Dziewczyna Keetje TippelInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna Keetje Tippel. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna Keetje Tippel zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna Keetje Tippel i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna Keetje Tippel. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna Keetje Tippel! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna Keetje Tippel, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Dziewczyna Keetje Tippel
Tytu oryginalny Katie Tippel
Kraj produkcji Holandia
Oryginalny jzyk holenderski
Rok wydania 1975
dugo 107 minut
Prt
Dyrektor Paul Verhoeven
scenariusz Neel Doff ,
Gerard Soeteman
produkcja Rob Houwer
muzyka Rogier van Otterloo
aparat fotograficzny Jan de Bont
skaleczenie Jane Sperr
zawód

Dziewczyna Keetje Tippel (tytu oryginalny: Katie Tippel , take Keetje Tippel ) to melodramat reysera Paula Verhoevena z 1975 roku . Film oparty na wspomnieniach Neela Doffa (18581942) by najdroszym holenderskim filmem swoich czasów. Film okaza si hitem kasowym z 1829 116 widzami w Holandii. Film by dystrybuowany na wideo w Niemczech pod tytuem Katie's Passion .

akcja

Film rozpoczyna si w Stavoren , maym miasteczku na obrzeach Holandii , w 1881 roku i opowiada o podróy rodziny Keetje do Amsterdamu, gdzie maj nadziej uciec od skrajnej biedy w swoim rodzinnym miecie i znale prac w stolicy. Po przybyciu Keetje udaje si znale bezpieczne zatrudnienie w fabryce farb, ale zostaje zwolniona, gdy odmawia seksu z wacicielem firmy. Udaje jej si znale prac w sklepie z kapeluszami. Odwiedzajc burdel w interesach, odkrywa, e jej starsza siostra Mina pracuje jako prostytutka . Póniej tego samego wieczoru w sklepie z kapeluszami zostaje brutalnie zgwacona przez waciciela. W akcie zemsty rzuca si w okna biznesu.

Mijaj tygodnie, gdy ojciec Keetje usiuje j przekona do pracy w fabryce, a Mina zaczyna powoli popada w alkoholizm . Podczas próby kradziey chleba ze straganu Keetje zostaje oguszony przez policjanta i zabrany do sanatorium. Wkrótce okazuje si, e jej jedynym atutem jest jej ciao. Lekarz, który zdiagnozowa u niej grulic, odmawia jej leczenia, dopóki nie przepi si z nim. Nie jest jasne, czy tak si stanie, ale po zwolnieniu Keetje wraca do swojej rodziny, a Keetje odkrywa, e jej ojciec zosta zwolniony, a jej siostra jest zbyt pijana, by spa z klientami. Matka Keetje postanawia, e lepiej pozwoli Keetje pracowa jako prostytutka, ni godowa rodzin.

Jej pierwszym klientem jest zamony dentelmen, którego Keetje nie moe zaspokoi z powodu jej braku dowiadczenia. Jej drugi klient, artysta imieniem George, zabiera j do swojej pracowni, gdzie jest modelk do obrazu przedstawiajcego rewolucj socjalistyczn. Paci jej wynagrodzenie ustalone na ulicy, ale prosi j, by pracowaa tylko jako modelka dla niego. Nastpnego dnia przedstawia Keetje Hugo, bankiera i Andre, bogatego socjalist, z którym ona je w nocnym klubie. Rozpoczo si nowe, socjalistyczne wychowanie Keetje. Andre zostaje natychmiast zafascynowany Keetje, bardziej fascynuje j Hugo, z którym wraca do domu i sypia. Nastpnego ranka Keetje otrzymuje pienidze od Hugo na now sukienk i spotykaj si w parku. Tutaj Keetje zostaje zapana na swoim poprzednim yciu, gdy poprzedni klient j rozpoznaje i mówi Hugo, e nadal zna Keetje od czasu, gdy kosztowaa tylko pidziesit pensów. Hugo go bije i nie chce uwierzy w t histori, obiecuje Keetje, e moe z nim zosta na zawsze. Keetje odwiedza swoj rodzin i mówi im o swoim zamiarze wyjazdu. Jej matka pyta, jak moe przeprowadzi dzieci bez pomocy Keetjesa. Keetje mówi matce powinna bya mniej pieprzy, odpycha na bok swoj histeryczn matk i wybiega.

