Dziewczyna, która przeskoczya w czasieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna, która przeskoczya w czasie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna, która przeskoczya w czasie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna, która przeskoczya w czasie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna, która przeskoczya w czasie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna, która przeskoczya w czasie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna, która przeskoczya w czasie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film anime
tytu Dziewczyna, która przeskoczya w czasie
Tytu oryginalny
transkrypcja Toki o kakeru shjo
Tytu tokikake (tak) .png
Kraj produkcji JaponiaJaponia Japonia
Oryginalny jzyk jzyk japoski
Rok wydania 2006
Studio Dom wariatów
dugo 100 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Mamoru Hosoda
scenariusz Satoko Okudera
produkcja Jungo Maruta
Shinichir Inoue
muzyka Kiyoshi Yoshida

Dziewczyna, która przeskoczya w czasie (po japosku Toki o kakeru shjo , w skrócie Tokikake ) to anime autorstwa studia animacji Madhouse z 2006 roku. Oparte jest na powieci Yasutaki Tsutsui o tym samym tytule .

akcja

Anime zaczyna si od wymarzonej sceny 17-letniego Makoto Konno. W tym, jak zwykle gra w baseball ze swoimi przyjaciómi Chiaki Mamiya i Ksuke Tsuda . Makoto jest bliskim przyjacielem obojga, wszyscy trzej s w tym samym wieku. Ze snu budzi j niegrzecznie spadajcy z nieba budzik i musi si dowiedzie, e znowu zasna. Jak zwykle pdzi do szkoy na rowerze i udaje jej si tam dotrze w sam por. W szkole ona, jej przyjaciele i koledzy z klasy s zaskoczeni, e musz przystpi do testu. Jak zwykle Makoto radzi sobie bardzo le, podczas gdy Chiaki szybko koczy i pi. W efekcie towarzyszy jej codzienne ycie szkolne, podczas którego wielokrotnie dowiadcza wielu nieszcz.

Kiedy ma odoy stos dokumentów w pokoju przygotowawczym, jest zaskoczona cieniem osoby w pokoju i pada na przedmiot, który wyglda jak orzech . To daje jej moliwo wyskoczenia w przeszo na ograniczon liczb razy. Wci niczego nie podejrzewajc, Makoto wyrusza do domu na rowerze. Jednak podczas jej podróy lina Bowdena hamulca zrywa i zjeda ze zbocza bez hamowania, na kocu którego szlabany na przejazd kolejowy s ju zamknite. O wiele za szybko, by móc zeskoczy, Makoto uderza w barierki i wrzuca swoim rowerem na pas, gdzie w tym momencie przyjeda pocig.

W rzeczywistoci martwa Makoto natychmiast znajduje si na szczycie zbocza na jaki czas przed wypadkiem i ma kolejn szans na uniknicie nieszczcia. Wkrótce potem uczy si wykorzystywa swoj zdolno do cofania si w czasie podczas powanych kolizji lub upadków. Wykorzystuje t umiejtno, aby cofn wstydliwe dowiadczenia, dotrze do szkoy na czas i uzyska dobre oceny. Jednak z biegiem czasu sytuacja zmienia si na gorsze. Zauwaa, e jej interwencje w czasie wpywaj równie na innych ludzi.

Ustawia Ksuke z dziewczyn, która wyznaje mu swoj mio. Kiedy Chiaki Makoto równie deklaruje swoj mio, jest pocztkowo zszokowana i próbuje cofn to wyznanie, kilkakrotnie cofajc czas, ale potem to akceptuje, a take rozwija do niego uczucia. W midzyczasie Ksuke poycza rower Makoto i dociera na to samo zbocze co Makoto, pdzi w kierunku linii kolejowej i upada na szyny z powodu zepsutych hamulców. Chiaki uywa swojego ostatniego skoku, aby uratowa Ksuke.

Okazuje si, e Chiaki to chopiec z przyszoci i e by to niefortunny wypadek z jego strony, który da Makoto moliwo podróowania w czasie. On sam cofn si w czasie, aby zobaczy obraz, którego ju nie ma w jego przyszoci. Obraz jest obecnie w trakcie renowacji. Jednak Chiaki nie moe wróci do przyszoci, poniewa wykorzysta ustalon liczb skoków czasu, ratujc Ksuke. Po tym wyjanieniu Chiaki znika. Jednak Makoto zdaje sobie spraw, e skok Chiaki opuci j po kolejnym skoku. Cofa si do niedalekiej przeszoci i mówi Chiaki z obecnego czasu, e wie wszystko. Chiaki równie wykona swój ostatni skok z powrotem przez skok Makoto i wraca do swojej wasnej teraniejszoci ze sowami Bd na ciebie czeka w mojej przyszoci.

Powstanie

Satoko Okudera napisaa scenariusz do powieci Yasutaki Tsutsui z 1967 roku. To nie jest odtwarzane w tym samym czasie, co film. Akcja powieci rozgrywa si dwadziecia lat wczeniej, ale w tej samej scenerii.

Projektantem postaci by Yoshiyuki Sadamoto , który by znany ze swoich seriali takich jak The Power of the Magic Stone i Neon Genesis Evangelion .

