Dziedzictwo TemplariuszyInternet jest niewyczerpanym źródłem wiedzy, także jeśli chodzi o Dziedzictwo Templariuszy. Wieki i stulecia ludzkiej wiedzy o Dziedzictwo Templariuszy zostały przelane, i nadal są przelewane, do sieci, i właśnie dlatego dostęp do niej jest tak trudny, ponieważ możemy znaleźć miejsca, w których nawigacja może być trudna lub wręcz niewykonalna. Proponujemy, abyś nie rozbił się w morzu danych dotyczących Dziedzictwo Templariuszy i abyś mógł szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich portów mądrości.

Mając na uwadze ten cel, zrobiliśmy coś, co wykracza poza to, co oczywiste - zebraliśmy najbardziej aktualne i najlepiej wyjaśnione informacje na temat Dziedzictwo Templariuszy. Ułożyliśmy je również w sposób ułatwiający czytanie, z minimalistycznym i przyjemnym wyglądem, zapewniając najlepsze wrażenia użytkownika i najkrótszy czas ładowania. Ułatwiamy Ci to, abyś musiał się martwić tylko o to, by dowiedzieć się wszystkiego o Dziedzictwo Templariuszy! Jeśli więc uważasz, że osiągnęliśmy nasz cel i wiesz już wszystko, co chciałeś wiedzieć o Dziedzictwo Templariuszy, z przyjemnością przyjmiemy Cię z powrotem na te spokojne morza sapientiapl.com, gdy tylko Twój głód wiedzy zostanie ponownie rozbudzony.

Film
Tytu niemiecki Dziedzictwo Templariuszy
Oryginalny tytu Skarb narodowy
Kraj produkcji USA
Oryginalny jzyk jzyk angielski
Rok wydania 2004
dugo 126 minut
Klasyfikacja wiekowa FSK 12
JMK 10
Prt
Dyrektor Jon Turteltaub
scenariusz Jim Kouf
Cormac Wibberley
Marianne Wibberley
produkcja Jerry Bruckheimer
Jon Turteltaub
muzyka Trevor Rabin
aparat fotograficzny Caleb Deschanel
skaleczenie Williama Goldenberga
zawód
chronologia

Nastpca  
Dziedzictwo Tajnej Ksigi

Legacy of the Knights Templar to amerykaski film przygodowy wyreyserowany przez Jona Turteltauba i wydany przez Walt Disney Company w 2004 roku . W 2007 roku powsta sequel The Legacy of the Secret Book .

wtek

Benjamin Gates, którego rodzinie powierzono kiedy klucz do sekretu legendarnego skarbu Templariuszy Charlesa Carrolla , ostatniego yjcego sygnatariusza Amerykaskiej Deklaracji Niepodlegoci , odkrywa, e na odwrocie amerykaskiej Deklaracji Niepodlegoci musi by map pokazujc miejsce ukrycia skarbu, który amerykascy ojcowie zaoyciele byli kiedy ukrywani przed Anglikami. On i jego przyjaciel Riley kradn orygina dokumentu z National Archives w Waszyngtonie , aby chroni go przed chciwym podejrzanym biznesmenem Ianem Howe. Wtedy moe spotka si ze swoim niechtnym ojcem i historykiem dr. Przekonaj Chase, aby pomóg mu znale skarb. Rozpoczyna si pene przygód polowanie na padlinoerców przez miejsca amerykaskiej historii rewolucji . Gates i jego przyjaciele nie tylko musz uprzedzi Iana i jego gang, ale zawsze cigaj agenta FBI Sadusky'ego, który ma rozwiza kradzie najwaniejszego dokumentu narodowego Stanów Zjednoczonych.

W kocu Gates i jego przyjaciele udaje si znale skarb. Gates i Dr. Chase zostaje par i razem z Riley mog cieszy si swoim nowym bogactwem. Chocia trzej poszukiwacze skarbów dystrybuuj cenne znaleziska do wszystkich znanych muzeów, zachowuj dla siebie 1% wartoci bogactwa, co czyni ich multimilionerami.

FBI aresztuje Iana, ujawniajc kogo winnego kradziey amerykaskiej Deklaracji Niepodlegoci.

Szlak poszukiwa skarbów

Benjamin Gates otrzymuje lini Sekret tkwi w Charlotte od jego dziadka (moliwe s róne interpretacje i jest to równie zamierzone: Charlotte zna sekret , sekret mona znale z Charlotte , sekret spoczywa na / na / z Charlotte ). Ta gra sów, której poprawne rozwizanie daje wskazówk nie osobie, ale statkowi o imieniu Charlotte (std poprawna interpretacja zagadki Sekret znajduje si na Charlotte ), jest decydujc przeszkod w odkryciu caego puzzle. Thomas Gates, prapradziadek dziadka, otrzyma t wskazówk od Charlesa Carrolla , ostatniego yjcego sygnatariusza Deklaracji Niepodlegoci Stanów Zjednoczonych , kiedy ten ostatni umiera i nie móg spotka si z Andrew Jacksonem i nim samym. Film wielokrotnie sugeruje, e Masoni s spadkobiercami Templariuszy i jaki wpyw (powinni) mie na polityk Stanów Zjednoczonych w czasie Deklaracji Niepodlegoci.

