Dziewczyna bez ojczyznyInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziewczyna bez ojczyzny. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziewczyna bez ojczyzny zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziewczyna bez ojczyzny i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziewczyna bez ojczyzny. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziewczyna bez ojczyzny! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziewczyna bez ojczyzny, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu oryginalny Dziewczyna bez ojczyzny
Ernst Deutsch-Dryden - Dziewczyna bez ojczyzny Poster.jpg
Kraj produkcji Niemcy
Oryginalny jzyk Niemiecki
Rok wydania 1912
dugo 37 minut
Prt
Dyrektor Miejski Gad
scenariusz Miejski Gad
produkcja Niemiecki bioskop
dla grupy roboczej Unia (PAGU)
aparat fotograficzny Guido Seeber
zawód

Dziewczyna bez ojczyzny , podtytu Epizod z wojny bakaskiej lub Dramat z krajów bakaskich , to niemiecki film niemy w trzech aktach Urbana Gada z 1912 roku.

wtek

I akt

Granica midzy dwoma krajami bakaskimi w czasie wojny : do obozu cygaskiego zakrada si szpieg. Interesuj go tajne dokumenty z twierdzy granicznej niedaleko obozu. Poniewa nie udao mu si zdoby dokumentów, werbuje do kradziey mod Cygank Zidr. Na pocztku nie jest zainteresowana, ale zgadza si, kiedy dobrze jej paci. Niedugo póniej Zidra spotyka, najwyraniej przypadkowo, porucznika Siergieja Ipanoffa, który zostaje zabrany z mod kobiet i usidla j w lesie. Unika go, a on pokazuje jej, jak moe przyj do niego w fortecy, nie bdc zauwaon. Przekazuje plan szpiegowi. Zidra spotyka si z Ipanoffem, który pokazuje jej fortec. Podczas wyjanie mierzy odlegoci w twierdzy za pomoc kroków, odczytuje z rki Ipanoffa i wreszcie balansuje w dobrym nastroju na armacie fortecznej.

II akt

Zidra jest w duym pokoju Ipanoffa, gdzie pije, je i wreszcie pali cygaro. Unika jego zalotów, dopóki si nie obrazi. Aby utrzyma go w spokoju, taczy dla niego, ale ucieka z pokoju, gdy próbuje si na ni rzuci. W ogrodzie fortecy oboje nadal flirtuj, dopóki nie skonfrontuj si z przeoonym Ipanoffa. Zidra zostaje wyrzucony z twierdzy, a Ipanoff zostaje skazany na 14 dni wizienia za niewaciwe zachowanie.

Zidra wyjania szpiegowi drog do twierdzy. Odmawia dalszej wspópracy, poniewa zakochaa si w Ipanoffie. Potrzeba duej sumy pienidzy, aby zmusi ich do wdroenia kolejnego kroku w planie szpiega. Potajemnie zakrada si z powrotem do koszar i wchodzi do pokoju Ipanoffa. Twoje tajne spotkanie zostaje zakócone przez koleg Ipanoffa. Zidra chowa si za zasonami i wybiega z pokoju, gdy Ipanoff i drugi mczyzna znikaj w ssiednim pokoju. Przybywa do pracowni komendanta twierdzy i zaczyna tam otwiera szafy. Tymczasem Ipanoff nie moe ju znale Zidry w jej kryjówce w pokoju.

III akt

Dowódca twierdzy odkrywa poamane szafy i rozrzucone po pododze liczne plany. Ipanoff zostaje wezwany i natychmiast podejrzewa Zidr. Znów schowaa si za zason i twierdzi, e zawsze tam bya. W walce z Ipanoffem traci plan, który ukrya pod sukienk. Ipanoff jest zdenerwowany. Gdy wyjania jej znaczenie sowa ojczyzna i szkody, jakie Zidra chcia wyrzdzi swojej ojczynie, stopniowo zwraca kolejne dokumenty, które ukrya pod sukienk. Ipanoff odwraca si od niej. Ucieka i jest widziana przez onierzy z twierdzy. Zastrzelili j, ale udao jej si uciec. Z kolei Ipanoff zostaje aresztowany jako zdrajca, nawet jeli aden z planów nie móg zosta skradziony przez Zidr. Gdy Cyganie szli dalej, szpiega aresztowano wkrótce na granicy. On i Ipanoff zostan osdzeni. Ipanoff zostaje zdegradowany do sdu wojskowego i skazany na mier. Zidra dowiaduje si z gazety, e zostanie stracony o wicie.

