Dziewczyna FrankieInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna Frankie. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna Frankie zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna Frankie i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna Frankie. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna Frankie! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna Frankie, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Dziewczyna Frankie
Tytu oryginalny Czonek wesela
Kraj produkcji Stany Zjednoczone
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1952
dugo 91 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Fred Zinnemann
scenariusz Edward Anhalt
Edna Anhalt
na podstawie powieci The Member of the Wedding (1946) autorstwa Carsona McCullersa
produkcja Stanley Kramer
muzyka Alex North
aparat fotograficzny Hal Mohr
skaleczenie William A. Lyon
zawód

Dziewczyna Frankie jest 1952 amerykaski penoletnoci dramat filmowy w reyserii Freda Zinnemann . W tytuowej roli dwunastolatki, która po raz pierwszy w yciu boryka si ze strat i bólem, zagraa aktorka teatralna Julie Harris , która tutaj zadebiutowaa przed kamer kinow.

wtek

Mae miasteczko w amerykaskim stanie Georgia w sierpniu 1945 roku. W centrum maych, penych akcji wydarze znajduje si dwunastoletnia dziewczyna Frankie Addams. Ta raczej zrzdliwa, wycofana dziewczynka pochodzi z rodziny z klasy redniej i ma tylko dwóch przyjació: swojego jedynego nieznacznie modszego kuzyna Johna Henry'ego i czarn gosposi Berenice, serdeczn, korpulentn kobiet, która jest zarówno pomocn osob kontaktow, jak i zastpcza matka Frankie. Dzisiaj jest rocznica lubu brata Frankiego, ale dla wraliwej dziewczyny wyglda to zupenie inaczej ni oczekiwano. Rozczarowany faktem, e nie wolno jej towarzyszy mu w podróy polubnej, Frankie postanawia uciec z domu. Kiedy umiera take John Henry, jej dotychczas idealny wiat w kocu si zawala. Co gorsza, mody onierz stara si czerpa korzyci z chwilowej bezbronnoci Frankiego. Teraz tylko Berenice jest dla Frankiego, który okazuje si solidny jak skaa i daje maluchowi nowe wsparcie. Po tych wszystkich traumatycznych przeyciach dziewczynka zaczyna by mod kobiet ...

Uwagi produkcyjne

Dziewczyna Frankie zostaa nakrcona w Colusa (Kalifornia) (zdjcia zewntrzne), a premiera miaa miejsce 25 grudnia 1952 roku w Los Angeles . Film zosta po raz pierwszy zaprezentowany w Republice Federalnej Niemiec w czerwcu 1953 roku w ramach Berlinale . W nastpnym roku odby si masowy start w Niemczech.

Rudolph Sternad by odpowiedzialny za projekt struktur filmowych, które stworzy Cary Odell . Sprzt dostarczy Frank A. Tuttle . Dyrektorem muzycznym by Morris Stoloff .

Julie Harris, Ethel Waters , Brandon De Wilde i kilku innych aktorów powtórzyo tutaj swoje role, które wcielili od 5 stycznia 1950 r. Do 17 marca 1951 r., W 501 przedstawieniach przedstawie na Broadwayu pod tym samym tytuem. W wieku prawie 27 lat, kiedy krci, Harris by w rzeczywistoci o wiele za stary, by gra Frankiego, dwunastolatka.

Nagrody

Opinie

The member of the wedding (Das Mädchen Frankie, na podstawie znakomitej powieci amerykaskiego pisarza Carsena McCullersa), historia maej, dzikiej, pozbawionej matki dorastajcej dziewczynki Frankie, ma pikne cechy dyskretnego filmu moralnego . To historia, która przedstawia odwag, by stawi czoa w dobrych dawkach. Reyserowi Zinnemannowi udaje si narzuci kameraln gr wiata i cienia na ekranie w niemal staej i bynajmniej nie bujnej scenerii przez cay film, która w rzeczywistoci jest uboga w akcj. "

- Dziewczyna Frankie w Die Zeit z 25 czerwca 1953 r

Czua, znakomicie zagrana filmowa adaptacja powieci autobiograficznej.

"Powoli, ale warto."

- Leonard Maltin : Przewodnik po filmach i wideo, wydanie z 1996 r., Str.847

Nudna w kuchni, ta filmowa adaptacja sztuki ma ciekawe postacie, ale nie jest dobra dla zaangaowanych w ni talentów.

- Leslie Halliwell : Halliwell's Film Guide, Seventh Edition, New York 1989, str.668

Indywidualne dowody

  1. The Member of the Wedding w internetowej bazie danych Broadway (angielski)
  2. ^ Dziewczyna Frankie w Leksykonie Filmów MidzynarodowychSzablon: LdiF / Maintenance / Access used

linki internetowe

Opiniones de nuestros usuarios

Natalia Pawlak

Świetny post o Dziewczyna Frankie.

Bartosz Janiszewski

To dobry artykuł dotyczący Dziewczyna Frankie. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Wlodzimierz Szczepaniak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.