Prowadzi to Benjamina Gatesa do wraku Charlotte , statku, który kiedy nalea do Pierwszej Floty i zagin w pobliu Nowej Fundlandii w listopadzie 1818 roku .

W beczce prochu w adowni statku poszukiwacze skarbów natrafiaj na fajk z pianki morskiej, która poprzez jej kolorowanie i zwijanie na papierze odsania werset, który nawizuje do rewersu Deklaracji Niepodlegoci poprzez odniesienie do Tymoteusza. Matlack i 55 mczyzn (sygnatariusze):

Legenda spisana, poplamiona znakami, klucz nieodkryty w ciszy , pidziesit pi w elaznym piórze, Pan Matlack moe to udowodni.
Wersja oryginalna: Legenda pisze, plama dotknita. Klucz w Milczeniu, niewykryty. Pidziesit pi w elaznym piórze, pan Matlack nie moe otworzy. "

Jest tam szyfrowanie Ottendorf, które zostao zapisane na odwrocie tajnym atramentem . Odszyfrowane w zwizku z listami Silence Dogood do redakcji, wskazuje drog do "House of Pass and Stow", Independence Hall z Liberty Bell , który mona równie zobaczy na 100-dolarowym rachunku. Jeli jeste teraz o godzinie 14:22, godzina na banknocie, w dawnym miejscu Dzwonu Wolnoci, moesz zobaczy cie dzwonnicy spadajcej na cian. Cega, na której w tym miejscu znajduje si cie krzya, jest pusta i ukazuje Gatesowi par okularów dwuogniskowych wykonanych przez Benjamina Franklina.

Jeli spojrzysz na ty Deklaracji Niepodlegoci, moesz przeczyta Heere przy cianie , co odnosi si do skrzyowania Wall Street i Broadway , gdzie stoi Trinity Church . Kilka piter poniej poszukiwacze skarbów wydaj si tkwi w lepym zauku. Ian grozi zastrzeleniem Patricka Gatesa, jeli Benjamin Gates nie zdradzi mu kolejnej wskazówki. W sytuacji awaryjnej ojciec Benjamina wymyla z wskazówk, gdy widzi latarni. Ta latarnia oznacza the Paula Revere , który poleci trzem swoim patriotom powiesi ich w wiey Old North Church w Bostonie. Regua, jedna, jeli na ldzie, i dwie na morzu (jedna na ldzie, dwie na morzu), miaa na celu wskazanie trasy wojsk brytyjskich przed bitwami pod Lexington i Concord .

Oczywicie Benjamin Gates, jego ojciec i Abigail Chase wiedz, e byy dwie latarnie, odkd Brytyjczycy utknli na szlaku morskim. W kocu mog wysa Iana Howe'a do Bostonu ze z wskazówk, nawet jeli na pocztku zostawi sami, nie widz wyjcia.

Ale potem znajduj skarb Rycerzy Templariuszy i wyjcie przez Wszechwidzce Oko i kolejn wskazówk do Charlotte. Tam dzwoni do FBI, które wci na nich poluje, i poddaj si. Gates da bezkarnoci w zamian za dostarczenie niezmierzonego skarbu Templariuszy. Ufa oficerowi FBI tym bardziej, e rozpoznaje go jako masona z broszki. Ale poniewa kto musi zosta aresztowany za kradzie Deklaracji Niepodlegoci, Gates dostarcza mu do noa przestpc Iana Howe'a.

W filmie jest jeszcze kilka odniesie do historii Stanów Zjednoczonych: Czas na banknocie by godzin wczeniej, poniewa czas letni zosta wprowadzony w USA od pierwszej wojny wiatowej .

Haso Abigail Chase, którego uywa Gates, aby wej do strefy bezpieczestwa, to Valley Forge . Ksika, któr Benjamin Gates bierze od swojego ojca, poniewa podejrzewa, e s w niej pienidze, to Common Sense autorstwa Thomasa Paine'a .

Gates udao si uciec z FBI w tej Intrepid Sea-Air-Space Museum pokadzie USS Intrepid (CV-11) .

To, czego wielu niemieckich kinomanów przeoczyo z powodu dubbingu, to fakt, e Ian Howe i jego towarzysze, przeciwnicy Gatesa w polowaniu na miecia wokó historii amerykaskiej rewolucji, nie s Amerykanami. Jego wspólnicy, grany przez Davida Dayana Fishera (np. Howe z Wielkiej Brytanii), Stewarta Finlay-McLennana (Australia) i Olega Taktarowa (Rosja), nie s ani w filmie, ani w prawdziwym yciu rdzennymi Amerykanami.