Wraz z Hugo Keetje osiedla si w klasie redniej, ale wkrótce jest zaniepokojona, gdy Hugo zachca j do zbadania niektórych mniej zamonych wacicieli firm z Amsterdamu pod ktem ich zdolnoci kredytowej. Po odkryciu w kawiarni i umazaniu twarzy gorc czekolad, mówi Hugo, e nie chce ju wykonywa tej brudnej roboty. Niedugo potem Hugo powiedzia jej, e zamierza polubi swoj narzeczon, a Keetje musia odej, ich zwizek by po prostu zabaw, która zasza za daleko. Keetje, ju bez miejsca na nocleg, wybiega na ulic i bierze udzia w marszu socjalistów. Przyjeda policja, przerywa marsz i strzela do demonstrantów. Podczas zamieszania Keetje ponownie spotyka George'a i Andre. Andre zosta postrzelony w rami i zama gow, kiedy straci przytomno. George prowadzi j do powozu, który zabiera Andre do jego mieszkania. Keetje zostaje z nim, a kiedy si budzi, staje si jasne, e rozpocz si midzy nimi romans. Dyskutuj na temat pienidzy, a Keetje mówi Andre Pienidze zamieniaj ludzi w potwory. Kiedy rana gowy Andre zaczyna krwawi, Keetje uwaa, e najlepszym lekarstwem jest wysysanie krwi. Tak jest lepiej, mówi, az kcika jej ust cieknie troch krwi. Obraz zastyga, a napisy kocowe pojawiaj si z informacj, e ten film jest oparty na prawdziwej historii ycia Nell Doff i e jej niezomny duch yje w tym filmie.

Rónice w stosunku do scenariusza

Film mia pocztkowo epilog kilka lat póniej, w którym Keetje, obecnie onaty z Andre, czyta. Kiedy odgosy godujcych ludzi z ulicy staway si coraz wyraniejsze, Keetje wsta i zamkn otwarte okno. Twoja podró dobiega koca, Keetje staa si jednym z bkartów, którymi gardzia. Mimo to producent Rob Houwer uzna, e to zbyt przygnbiajce zakoczenie i nigdy nie zostao sfilmowane.

produkcja

Oryginalny scenariusz Gerarda Soetemana by znacznie duszy; podró Keetje odzwierciedlaa rozwój socjalizmu w Holandii w XIX wieku. Ze wzgldu na ograniczenia budetowe naoone przez pastwo holenderskie i Roba Houwera wiele z wystawnych scen zostao anulowanych. To przesuno punkt cikoci filmu mniej na czas akcji, a bardziej na osob Keetje.

intertekstualno

Verhoeven stwierdzi póniej, e by to jedyny film, który kiedykolwiek rozwaa przerobienie. Istnieje wiele póniejszych ech tego filmu, Misery Showgirls (1995). Nawet Czarna Ksiga (2006) przedstawia kobiec posta z siln wol, walk zaciera samorealizacja.

krytyka

Leksykon midzynarodowym filmie wykluczy, e by to [m] elodramatic, powierzchowna historia, który by czciowo sodko zdobione, czciowo niegrzecznie umieci w obrazie.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ Mathijs, Ernest: Kino Niderlandów . Wallflower Press, 2004, s. 146.
  2. ^ Dziewczyna Keetje Tippel. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 8 sierpnia 2014 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 

Opiniones de nuestros usuarios

Igor Morawski

Ładny artykuł z _zmienna.

Gregory Jarosz

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Ania Pietrzak

W tym poście o Dziewczyna Keetje Tippel dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Mateusz Orzechowski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Dziewczyna Keetje Tippel.