Dziewczyna Irma la DouceInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna Irma la Douce. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna Irma la Douce zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna Irma la Douce i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna Irma la Douce. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna Irma la Douce! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna Irma la Douce, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Dziewczyna Irma la Douce
Tytu oryginalny Irma la Douce
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1963
dugo 135 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Billy Wilder
scenariusz Alexandre Breffort
Billy Wilder
I. AL Diamond
produkcja Edward L. Alperson
I. AL Diamentowy
Doane Harrison
Billy Wilder
Alexandre Trauner
dla Mirisch Corporation
muzyka André Previn
Marguerite Monnot
aparat fotograficzny Joseph LaShelle
skaleczenie Daniel Mandell
zawód

Dziewczyna Irma la Douce (tytu oryginalny: Irma la Douce ) to amerykaska komedia romantyczna, która zostaa nakrcona w 1963 roku pod kierunkiem Billy'ego Wildera . Jest on oparty na musicalu Sodka Irma przez Marguerite Monnot i Alexandre Breffort . Jednak Wilder powstrzyma si od zrobienia musicalu filmowego z tego materiau.

wtek

Na Rue Casanova w paryskiej Quartier des Halles interesy dzielnicy czerwonych latarni s tolerowane przez skorumpowan policj do czasu, gdy mody policjant Nestor Patou zostaje przeniesiony do dzielnicy, który natychmiast inicjuje nalot i wszystkie prostytutki i zalotników sprowadza do dzielnicy. komisariat policji . Niestety wród zalotników jest te szef miejscowego komisariatu, który natychmiast zawiesza Nestora w policji.

Nestor Patou chce utopi swój smutek w alfonsowym barze Chez Mustache . Tam spotyka Irm la Douce (la Douce = ta sodka, Francuzka), w której zakocha si podczas zainicjowanego przez siebie nalotu. Kiedy jej alfons le j traktuje, byy policjant Nestor konfrontuje go i dochodzi do bójki. Pokonany pocztkowo Nestor wpada w coraz wiksz zo i miadco wygrywa walk, cho przez przypadek. Zwycistwo przynioso mu szacunek innych alfonsów z ssiedztwa. Wszyscy czonkowie tego rodowiska (w tym Irmas , uznana w tym rodowisku primadonna ) przyjmuj zatem za pewnik, e Nestor przejmie teraz rol ich opiekuna (i alfonsa). Irma zabiera Nestora do swojego mieszkania.

Odtd Nestor oficjalnie pojawia si jako alfons Irmy , ale z zazdroci nie moe tego znie, gdy ma kontakt z zalotnikami. Z pomoc barmana Mustache'a przebiera si za bogatego angielskiego Lorda X , paci Irmie 500 franków za kade spotkanie i oczekuje tylko kilku gier w pasjansa . Umawiaj si spotyka dwa razy w tygodniu, eby Irma nie musiaa przyjmowa wicej zalotników.

Aby jednak zebra pienidze, Nestor musi co wieczór pracowa na targu hurtowym Halles Centrales w Paryu . Od Nestor jest cakowicie wyczerpany i zmczony cay dzie w wyniku cikiej pracy w nocy, Irma podejrzewa o romans . Rozczarowana flirtuje z panem, który proponuje zabra j do swojego angielskiego zamku. Centraln scen filmu jest uwiedzenie Lorda X przez Irm . Dajc jej nadziej i przyznajc si do swojej niemocy (ran wojennych), Lord X skutecznie odwouje si do jej zawodowej dumy. Dziki pozornie udanemu uwiedzeniu Lord X staje si teraz rywalem Nestora . To dramatycznie motywuje morderstwo Lorda X przez Nestora i wyjania, e Nestor (którego alter ego to Lord X) cierpi na rozdwojenie osobowoci. To uwodzenie jest dalszym rozwiniciem centralnej sceny z Some Like It Hot : There, rzekomy Shell Junior motywuje piosenkark Sugar do uwodzenia równie udawan impotencj. Jednak uwodzenie w Irma la Douce jest bardziej subtelne, ale niektórzy krytycy uwaaj je za bardziej erotycznie skuteczne. Najwyraniej obie sceny korespondowa z Kodeksem Hays .

Nestor odnosi wraenie, e Irma kocha Pana bardziej ni niego i zatapia kostium, który nosi jako Lord X w Sekwanie . Byy alfons Irmy obserwuje go, interpretuje incydent jako zabójstwo Lorda X i potpia go. Nestor zostaje aresztowany. Wsik radzi Nestorowi, aby przyzna si do morderstwa, poniewa awa przysigych nie uwierzyaby w dziwaczn histori rywala, którego sam gra. Ale Irma jest równie przekonana, e popeni morderstwo - z mioci do niej - i przysiga mu wieczn lojalno.