Opinie

Rozrywka Bruckheimera w najnowoczeniejszej technologii: tutaj cz si wszystkie elementy z ostatnich sukcesów producenta.

- Los Angeles Daily News

Nieco kiepski napar z Poszukiwaczy Zaginionej Arki .

- New York Daily News

Energiczny thriller fabularny, zabawny i edukacyjny

Rutynowo zabawny film akcji z atrakcyjnymi aktorami i histori, która nie jest oryginalna, ale solidnie opowiedziana, która ma zaskakujco przewrotn wad ze wzgldu na bezczeln gr z tradycyjnymi amerykaskimi wartociami.

to

DVD do filmu zawiera dwie przerywniki: Widz widzi, jak przodek Gatesa spotyka prezydenta Andrew Jacksona po mierci Carrol , który ju wie o tropie z Charlotte i traktuje go jako mit. Scena pod kocioem jest równie znacznie dusza.

W alternatywnym zakoczeniu Benjamin Gates i Chase rozwaaj Konstytucj Stanów Zjednoczonych . Zapytana, czy jest pewna, e na odwrocie nie ma karty, odpowiada, e ju j wypróbowaa. Potem docza do nich ojciec Gatesa i donosi, e w 1812 roku Andrew Jackson i Jean Laffite wysali statek z adunkiem zota wartym milion dolarów. Jego syn wspomina Zatok Meksykask , Abigail Chase wzdycha, a Riley pyta, czy tym razem mogliby zatrzyma cz skarbu. We wstpie do tej wersji Turteltaub mówi, e nie uywali tej wersji, w przeciwnym razie publiczno miaaby wraenie, e zapowiadana jest kontynuacja. Dodatkowo twórcy byli niezadowoleni, e scena rozgrywa si w zamknitym pomieszczeniu. Na scenie puszczana jest gówna muzyka z American Beauty . Niemniej jednak pod koniec 2007 roku ukaza si sequel pod tytuem The Legacy of the Secret Book ( National Treasure - Book of Secrets ).

DVD zawiera równie animacj przedstawiajc sekwencj fabularn na pocztku filmu oraz kreacj. Animatikowi towarzyszy piosenka ze cieki dwikowej do filmu Piraci z Karaibów .

Budet filmu wyniós 100 milionów dolarów; zarobi 173 mln USD i cznie 347 mln USD na caym wiecie, a weekendy zarobiy 35 mln USD.

Aluzje

Imi przeciwnika Bena Gatesa, Iana Howe'a, odnosi si do generaa dywizji Williama Howe'a, który dowodzi siami brytyjskimi w Ameryce we wczesnych stadiach wojny o niepodlego Stanów Zjednoczonych .

Patrick Gates, ojciec Bena Gatesa, zawsze ukrywa troch pienidzy w maej ksieczce zatytuowanej Common Sense (dt. Common sense ) autorstwa Thomasa Paine . Ta ksika spowodowaa cakowit zmian zdania i bya jedn z rzeczy, które rozpoczy rewolucj.

Pene imi Bena Gatesa brzmi Benjamin Franklin Gates, a imi jego ojca Patricka Henry'ego Gatesa. Franklin i Henry byli ojcami zaoycielami Stanów Zjednoczonych Ameryki .

synchronizacja

Film zosta dubbingowany przez Film- & Fernseh-Synchron GmbH. Klaus Bickert napisa dziennik diagnozy, Dietmar Wunder prowadzi dialog .

posta aktor Aktor gosowy
Benjamin Franklin Gates Nicolas Cage Martin Keßler
Ian Howe Sean Bean Torsten Michaelis
Abigail Chase Diane Kruger Diane Kruger
Riley Poole Justin Bartha Marcel Collé
Patrick Gates Jon Voight Joachim Höppner
John Adams Gates Christophera Plummera Lothar Blumhagen
Sadusky Harvey Keitel Joachim Kerzel
Shaw David Dayan Fisher Charles Rettinghaus
Powell Stewart Finlay-McLennan Lutz Schnell
Wysane Oleg Taktarov Bernd Schramm

linki internetowe

Indywidualne dowody

  1. Klasyfikacja wiekowa dla The Legacy of the Knights Templar . Modzieowa Komisja ds . Mediów .
  2. Dziedzictwo templariuszy. W: TV Today.de. ródo 24 marca 2019 r .
  3. Dziedzictwo templariuszy. W: Lexicon of International Films . Serwis filmowy , dostp 2 marca 2017 .Szablon: LdiF / Maintenance / Access used 
  4. ^ Skarb narodowy. W: BoxOfficeMojo.com. ródo 24 marca 2019 r .
  5. ^ Dziedzictwo templariuszy w niemieckim pliku synchronicznym

Opiniones de nuestros usuarios

Julian Kasprzyk

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Zbigniew Kamiński

Ten wpis na Dziedzictwo Templariuszy pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Milena Skowroński

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.