Dziewczyna i chopakInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna i chopak. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna i chopak zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna i chopak i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna i chopak. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna i chopak! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna i chopak, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Dziewczyna i chopak
Kraj produkcji NRD
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1982
dugo 75 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 6
Prt
Dyrektor Wolfganga Huebnera
scenariusz Günter Görlich
Wolfgang Huebner
produkcja DEFA w imieniu telewizji NRD
muzyka Peter Gotthardt
aparat fotograficzny Eberhard Borkmann
skaleczenie Monika Schindler
zawód

Dziewczynka i chopiec jest folia modzie z telewizji NRD z 1982 roku o pierwszej mioci dwóch nastolatek Berlinie. Film oparty jest na ksice Güntera Görlicha pod tym samym tytuem , wydanej w 1981 roku przez Kinderbuchverlag Berlin .

akcja

Berlin Wschodni zim: 14-letnia Katrin upada podczas jazdy na ywach i zostaa przypadkowo potrcona przez 17-letniego Franka i zraniona w nog. Frank zabiera Katrin do lekarza, a potem do domu, wic zbliaj si. Rodzice Katrin zaplanowali tygodniowe ferie zimowe w swoim maym domku w lesie, a Katrin na próno stara si, aby pozwolono jej zosta w domu, aby moga spdza wicej czasu z Frankiem. Ale kiedy nudzi si na wakacjach, przekonuje rodziców, by trzy dni wczeniej mogli wróci do domu sami.

Wizyta u Franka i jego rodziców ujawnia napicia w rodzinie: ojciec ma odpowiedzialn prac, moe zaoferowa swojej rodzinie dostatnie ycie, ale te bardzo czsto jest poza domem i moe znale si w sytuacji ony, która zajmuje si tylko dbanie o dom, a nie empatia. Frank mówi póniej Katrin, e nigdy nie chce mie takiego zwizku jak jego rodzice. Nastpnego dnia Frank musi w krótkim czasie uda si do Stralsund, aby sprawdzi, co dzieje si z dziadkami. Chce znowu zobaczy Katrin i telegrafuje j, ale w uzgodnionym miejscu na stacji metra doczaj do nich rodzice Katrin, którzy wanie wrócili z wakacji.

Frank i Katrin zostaj par. Jej ojciec nie lubi tego, poniewa uwaa, e Katrin si zmienia. Pewnego wieczoru Katrin zabiera Franka do domu. Podsuchuje rozmow rodziców i dowiaduje si, e ojciec odrzuca Franka, nawet go nie znajc. Póniej zmieni zdanie i pozwoli Katrin zaprosi Franka na jej mod konsekracj .

Teraz jest wiosna: Frank ponownie odwiedza swoich dziadków w Stralsundzie i Katrin moe jecha z nimi. Po raz pierwszy mog spdzi razem dugi czas samotnie, popywa w Morzu Batyckim i kocha si na play.

Podczas konsekracji modoci Katrin Frank upija si i wyjawia jej, e jego matka chce si wyprowadzi i rozwie. To wywouje u Franka kryzys i staje si coraz bardziej zaborczy w stosunku do Katrin: kiedy chce ponownie zaprosi j na weekend w Stralsundzie, musi odmówi z powodu od dawna planowanej wycieczki szkolnej do Pragi i proponuje nadrobi wspólny weekend. Frank reaguje bardzo zirytowany, a Katrin póniej pacze do swojej matki: Boi si, e Frank si zerwie, jeli si nie podda. Ostatecznie decyduje si na wycieczk szkoln. Opuszczajc Ostbahnhof , widzi z daleka Franka na peronie. Biegnie za nim, ale nie moe go znale i prawie tskni za odjazdem pocigu. Okae si, czy po ich powrocie zwizek bdzie kontynuowany.

produkcja

Film zosta wyprodukowany pod roboczym tytuem Moja starsza siostra Gabriele przez studio DEFA dla filmów fabularnych i zosta wyemitowany po raz pierwszy 24 grudnia 1982 roku w pierwszym programie telewizji wschodnioniemieckiej . W 2016 roku zosta wydany na DVD przez Icestorm Entertainment .

Dla gównego aktora Svena Martinka bya to pierwsza rola filmowa.

Przyjcie

Wraliwy film modzieowy dla telewizji NRD o pierwszej mioci 15-latka z Berlina. Po raz pierwszy odrzuca dziecic naiwno i przeywa pikne, ale i bolesne dowiadczenia .

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Czeslaw Urbański

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Dziewczyna i chopak

Dominika Krük

Artykuł o Dziewczyna i chopak jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Andrzej Pietrzyk

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.