Dziewczyna (powie)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna (powie). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna (powie) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna (powie) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna (powie). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna (powie)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna (powie), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dziewczyna (angielski tytu oryginalny: The Girl Who Loved Tom Gordon ) to powie amerykaskiego pisarza Stephena Kinga . Powie zostaa wydana w 1999 roku przez wydawnictwo Viking Publishing w Nowym Jorku . Niemieckie tumaczenie Wulfa Bergnera zostao opublikowane przez Schneekluth-Verlag w 2000 roku.

wtek

Dziewicioletnia Patricia McFarland, znana jako Trisha, cierpi z powodu rozki rodziców i niekoczcych si kótni midzy jej bratem Pete'em a matk. Podczas wdrówki po bezdroach Nowej Anglii oddala si od nich dwojga, by niezauwaenie sika midzy krzaki i drzewa. Chce skróci drog powrotn i gubi si. Z rosncym niepokojem i desperacj szuka drogi powrotnej, ale coraz gbiej zagbia si w las. W plecaku ma dwa Twinkies , jajko na twardo, kanapk z tuczykiem, butelk lemoniady, butelk wody, paczk chipsów ziemniaczanych, ponczo przeciwdeszczowe , gameboya i walkmana na baterie z odbiorem radiowym.

Wdrujc przez las, przypomina sobie pomocne rzeczy, które mówia jej mama lub które czytaa w ksikach, na przykad, e rzeki nigdy nie pyn w kóko, ale zawsze prowadz do ludzi. W drodze do strumienia wlizguje si na drzewo z gniazdem os i zostaje ukszona przez dziesitki os . cieka wzdu strumienia koczy si na bagnach. Twoje zapasy ywnoci si kocz. Przebya teraz dug drog i znajduje si poza obszarem, który przeszukuj grupy poszukiwawcze.

Wci musi broni si przed wasnym wewntrznym gosem, by nie wraca z dziczy. Czuje, e jest obserwowana i ledzona przez specjaln rzecz, która przedstawia si we nie jako bóg zabkany. Czuje to wokó siebie, szczególnie w nocy.

W midzyczasie duo dzieje si równie w wiecie zewntrznym: jej kótliwy brat zamyka si w sobie, matka i ojciec znów pi w tym samym óku. Tymczasem policja jest kierowana na z tras, aresztuje podejrzanego, a nastpnie ogranicza obszar poszukiwa.

Trisha pije strumie wody i ywi si pseudo-jagodami , orzeszkami bukowymi , surowymi rybami i kijankami . Najpierw wymiotuje tym, co zjada i ma biegunk. Powoli choruje, ale cignie si gorczkowo. Nadziej czerpie z wewntrznych dialogów ze swoim idolem Tomem Gordonem . On jest dzban do Boston Red Sox druyny baseballowej . Sucha kadego wieczoru meczów jego druyny na swoim radiowym walkmanie, gdy bateria jest nadal rozadowana. Póniej, gdy rzeczywisto i wyobrania mieszaj si z powodu utraty siy, Tom Gordon pojawia si raz za razem jako jej wzmacniajcy towarzysz. Motywuje brudn, sab, chor i przestraszon Trish, by dalej si staraa, a w kocu znajdzie drog.

Cel jest w zasigu rki, jej przeladowca wychodzi z zaroli i wychodzi na ulic naprzeciwko niej. Nastpuje decydujca bitwa.

W odcinku powieci ojciec, matka i brat gromadz si wokó szpitalnego óka Trishy. Spdzia dziewi dni na wolnoci. Swoje zwycistwo koczy gestem zwycistwa Toma Gordona: z wycignitym palcem wskazujcym do nieba. Potem zapada w gboki sen.

przydatna informacja

Tom Gordon jest prawdziwym graczem Boston Red Sox.

Ze wzgldów marketingowych ksika zostaa wydana przez niemieckie wydawnictwo Schneekluth-Verlag w dwóch wersjach o tej samej treci, rónicych si jedynie konstrukcj obwoluty (czarna lub biaa).

Zamierzona adaptacja filmowa reysera George'a A. Romero nie dosza do skutku.

literatura

  • Stephen King: Dziewczyna, która pokochaa Toma Gordona . Hodder i Stoughton, Londyn 2000, ISBN 0-340-76559-3 .
  • Stephen King: Dziewczyna. Roman (Dziewczyna, która kochaa Toma Gordona). Ullstein Verlag, Berlin 2008, ISBN 978-3-548-26841-5 .
Ksika audio

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Konrad Tkaczyk

Świetny post o Dziewczyna (powie).

Maja Szymański

Ładny artykuł z _zmienna.

Maja Maciejewski

Ten wpis o Dziewczyna (powie) był właśnie tym, co chciałem znaleźć.