Dziennik Anny Frank (1987)Internet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziennik Anny Frank (1987). Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziennik Anny Frank (1987) zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziennik Anny Frank (1987) i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziennik Anny Frank (1987). Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziennik Anny Frank (1987)! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziennik Anny Frank (1987), z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Dziennik Anne Frank
Tytu oryginalny Dziennik Anne Frank
Kraj produkcji Wielka Brytania
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 1987
dugo 112 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
Prt
Dyrektor Gareth Davies
scenariusz Elaine Morgan
produkcja Terrance Dicks
muzyka Dudley Simpson
aparat fotograficzny Rodney Taylor
zawód

Dziennik Anne Frank (tytu oryginau dziennik Anne Frank ) brytyjski folii Teatr kierowany przez Gareth Davies z 1987 roku.

Film opowiada histori z pamitnika Anne Frank , w którym 14-letnia ydówka Anne Frank , grana przez Katharine Schlesinger , opisuje, jak ukrywaa si przed nazistami wraz z rodzin i przyjaciómi w tylnym budynku w Amsterdamie . Dwa lata póniej - alianci ju wyldowali w Normandii - kryjówka zostaje odkryta, a ukrywajcy si ludzie i cz ich pomocników zostaj aresztowani.

akcja

Otto Frank, ydowski kupiec przypraw, przeprowadzi si z Frankfurtu do Amsterdamu wraz z on Edith i córkami Margot i Anne. Przejcie wadzy Hitlera w Niemczech skonio rodzin do podjcia tego kroku. Kiedy sytuacja w Holandii dramatycznie si pogorszya w 1940 r. Po zajciu kraju przez Niemców, Otto Frank widzia jedyne wyjcie dla siebie i swojej rodziny, aby si ukry. Ponadto jego córka Margot otrzymaa od SS apel o obóz pracy . Od 6 lipca 1942 r. Rodzina wykorzystywaa swój biurowiec przy Prinsengracht 263 jako kryjówk, gdy takie budynki s rzadziej przeszukiwane ni budynki mieszkalne. Na strychu przygotowywana jest skromna kwatera, ukryta za wejciem zasonitym regaem. Schronienie znajduj tam równie Hermann i Auguste Van Daan oraz ich syn Peter. Póniej doczy do nich dentysta Albert Dussel. Byli pracownicy Otto Franka wspieraj ukrywajcych si najlepiej, jak potrafi.

Anne Frank powierza swoje najskrytsze myli i uczucia dziennikowi, który przekazali jej rodzice w dniu jej 13. urodzin, i dokumentuje dwa lata w ukryciu, co jest wicej ni trudne. Poniewa w cigu dnia pracownicy przebywaj w biurowcu, ukryte rodziny musz zachowa cisz i nie mog haasowa. Dopiero po zakoczeniu pracy na dole sprawy na górze mog by bardziej komunikatywne. Anne Frank, ywa dziewczyna, która lubia si porusza i przebywa na wieym powietrzu, szczególnie cierpi z powodu brutalnej izolacji od wiata zewntrznego. Anne tsknie obserwowaa zmian pór roku przez okno w wietliku. Jej dziennik, który ochrzcia Kitty, staje si jej zastpczym przyjacielem i jej najblisz powierniczk. Kitty opowiada take o swojej pierwszej niemiaej mioci do Petera Van Daana. Powiernikiem Anny jest przede wszystkim jej ojciec. Kontakt ze wiatem zewntrznym utrzymuj byli pracownicy Otto Frank Miep i Elly oraz radio z odbiorem BBC.

Tu przed odkryciem kryjówki 4 sierpnia 1944 r. W wyniku donosu funkcjonariusza policji, który bada wamanie, napisaa: Sie wokó nas zacienia si coraz bardziej. Gestapo aresztuje Franków, Van Daansów i Albert Dussel i niektórzy z ich pomocników.

W napisach kocowych dalszy los ewakuowanych osób jest relacjonowany przez krótkie zamroenie zdjcia kadej osoby i dodanie pieczci z zaznaczeniem odpowiednich informacji.

