Confidential konie nie miay wstpu do sali balowej, wic czci sceny, w której Doktor skacze przez lustro do sali balowej na koniu, musiay zosta sfilmowane oddzielnie w innym miejscu, a nastpnie poczone przy uyciu technologii niebieskiego ekranu . Gowa Tennanta zostaa dodana cyfrowo nad gow kaskadera w postprodukcji.

Charyzma

Film Dziewczyna w kominku zosta po raz pierwszy wyemitowany 6 maja 2006 roku w brytyjskiej stacji BBC One . Publiczno wyniosa 7,9 miliona, co czyni go 13. najczciej ogldanym programem tygodnia.

Przyjcie

Scenariusz odcinka by nominowany do nagrody Nebula w 2006 roku, sam odcinek otrzyma nagrod Hugo w 2007 roku w kategorii Najlepsza prezentacja dramatyczna - forma krótka .

W recenzji dla IGN Ahsan Haque pochwali wystpy Tennant i Mylesa, tempo odcinka i niezwykle wzruszajc fabu. Napisa, e majc troch wicej uwagi na logiczne szczegóy podróy w czasie, odcinek móg by jednym z najlepszych momentów sezonu. W szczególnoci odcinek dziaaby lepiej, gdyby autorzy dokadniej wyjanili, dlaczego Doktor nie móg odwiedzi Madame Pompadour z TARDIS przed jej mierci.

Matt Wales, równie z IGN, ocenia Dziewczyn w kominku jako trzeci najlepsz histori Davida Tennanta Doctora Who i nazywa ten odcinek jednym z najbardziej przejmujcych przygód Doctor Who.

Wedug Metro , Clockwork Androids to jeden z najbardziej pamitnych zoczyców Doctor Who, a Daniel Martin napisa dla Guardiana, e Dziewczyna w kominku bya jednym z najbardziej uznanych przez krytyków odcinków ery Daviesa.

Ross Ruediger z Slant Magazine napisa, e odcinek moe by ukoronowaniem drugiego sezonu Doctora Who. Ruediger nazwa odcinek na nowe tysiclecie, poniewa by zdania, e odcinek nigdy nie mógby zadziaa w starym serialu. Nastpnie nazwa to prowokujcym do mylenia kawakiem i napisa, e taki odcinek nie moe by emitowany co tydzie, poniewa byby zbyt obciajcy dla mózgu przecitnego widza.

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. a b c d e f Krótka historia czasu (podróe): Dziewczyna w kominku . www.shannonsullivan.com. ródo 17 marca 2016 r.
 2. ^ Garth Johnston: Steven Moffat, producent wykonawczy Doctor Who . Gothamist. 21 kwietnia 2011 r. Zarchiwizowane od oryginau w dniu 18 marca 2013 r. Pobrano 17 marca 2016 r.
 3. a b c Doctor Who Confidential , sezon drugi, odcinek 4
 4. ^ Doctor Who - Fact File - Episode 4: The Girl in the Fireplace . BBC. ródo 19 maja 2013 r.
 5. ^ Transmisje Dziewczyna w kominku . BBC . ródo 19 maja 2013 r.
 6. 2006 Nebula Awards . http://awardsandwinners.com/.+ Pobrano 19 marca 2016 r.
 7. 2007 Hugo Awards . wiatowe Towarzystwo Science Fiction . 1 wrzenia 2007. Obejrzano 1 wrzenia 2007.
 8. ^ Haque, Ahsan: Doctor Who: Recenzja Dziewczyna w kominku . IGN . 23 padziernika 2006. ródo 19 maja 2013.
 9. ^ Wales, Matt: Top 10 Tennant Doctor Who Stories . IGN. 25 stycznia 2010 r. ródo 19 maja 2013 r.
 10. Doctor Who's Matt Smith: Steven Moffat napisa swój najlepszy scenariusz . W: Metro . 27 wrzenia 2010 r. ródo 19 maja 2013 r.
 11. ^ Martin, Daniel: Doctor Who: Matt Smith debiutuje . W: The Guardian . 18 marca 2010 r. ródo 19 maja 2013 r.
 12. ^ Ruediger, Ross: Doctor Who, sezon drugi, odc. 4: Dziewczyna w kominku . W: Slant Magazine . 20 padziernika 2006. ródo 19 maja 2013.

Opiniones de nuestros usuarios

Bogdan Zakrzewski

To dobry artykuł dotyczący Dziewczyna w kominku. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Kris Panek

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Dziewczyna w kominku.

Liliana Klimczak

Artykuł o Dziewczyna w kominku jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Magdalena Szewczyk

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Dziewczyna w kominku