produkcja

Dziewczyna bez ojczyzny zostaa zastrzelona latem 1912 roku w studiu Bioscop w Neubabelsbergu w cigu tygodnia; jednak dwie trzecie filmu nakrcono w plenerze. Po Tacu mierci , Dzieciach generaa i Gdy upada maska , bya to czwarta cz serii 1912/13 Asta Nielsen / Urban Gad. 13 wrzenia 1912 r. cenzorzy zakazali filmowi modziey. Dziewczyna bez ojczyzny miaa swoj wiatow prapremier 29 listopada 1912 w Berlinie. By sprzedawany na arenie midzynarodowej i pokazywany we Woszech w 1912 (jako Sangue di Zingara ) oraz w USA w 1914 (jako Romany Spy ).

Film ma dugo 1010 metrów (ok. 37 minut przy 24 klatkach/s). Jego niekompletne kopie zachoway si w Deutsche Kinemathek - Museum für Film und Fernsehen , w Bundesarchiv-Filmarchiv iw Nederlands Filmmuseum . Sceny z krcenia Dziewczyny bez ojczyzny znalazy si w zachowanym we fragmentach filmie Asty Nielsen Die Filmprimadonna .

krytyka

Z perspektywy czasu Asta Nielsen ocenia film do prosto: naiwnie przedstawia Cygank poród kolportera o szpiegostwie, pienidzach i armatach.

literatura

  • Dziewczyna bez ojczyzny . W: Ilona Brennicke, Joe Hembus: Klasyka niemieckiego kina niemego 19101930 . Goldmann, Monachium 1983, ISBN 3-442-10212-X , s. 205.
  • Dziewczyna bez ojczyzny . W: Karola Gramann, Heide Schlüpmann (red.): Nachtfalter. Asta Nielsen, jej filmy . Tom 2 wydania Asta Nielsen . Wydanie II. Filmarchiv Austria Verlag, Wiede 2010, ISBN 978-3-902531-83-4 , s. 95-99.

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Zobacz fragment programu, cytowany za Das Mädchen ohne Vaterland . W: Karola Gramann, Heide Schlüpmann (red.): Nachtfalter. Asta Nielsen, jej filmy. Tom 2 wydania Asta Nielsen. Wydanie II. Wydawnictwo Filmarchiv Austria, Wiede 2010, s. 97.
  2. Zobacz tytu filmu kopii filmu z Bundesarchiv-Filmarchiv na filmportal.de
  3. Helmut Herbst: Gwiazda, rzemioso i kontrabanda . W: Heide Schlüpmann, Eric de Kuyper, Karola Gramann, Sabine Nessel, Michael Wedel (red.): Niemoliwa mio. Asta Nielsen, jej kino . Tom 1 wydania Asta Nielsen. Wydanie II. Wydawnictwo Filmarchiv Austria, Wiede 2010, s. 215.
  4. Giovanni lasi: Polarstern: we Woszech . W: Heide Schlüpmann, Eric de Kuyper, Karola Gramann, Sabine Nessel, Michael Wedel (red.): Niemoliwa mio. Asta Nielsen, jej kino . Tom 1 wydania Asta Nielsen. Wydanie II. Filmarchiv Austria, Wiede 2010, s. 374.
  5. Jennifer M. Bean, Brought Across the Sea, In America, 19121914 . W: Heide Schlüpmann, Eric de Kuyper, Karola Gramann, Sabine Nessel, Michael Wedel (red.): Niemoliwa mio. Asta Nielsen, jej kino . Tom 1 wydania Asta Nielsen. Wydanie II. Wydawnictwo Filmarchiv Austria, Wiede 2010, s. 349.
  6. Asta Nielsen: Moja droga do filmu: Od pocztków niemieckiego filmu . W: BZ am Mittag , 26 wrzenia 1928.

Opiniones de nuestros usuarios

Helena Pawlik

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Dziewczyna bez ojczyzny i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Dagmara Stefaniak

Artykuł o Dziewczyna bez ojczyzny jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Ala Andrzejewski

Ten wpis o Dziewczyna bez ojczyzny był właśnie tym, co chciałem znaleźć.