Co stao si póniej: prawdziwa Anne Frank zostaa deportowana do obozu przejciowego Westerbork wraz z rodzin van Pelsa, Pfefferem, Kleimanem i Kuglerem . Stamtd zostali deportowani do Auschwitz . Matka Anny, Edith, zmara w styczniu 1945 roku w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau w alu i wyczerpaniu. Twój ojciec zosta uwolniony. Margot i Anne zginy w obozie koncentracyjnym Bergen-Belsen w marcu 1945 roku . Hermann van Pels trafi do komory gazowej obozu macierzystego Auschwitz w padzierniku 1944 r., Jego ona Auguste zmara w kwietniu 1945 r. Podczas transportu do obozu koncentracyjnego w Theresienstadt . Fritz Pfeffer zmar w grudniu 1944 r. W obozie koncentracyjnym Neuengamme niedaleko Hamburga nad Ruhr . Kleiman i Kugler przeyli.

produkcja

Notatki produkcyjne, filmowanie

Materia nakrcony przez BBC rozciga si na cztery czci po 30 minut kada. Póniej zosta przeksztacony w jeden film, który nastpnie zosta wydany na DVD.

Kilka uj plenerowych, które maj przedstawia Amsterdam, zostao nakrconych w dzielnicy Welsh Back w Bristolu .

szablon

Szablon scenariusza, pamitnik Anny, z którego film jest recytowany niejednokrotnie, zosta zrealizowany zgodnie z zapisami, z kilkoma wyjtkami, tak e do wszystkich gównych aktorów, z wyjtkiem rodziny Frank, odnosz si synonimy wymylone przez Anne . Na przykad pan Van Pels zostaje panem Van Daanem, a dentysta Fritz Pfeffer zostaje Albertem Dusselem.

To fikcja, e jeden z policjantów przedstawionych w filmie zdradzi osoby ukrywajce si w tajnym oficynie. Nie udao si jeszcze ostatecznie wyjani, kto jest winny temu, e osiem osób nadal byo celem ataków gestapo.

synchronizacja

Plik dubbingu zawiera 13 ról mówionych do filmu, uzupenionych dwoma nazwiskami z akt mówcy.

publikacja

Film mia premier w Wielkiej Brytanii 4 stycznia 1987 r., W Belgii 4 maja 1987 r. Oraz w Japonii 15 sierpnia 1987 r. Zosta równie wydany na Wgrzech, w Wenezueli oraz w Republice Federalnej Niemiec.

Film zosta wydany przez Studio Hamburg Enterprises (Al! VE) 26 kwietnia 2013 roku jako numer 80 w ramach serii Wielkie historie.

Przyjcie

krytyka

Na stronie serwisów medialnych stwierdza si, e lakoniczny styl zapisków z pamitnika przeywa obiektywn, niemal kruch dramatyzacj filmu. Wystp aktorów by chwalony przekonywujcym, powaga inscenizacji zachca do przyjrzenia si autentycznemu oryginaowi, który jest jednym z najbardziej poruszajcych dokumentów tamtych czasów.

W dodatkach FWU napisano: To, co wyrónia film, poza znakomitymi aktorami i faktycznym stylem narracji, to jego wysoki stopie autentycznoci. Zdjcia, lokalizacje i meble s wybierane i wystawiane z wielk starannoci i dbaoci o szczegóy . Film ma tendencj do przedstawiania tego, co si dzieje z perspektywy Anne Frank, która miaa 13 lat, kiedy si wprowadzia, a potem 15 lat.

Nagroda

Nagrody CableACE 1988

  • Nominacja dla producenta Terrance Dicks w kategorii Najlepsza produkcja telewizji kablowej

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. ^ Pamitnik Anne Frank sS fernsehserien.de
  2. a b Dziennik Anne Frank patrz dokument PDF adS imens.lahn-dill-kreis.de
  3. ^ Pamitnik Anne Frank w niemieckim indeksie dubbingowym
  4. ^ Dziennik Anne Frank (1987) patrz sprecheratei.de
  5. Pamitnik Anne Frank Rys. Okadka DVD Great Stories 80 (na zdjciu: Katharine Schlesinger jako Anne Frank)
  6. ^ Dziennik Anne Frank (1987) sS mediendienste.info, dostp 13 listopada 2018.

Opiniones de nuestros usuarios

Wojciech Czech

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Sabina Grzybowski

Musiałem znaleźć coś innego na temat Dziennik Anny Frank (1987), co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Maria Marczak

Informacje o zmiennej Dziennik Anny Frank (1987) są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Eva Witkowski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Dziennik Anny Frank (1987).