W wizieniu Nestor dowiaduje si, e Irma jest z nim w ciy i niedugo rodzi. Nestor ucieka z wizienia z pomoc Mustache'a . Pozwolilicie Panu ponownie powsta znad Sekwany. W groteskowej scenie Lord X wspina si przed policj w dostojnym ubraniu angielskiego lorda - po schodach na brzegu - z wód Sekwany.
(Pocztkowo jednak nad wod pojawia si tylko rczka parasola, imitujca peryskop odzi podwodnej, aluzja / parodia odpowiednich filmów wojennych).

Oskarenie o morderstwo nie jest ju moliwe do obrony wraz z powrotem Lorda X. Nestor i Irma mog wzi lub dosownie w ostatniej chwili przed narodzinami córki. Lord X równie si pojawia - jako ostateczny knebel przeciwko wszelkiej logice . Poonikiem córki jest znowu Mustache ( biegajcy knebel , bo Mustache w trakcie filmu roci sobie wiele umiejtnoci, od gospodarza pubu, przez prawnika, po poonika, i wszystkie te czynnoci z powodzeniem wykonuje).

zawód

Wedug Wildera, Elizabeth Taylor bya pierwotnie pierwszym wyborem Irmy, ale reyser nie chcia mie wówczas nic wspólnego z romansem Taylor- Richard Burton . Nawet Marilyn Monroe bya tytuow rol w rozmowie, jak powiedzia Wilder z jej wystpu w Some Like It Hot's , który by podekscytowany, ale zmara przed rozpoczciem zdj. Aktorka Shirley MacLaine podpisaa kontrakt bez czytania scenariusza, poniewa miaa zaufanie do Wildera i Lemmona. Jako wsy Wilder chcia uy Charlesa Laughtona , który cierpia na raka i wkrótce potem zmar. Tura Satana , która póniej staa si znana z filmu The Satans Wives of Tittfield , zagraa drugoplanow rol w filmie. James Caan nie pojawia si na licie obsady jako onierz z radiem.

Wersja niemiecka

Niemiecki dubbing powsta w 1963 roku w studiu Ultra Film Synchron GmbH w Berlinie pod kierunkiem Josefa Wolfa . Ksika dialogowa zostaa napisana przez Petera Elsholtza .

rola aktor Aktor gosowy
Nestor Patou vel Lord X Jack Lemmon Georg Thomalla
Irma La Douce Shirley MacLaine Hannelore Schroth
Wsy Lou Jacobi Klaus W. Krause
Inspektor Lefevre Herschel Bernardi Arnold Marquis

Film zosta wyemitowany w kinach w Republice Federalnej Niemiec 12 wrzenia 1963 roku, a po raz pierwszy zosta wyemitowany w niemieckiej telewizji 5 sierpnia 1979 roku w programie wieczornym ARD .

Nagrody

nagrody Akademii
Zote globusy
Zote pótno, Niemcy
  • 1964 zote pótno
Laurel Awards

krytyka

Zwolniony paryski policjant podnosi brutalnego alfonsa naiwnej dziewczyny z ulicy i prowadzi j do otarza przez przebiege, ale irytujce sobowtóry. Zabawna filmowa adaptacja musicalu o tym samym tytule. Niezwyky film rozrywkowy z wieloma gagami i poruszajc gbi .

Bezczelna, zabawna i pena frywolnoci Shirley MacLaine gra synn parysk dziewczyn z ulicy [...] Nadgorliwy policjant Jack Lemmon rozwija swoj sztuk transformacji w podwójnej roli. Najbardziej udana komedia Wildera [...]

- Adolf Heinzlmeier i Berndt Schulz : Lexicon Filmy w telewizji

Publikacje

Wydanie DVD

  • Dziewczyna Irma La Douce . MGM Home Entertainment 2007

cieka dwikowa

  • André Previn : cieka dwikowa Irma La Douce. Edycja Deluxe. MGM Soundtrack z filmu United Artists . Rykodisk, Salem i Londyn 1998, nonik audio nr. RCD 10729 - Oryginalne nagranie stereo muzyki filmowej pod dyrekcj kompozytora

literatura

  • Billy Wilder, IAL Diamond: Dziewczyna Irma La Douce (OT: Irma La Douce ). Rowohlt, Reinbek koo Hamburga 1964

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ Certyfikat wersji dla The Dziewczyna Sodka Irma . Dobrowolna samoregulacja brany filmowej , listopad 2004 (PDF; numer testu: 30 477 V / DVD).
  2. Thomas Bräutigam: Leksykon synchronizacji filmu i telewizji. Ponad 2000 filmów i seriali z ich niemieckimi aktorami gosowymi itp. Schwarzkopf & Schwarzkopf, Berlin 2001, ISBN 3-89602-289-X , s. 241
  3. a b Dziewczyna Irma la Douce. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 24 kwietnia 2021 . 
  4. Spiegel.de .
  5. ^ Adolf Heinzlmeier, Berndt Schulz: Lexicon Filmy w telewizji. Rozszerzona nowa edycja. Rasch i Röhring, Hamburg 1990, ISBN 3-89136-392-3 , s. 526

Opiniones de nuestros usuarios

Wioletta Kozak

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Dziewczyna Irma la Douce pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Dziewczyna Irma la Douce tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Klaudia Kowal

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Borys Marczak

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.