Aktor gosowy

rola Gonik japoski ( seiy ) Mówicy po niemiecku
Makoto Konno Riisa Naka Anne Helm
Chiaki Mamiya Takuya Ishida Daniel w
Kosuke Tsuda Mitsutaka Itakura Norman Matt
Yuri Hayakawa Ayami Kakiuchi Catrin Dams
Kaho Fujitani Mitsuki Tanimura Rubina Kuraoka
Kazuko Yoshiyama Sachie Hara Silke Matthias
Miyuki Konno Yuki Sekido Libell Barthel
Fukushima-sensei Fumihiko Tachiki Oliver Siebeck
Katou Takayuki Sorita Tobias Nath
matka Midori And Ulrike Stürzbecher
Moriko Uesugi Shihori Yokohari Kathrin Neusser
Sekimi Nowake Sonoka Matsuoka Susanne Kaps
ojciec Utawaka Katsura Stefan Staudinger

muzyka

Muzyka do filmu pochodzi od Kiyoshi Yoshida, Hanako Oku i Johanna Sebastiana Bacha .

Publikacje

Anime zostao pokazane w kilku kinach w Japonii od 15 lipca 2006 roku. To zebrao okoo 300 milionów jenów. W przeciwiestwie do The Chronicles of Earth Sea , które rozpoczy si mniej wicej w tym samym czasie, to anime byo rzadko reklamowane.

Film by pokazywany w kinach w Niemczech w ramach kilku festiwali, m.in. na Midzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych 2007 w Stuttgarcie . 24 wrzenia 2007 film zosta wydany na DVD przez wytwórni anime Anime Virtual . 25 czerwca 2010 roku pod wytwórni Kazé ukazaa si wersja Blu-ray. 21 lipca 2010 zosta wyemitowany na kanale telewizyjnym 3sat w ramach serialu animowanego . Po tym nastpiy powtórzenia w ZDFkultur i Super RTL .

W 2004 roku dwutomowa manga nazywa Toki o kakeru shôjo - Tokikake (-TOKIKAKE- ) zostaa opublikowana w tekcie Yasutaka Tsutsui i ilustracjami Gaku Tsugano .

Przyjcie

Recenzje

Animowane poczenie miechu i lekcji ycia przedstawia przygody swojej bohaterki w tak przystpny i wesoy sposób, e atwo jest wyobrazi sobie, jak wskakuje do remake'u w Stanach.

Animowane zestawienie miechu i mdroci ukazuje przygody bohaterki w tak przystpny i przezabawny sposób, e mona sobie wyobrazi, e nagle pojawiby si amerykaski remake.

- Richgard Kuipers : 16 padziernika 2006, Variety

Dziewczyna, która przeskoczya w czasie, przedstawia siebie jako udan mieszank miechu i paczu. Film skierowany jest przede wszystkim do modej publicznoci pci eskiej. Ale kady inny fan anime, który angauje si w mieszank dramatu dla nastolatków, komedii romantycznej i fantazji o podróach w czasie, powinien czu si wyjtkowo dobrze rozbawiony lun, puszyst natur filmu .

- Christoph Petersen : filmstarts.de

Niezalenie od rzemielniczej, tradycyjnej formy komiksu 2D, rysunki bohaterów maj zadziwiajc gbi i s opowieci o pierwszej mioci i innych problemach wolnej od kiczu szczeroci. Poczenie filmu science fiction i melodramatu nadaje anime trwae napicie .

Reyser Mamoru Hosoda [...] udaje si [...] przeskoczy do wspaniaego filmu dla dzieci, który pokazuje emocjonalny wiat modych ludzi z du doz humoru, ale take z niezbdn powag, poprzez umieszczenie ich w fantastycznej historii.

- Najwaniejsze wiadomoci wideo

Nagrody

Dziewczyna, która przeskoczya w czasie , braa udzia w rónych midzynarodowych festiwalach filmowych i otrzymaa nastpujce nagrody:

Indywidualne dowody

  1. a b http://www.animenewsnetwork.com/news/2007-02-20/tokikake-wins-animation-of-the-year-at-japanese-academy-awards-follow-up
  2. Odsyacz do archiwum var ..com ( pamitka po oryginale z 17 padziernika 2007 r. W archiwum internetowym ) Info: Link do archiwum zosta wstawiony automatycznie i nie zosta jeszcze sprawdzony. Sprawd oryginalny i archiwalny link zgodnie z instrukcjami, a nastpnie usu to powiadomienie. @ 1@ 2Szablon: Webachiv / IABot / www.variety.com
  3. http://www.filmstarts.de/kritiken/74427-Das-M%C3%A4dchen%2c-das-durch-die-Zeit-sprang/kritik.html
  4. Dziewczyna, która przeskoczya w czasie. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  5. DZIEWCZYNA, KTÓRA SKOKOWAA PRZEZ CZAS . Najwaniejsze wiadomoci wideo. Wydawca: Centrum Filmowe dla Dzieci i Modziey w imieniu BMFSFJ .
  6. DZIEWCZYNA, KTÓRA SKOKOWAA PRZEZ CZAS. Japan Media Arts Plaza, zarchiwizowane od oryginau w dniu 22 czerwca 2009 r . ; dostp 30 sierpnia 2014 (angielski).

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Sabina Krzemiński

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Dziewczyna, która przeskoczya w czasie jest tym, którego szukałem.

Marcelina Gajda

To dobry artykuł dotyczący Dziewczyna, która przeskoczya w czasie. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Czeslaw Lewandowski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Dziewczyna, która przeskoczya w czasie i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Zofia Polak

Artykuł o Dziewczyna, która przeskoczya w czasie jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.