Dziennik RedegondaInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziennik Redegonda. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziennik Redegonda zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziennik Redegonda i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziennik Redegonda. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziennik Redegonda! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziennik Redegonda, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Dziennik Redegondy to historia Arthura Schnitzlera , napisana w 1909 roku i opublikowana w padzierniku 1911 roku w Süddeutsche Monatshefte w Monachium. Autor wzi t ma fantastyczn histori do swojego zbioru opowiada Maski i cuda (S. Fischer, Berlin 1912).

zadowolony

Narrator uwaa, e mody Dr. Gottfried Wehwald opowiedzia - specjalnie dla niego - nastpujc histori na nocnej awce w parku miejskim: Dr. Wehwald z politycznego autorytetu zakochuje si w Redegonda, onie Rittmeistera barona T. z Dragoon Regiment X w maym miasteczku Z. Uczucie jest odwzajemnione. Para udaje si ukry zwizek przed Rittmeisterem. Katastrofa dobiega koca, gdy puk smoków ma zosta przeniesiony do Galicji . Redegonda zwierzya si z historii ich mioci w swoim dzienniku. Moda kobieta zmara - prawdopodobnie z szoku - kiedy m wszed do jej pokoju i zaskoczy on otwart ksik. Rittmeister podejrzewa amacza serc w Wehwald i konfrontuje lekarza z dziennikiem. Wehwald czyta i kiwa gow na potwierdzenie. Pojedynkujesz si.

Narrator wtrca si: "A ty go zabie" Dr. Wehwald musi powiedzie nie. On sam zosta zastrzelony przez Rittmeistera za czyn, którego jeszcze nie popeni. Nagle Dr. Wehwald z awki w parku znikn bez ladu. Narrator wyobrazi sobie obecno lekarza, prawdopodobnie dlatego, e poprzedniego dnia przeczyta notatk z gazety. Mówiono o pewnym Rittmeisterze Teuerheimie, który mia przyjaciela narratora, niejakiego Dr. Wehwald, przeniós si do zawiatów. Wczeniej Redegonda ucieka ze swoim prawdziwym kochankiem, modym porucznikiem z puku Rittmeistera.

Przyjcie

  • W opowieci Perlmanna za pewne mona uzna tylko dwa fakty: po pierwsze, narrator na awce w nocy w parku, a po drugie, fatalny wynik pojedynku o dr. Wehwald. Wszystko inne najprawdopodobniej naley do sfery fikcji.
  • Scheffel przyznaje, e autor nie rczy za prawd opowieci.
  • Po Sprengelu Dr. Wehwald wymia Schnitzlera, poniewa zakochany gupiec odpokutowa za mio, której nawet nie deklarowa.

linki internetowe

literatura

Wydanie uywane
Pierwsze wydanie w formie ksikowej
  • Arthur Schnitzler: maski i cuda. Novellas. S. Fischer Verlag Berlin 1912. 189 stron. Obejmuje Flet pasterza , mier kawalera , Zabójca , Umary Gabriel , Dziennik Redegondy i Potrójne ostrzeenie .
Ksiki audio
Literatura dodatkowa

Indywidualne dowody

Opiniones de nuestros usuarios

Aneta Kot

Świetny post o Dziennik Redegonda.

Romuald Walczak

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Marcelina Marciniak

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Dziennik Redegonda.