Dziewczyna ChristineInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna Christine. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna Christine zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna Christine i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna Christine. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna Christine! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna Christine, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Dziewczyna Christine
Kraj produkcji Niemcy ( SBZ )
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1949
dugo 95 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 16
Prt
Dyrektor Arthur Maria Rabenalt
scenariusz Frank Clifford
produkcja DEFA
muzyka Herbert Trantow
aparat fotograficzny Eugene Klagemann
skaleczenie Hildegarda Tegener
zawód

The Girl Christine to film DEFA z 1949 roku, który opowiada histori modej dziewczyny, która podczas wojny trzydziestoletniej przebraa si za mczyzn, aby by ze swoim kochankiem.

wtek

Moda Christine dorasta jako sierota podczas wojny trzydziestoletniej. W jednej z przechodzcych armii spotkaa pukownika hrabiego Meriana, w którym od razu si zakochaa. Aby zawsze z nim by, przebiera si za mczyzn i zostaje z onierzami jako zaopatrzeniowiec . Nawet gdy awansowaa do kornetu , nikt oprócz sutlera nie zna jej sekretu.

Krok po kroku Christine zauwaa, e hrabia Merian zosta brutalnie wykorzystany podczas wojny i nie ma ju adnej yczliwoci. Jest szczególnie zbulwersowana, gdy Merian prosi wieniaczk Barbar, aby spdzia z nim noc, aby przez powieszenie uratowa jej ojca i brata przed mierci. Christine zdejmuje kostium swojego mczyzny, poddaje si hrabiemu bez rozpoznania i puszcza Barbar. Kiedy Merian obudzi si nastpnego dnia, by sam. Podburza popleczników do Barbary i jej rodziny. Brat ucieka, ojciec zostaje powieszony, Barbara schwytana. Christine ujawnia si, wyzywa Merian na pojedynek i wygrywa. Merian ginie od dgnicia mieczem. Mimo, e zostaa skazana na mier jako kornet, ucieka przed egzekucj, poniewa zostaa uniewinniona jako kobieta.

Produkcja i publikacja

Roboczy tytu filmu brzmia Noc Wiedzy . Film powsta w studiu Babelsberg z zewntrznymi ujciami klasztoru Chorin .

Premiera odbya si 14 stycznia 1949 roku w berliskim kinie Babylon . Jako film z wymiany midzy rodkowymi i zachodnimi Niemcami, Das Mädchen Christine zosta po raz pierwszy wydany 13 maja 1949 roku w Trewirze i 5 lipca 1949 roku w Berlinie Zachodnim .

Pierwsza emisja telewizyjna odbya si w pierwszym programie telewizji NRD 24 lipca 1972 roku . 21 lipca 2017 ukazao si DVD .

Opinie

W Neues Deutschland mona przeczyta od Moniki Melis:

Nawet pacyfistyczna idea filmu musi pozosta niejasna przy tak duej iloci faszywego romantyzmu. Pomysow i sentymentaln opowie filmow mona by osadzi w innym czasie. Odbarwia rzeczywisto spoeczn, losy i sytuacje ludzkie. Brakuje mu jakiejkolwiek ogólnej wewntrznej logiki .

Romantyczny kostium kameralny z zapoyczeniami m.in. z Gustava Adolfsa Page CF Meyera , ale bez pogbiania ta historycznego, a przede wszystkim zainteresowany pikanteri roli spodni . Tendencja antywojenna, która si z tym wie, ma bardziej funkcj alibi .

literatura

 • Magazyn Film und Fernsehen , 5/1991, s. 16
 • "Filmoznawstwa treci (FWB)" autorstwa na HFF Potsdam , specjalnego tomu 1/1981, ss. 256-271
 • Drugie ycie miasta filmowego Babelsberg, DEFA Feature Films 1946-1992 ISBN 978-3-89487-175-8
 • Lexicon of International Films, Rowohlt Verlag Reinbek, 1995, ISBN 978-3-499-16357-9 (strona 3565)
 • PENE WYYWIENIE. Habel : Wspaniay leksykon filmów fabularnych DEFA . Schwarzkopf & Schwarzkopf, Berlin 2000, ISBN 3-89602-349-7 , s. 379 do 380 .

linki internetowe

Indywidualne dowody

 1. a b c Dziewczyna Christine. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 7 listopada 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
 2. Szczegóy dotyczce filmu na defa-stiftung.de
 3. ^ Alfred Bauer: niemiecki film fabularny Almanach. Tom 2: 1946-1955 , s.65
 4. Dziewczyna Christine. W: filmportal.de . Niemiecki Instytut Filmowy , dostp 7 listopada 2017 .
 5. Dziewczyna Christine. W: filmportal.de . ródo 7 listopada 2017 r .
 6. Neues Deutschland z 18 stycznia 1949, str.3

Opiniones de nuestros usuarios

Halina Romanowski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Dziewczyna Christine.

Anita Sienkiewicz

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Max Skiba

Ten wpis na Dziewczyna Christine sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Irina Nawrocki

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Dziewczyna Christine, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.